Święto Objawienia Pańskiego

Corocznie w święto Objawienia Pańskiego w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Pawłowicach obywa się wspólne kolędowanie chórów. W tym roku także oprócz zespołów „Talizman” i „Margo” wystąpił chór naszej szkoły prowadzony przez panią Barbarę Baron. W czasie koncertu prezentowali także polskie kolędy, pastorałki i inne świąteczne piosenki zwycięzcy szkolnego konkursu kolęd: Martyna Wiatrok z II a, Julia Wadas z III a, Klaudia Klepek z I c, duet Weronika Spieler i Maria Szymańska z IV a oraz dziewczęta z klasy V a: Emilia Pasztuła, Anna Małek i Katarzyna Michalik. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali znaną kolędę „Mędrcy świata monarchowie”.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego odbyło się tradycyjnie w sali gimnastycznej. O godzinie 9.00 odbyła się uroczystość pożegnania szkoły dla uczniów klas pierwszych, drugich trzecich i oddziału przedszkolnego. Dla klas czwartych, piątych i szóstych zakończenie roku szkolnego odbyło się o godzinie 10.00. Pani dyrektor Zofia Musiał podsumowała mijający rok szkolny, który zaowocował wyjątkowym sukcesem w historii szkoły. Czworo szóstoklasistów uzyskało tytuł laureata wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie w życie szkoły. Następnie wręczyła świadectwa najlepszym uczniom, nagrody książkowe laureatom najważniejszych konkursów szkolnych oraz medale najlepszym sportowcom. Na akademii nastąpiła również zmiana pocztów sztandarowych. Po części oficjalnej uczniowie klasy III a i III b przedstawili program artystyczny adresowany najmłodszym, który przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Dec i pani Ewy Gargol. Program artystyczny dla klas starszych przygotowała klasa V a oraz grupa uczniów klas VI pod kierunkiem pani Anny Ganiek oraz pani Barbary Baron. Zwieńczeniem pożegnania szkoły była słodka niespodzianka, którą otrzymali absolwenci naszej szkoły. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie programu artystycznego oraz życzyła radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Register to read more...

Projekt - KIDS – Kreatywnie Indywidualizujemy Działania Szkoły

W roku szkolnym 2012/2013 realizowane były zajęcia projektu KIDS – Kreatywnie Indywidualizujemy Działania Szkoły. Były one dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ich celem było wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienia wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Projekt skierowany był dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Pawłowice. Zajęcia były prowadzone dla dzieci: z trudnościami w czytaniu i pisaniu, z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, z wadami wymowy /logopedyczne/, z wadami postawy /gimnastyka korekcyjna/, z trudnościami w komunikacji społecznej /zajęcia socjoterapeutyczne/, uzdolnionych matematycznie i przyrodniczo, uzdolnionych językowo /z nauką języka angielskiego/. Zajęcia prowadzone były przez panie: Teresę Zwolińską-Bandyk, Ewę Gargol, Małgorzatę Dec, Katarzynę Twardzik i Izabelę Jaskólską.

Najlepsi absolwenci i sportowcy szkół Gminy Pawłowice

27 czerwca br. w auli „Przylądek Talentów” w Pawłowicach odbyła się uroczysta gala, w trakcie której poza wręczeniem nagród dla najlepszych absolwentów podsumowano konkursy, które na podstawie uchwał Rady Gminy zostały przeprowadzone w bieżącym roku szkolnym. W konkursie na najlepszego absolwenta warunkiem było uzyskanie na koniec roku szkolnego średniej co najmniej 5,0, najwyższej oceny z zachowania oraz udział w konkursach międzyszkolnych i wewnątrzszkolnych, a także wyróżnianie się w pracy na rzecz szkoły. Niebywałym sukcesem było uzyskanie przez uczniów naszej szkoły pierwszych czterech miejsc. W klasyfikacji konkursu na najlepszego absolwenta I miejsce zajął Witold Klepek, II miejsce Patryk Kubieniec, III miejsce Katarzyna Maron i IV miejsce Przemysław Wadas.

