Developed by jtemplate

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Podsumowanie akcji Góra Grosza

BEZPIECZNE WAKACJE

Ciepłe dni, szczególnie w wakacje, sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w tych miejscach zależy w dużej mierze od nas samych.
Pamiętajmy:

 • Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. 
 • Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika.
 • Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni).
 • Nie pływajmy w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność wynosi poniżej 50 metrów), gdy wieje porywisty wiatr.
 • Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią ciało – wtedy unikniemy wstrząsu termicznego.
 • Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy.
 • Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. 
 • Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.
 • Nie przystępujmy do pływania na czczo – wzmożona przemiana materii osłabia nasz organizm.
 • Nie pływajmy również bezpośrednio po posiłku – zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka.
 • Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. 
 • Nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku.

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ – KONKURS FILMOWY

W ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej ph. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK". W konkursie mogą wziąć udział zespoły do 3 osób w wieku do 18 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 7 września 2018 r. 30-sekundowego spotu filmowego obrazującego bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promującego zdrowy i aktywny tryb życia, jak również wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez opiekuna zespołu na adres: Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 17 września 2018 r., jury przyzna nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Regulamin w załączniku.

Piknik rodzinny

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

Klasy pierwsze i drugie przyjęły zaproszenie do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej  "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanego przez Instytut Blend-a-med. Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas 0, 1, 2. Program ten posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie otrzymali komplet materiałów przeznaczonych do pracy na lekcji, materiały dla rodziców oraz dyplomy. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film "Tomek i kapitan Mega Czyścioch". Mieli także możliwość udziału w doświadczeniu, udawadniającym jak dbanie o zęby wpływa na ich zdrowy wygląd.

Z eksperymentami za pan brat

Tegoroczna edycja ,,Przerwy naukowej” była niezwykle widowiskowym wydarzeniem w naszej placówce, ponieważ zgromadziła tłumy uczniów przy stolikach eksperymentalnych znajdujących się na korytarzu szkolnym. Uczniowie klas: 5 a, 6 a oraz 2 AG i 2 BG pod bacznym okiem pani dyrektor Anny Ganiek, pani Marii Lerch oraz pani Joanny Gryboś zaprezentowali szereg spektakularnych doświadczeń z dziedziny przyrody i fizyki. Ciecz nienewtonowska, skaczące jajka, lewitujący balonik w powietrzu, niegasnące świeczki, pioruny w szklance wody, musujące bąbelki, jojo fizyczne, kolorowe flakoniki czy prąd z cytryny to tylko niektóre z licznych doświadczeń jakie zademonstrowali uczniowie dla swoich młodszych i starszych kolegów. Dwudziestominutowy występ uczniów, który był niezapomnianą wędrówką po świecie eksperymentów został uświetniony fascynującym pokazem laserów.

Spotkanie integracyjne uczniów klasy 5 b

Projekty edukacyjne

23 maja uczniowie drugich klas gimnazjalnych prezentowali efekty zrealizowanych projektów edukacyjnych. W prezentacjach uczestniczyli – dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i wychowawcy.
Tematy projektów zostały wybrane na początku roku szkolnego. Uczniowie pracowali w siedmiu grupach – pięcio i sześcioosobowych. Mottem przewodnim tegorocznych tematów, był cytat o nauce i wiedzy – „Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat”.
Gimnazjaliści podejmowali różne działania, aby w jak najciekawszy sposób zaprezentować swój temat. Były prezentacje multimedialne, filmy, plakaty, pokaz doświadczeń, wystawy i degustacje.

Dzień Matki w klasie III c

Matka to osoba będąca dla nas wzorem, to opiekunka i przyjaciółka w jednej osobie. To dzięki niej możemy doświadczać wszystkich uroków życia. Ona dzieli z nami zarówno wszelkie smutki, jak i radości.

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Z tej wyjątkowej okazji uczniowie klasy III c zaprosili swoje mamusie na uroczystość, która odbyła się 29.05. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce.

Część artystyczną zakończyły w rytmie dyskotekowym tańcem ,,Toca, toca". Następnie wręczyły upominki i złożyły życzenia. Po części oficjalnej mamusie zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Droga Mamo!

Dziękuję za każdy spędzony wspólnie z Tobą dzień,

za pokazywanie mi świata, za uczenie bycia odważnym,

wolnym i otwartym na innych.

Kocham Cię za wszystko i na zawsze!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj82
WczorajWczoraj121
W tym tygodniuW tym tygodniu730
W tym miesiącuW tym miesiącu1990
Od marca 2013Od marca 2013363328
Time passed:
2
7
8
dni
0
9
godzin
2
0
minut

 

 

plan1