W konkursie na najlepszego sportowca nagrodzeni zostali uczniowie, którzy uzyskali na koniec roku szkolnego wysoką średnią ocen i odnieśli sukcesy w zawodach sportowych różnego szczebla. Wśród chłopców naszej szkoły I miejsce zajął Przemysław Wadas, II miejsce Igor Kozłowski. Paulina Wieremczuk, Anna Kapustka, Małgorzata Skrobol i Sara Zwierzchowska zajęły III miejsce.

Wyróżnienie przypadło także w udziale zawodnikom naszej szkoły zrzeszonym w UKS „Wojan”, którzy po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Śląska w minikoszykówce chłopców. A są to: Krystian Markiewicz, Piotr Lazarek, Piotr Palczewski, Mikołaj Szombara, Dawid Zalewski, Daniel Gryman Bartosz Kubieniec, Łukasz Januszewicz i Aleks Żmijak.

Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy udanych wakacji.

Pilotażowy program „Zgrana piątka”

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pilotażowym programie rówieśniczego przeciwdziałania przemocy w szkołach „Zgrana piątka”. Program jest współfinansowany przez władze Szwajcarii i odbywał się tylko w czterech szkołach w Polsce. Praca w projekcie oparta była na klasowych „Zgranych piątkach” czyli grupie pięciu osób wyłonionych z każdej klasy przez grono pedagogiczne, w których istniała możliwość rotacji składów. „Zgrane piątki” pracowały w trybie zaplanowanym w projekcie comiesięcznych zadań i działań w między klasowych zespołach. Później w oparciu o zdobytą wiedzę, umiejętności i materiały przygotowywały z pomocą nauczyciela podobne działania i zadania dla swoich klas. W środę 25 czerwca 2013r. odbyło się ostatnie spotkanie i podsumowanie projektu. Odbyło się oficjalne zakończenie a uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz inne gadżety. Mamy nadzieję, że udział w programie „Zgranych piątek” dokonał zmiany w podejściu do przeciwdziałania przemocy wśród społeczności szkolnej, a zdobyte doświadczenia i umiejętności rozwinęły u uczniów umiejętności konstruktywnych sposobów radzenia sobie z agresją i przemocą w życiu codziennym.

Rozstrzygnięcia w ostatnich konkursach roku

W przeddzień zakończenia roku szkolnego - zakończył się najdłuższy ze szkolnych konkursów czyli Całoroczny Konkurs Informatyczny. W ostatnim VI etapie uczestniczyło już tylko 7 uczniów. Najlepiej z programowaniem w języku Logo poradził sobie Jarosław Małek z VIa. Zwycięzcą całego konkursu i "Mistrzem komputera" został Daniel Synowiec z VIb. Drugie miejsce zajął Jarosław Małek z VIc  trzecie Patryk Kubieniec z VIa. Jedyną uczennicą w konkursie była Kasia Maron z VIc, która uplasowała się na 8 miejscu tuż za najlepszym piątoklasistą Piotrkiem Lazarkiem z Va.

klasyfikacja końcowa konkursu

Również dzisiaj odbył się szkolny konkurs "Nobel z matematyki". Z internetowymi testami i ograniczonym czasem rozwiązywania najlepiej poradziła sobie Magdalena Dankiewicz z VIc. Kolejne miejsca przypadły najlepszym matematykom w gminie tj. Patrykowi Kubieńcowi z VIa i Witoldowi Klepek z VIc.
Oba konkursy zorganizował p.Norbert Mosioł.

Wycieczka dla najlepszych uczniów

Jak co roku nagrodą dla najlepszych uczniów szkół gminy Pawłowice jest udział w dwudniowej wycieczce. W tym roku brali w niej udział: Julia Loska z V b, Piotr Lazarek z V a, Patryk Kubieniec z VI a, Katarzyna Maron i Martyna Sekuła z VI c. Z powodu choroby na wycieczkę nie pojechał Przemysław Wadas z VI c. Uczniowie odwiedzili Kotlinę Kłodzką. Byli w kopalni w Złotym Stoku, odwiedzili mennicę, muzeum minerałów, „Kaplicę Czaszek”, przepiękny Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju, Kłodzko oraz Park Narodowy Gór Stołowych. Zmęczeni, lecz usatysfakcjonowani wrócili do domu.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
1
dni
0
6
godzin
3
2
minut

plan1