Gala laureatów

22 czerwca w Centrum Kultury w Pawłowicach odbyła się uroczysta gala dla zwycięzców gminnych konkursów przedmiotowych, najlepszych uczniów-sportowców oraz najlepszych absolwentów. Nagrody i dyplomy wręczali Wójt Gminy Franciszek Dziendziel oraz Przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura.
W konkursie na najlepszego sportowca I miejsce zajęła Paulina Macharzyńska, III miejsce Natalia Bronny. Wśród chłopców I miejsce zdobyli ex aequo Filip Olszewski i Szymon Kołodziej, II miejsce Szymon Gęborys i Krystian Piątyszek.
Nagrody za gminne konkursy przedmiotowe, olimpiady i inne konkursy indywidualne w klasach 1-3 odebrali: Paweł Bednorz, Dawid Wierdak, Zofia Tokarczyk, Zofia Kordiak, Nikola Pawlik, Nadia Kwiatoń, Maria Wróblewska, w klasach 4-6: Mateusz Gabryel, Aleksander Raciborski, Aleksandra Kowalska, Krystian Piątyszek, Julia Wadas i Sebastian Możdżeń.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 poprzedziła Msza św. odprawiona w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. Po niej, najpierw uczniowie klas młodszych, potem klas starszych uczestniczyli w akademii przygotowanej przez klasę 6b i chór szkolny pod kierunkiem pań: Celiny Borguli, Marii Lerch i Martyny Matery.
Pani dyrektor Zofia Musiał podziękowała rodzicom za zaangażowanie i wkład w rozwój szkoły, a wszystkim uczniom za wytężoną pracę. Podsumowała ważniejsze konkursy i wręczyła 44 świadectwa z wyróżnieniem dla tych, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.
W tym roku szkolnym nie pożegnaliśmy absolwentów, ponieważ skutkiem reformy oświaty, szóstoklasiści pozostają jeszcze dwa lata w szkole podstawowej.

Apel z nagrodami dla uczniów

W przeddzień zakończenia roku szkolnego społeczność uczniowska spotkała się na podsumowaniu całorocznych konkursów szkolnych i innych, organizowanych przez nauczycieli oraz Centrum Edukacji Szkolnej.
Przy tej okazji reprezentanci 14 Drużyny Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej przypomnieli zebranym podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pamiętajmy, że obowiązek udzielania pomocy reguluje prawo. Warto mieć tego świadomość.

Projekt eTwinning: „Suerstitions are everywhere”

W II semestrze roku szkolnego uczestnicy kółka języka angielskiego z klasy 6d brali udział w projekcie współpracy międzynarodowej eTwinning: „Suerstitions are everywhere” („Przesądy są wszędzie”), którego koordynatorem była szkoła z miejscowości Samsun w Turcji.
W ramach projektu uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe oraz uczyli się korzystać z narzędzi nowoczesnej technologii poprzez tworzenie mówiących avatarów, komiksów multimedialnych, prac plastycznych oraz opisów - wszystko to w języku angielskim. Brali udział w quizach stworzonych przez szkoły partnerskie, wypełniali ankiety w języku angielskim oraz uczestniczyli w spotkaniach online z uczniami z Turcji przy użyciu Skype’a, podczas których mieli okazję porozmawiać w języku angielskim. Dzięki swemu zaangażowaniu, poznali uczniów ze szkoły partnerskiej, wzbogacili swoją wiedzę na temat przesądów na świecie, a także poznali wiele aplikacji internetowych. W ramach podsumowania projektu odbył a się lekcja pod hasłem „English tea time”, czyli spotkanie przy herbatce z mlekiem i ciasteczkami połączone z prezentacją wytworów powstałych w trakcie trwania projektu.
Udział w projekcie wpłynął na rozwój zainteresowań uczniów, nauczył tolerancji i zachęcił do poznawania innych kultur, a przede wszystkim zmotywowało ich do nauki języka angielskiego. Więcej informacji na temat projektu na blogu: http://angielskiwsp2.blogspot.com/p/blog-page_14.html

„Karuzela z piosenkami”

23 maja w Strumieniu odbył się finał wojewódzkiego konkursu wokalnego „Mozaika Talentów - Karuzela z piosenkami”. W muzycznych zmaganiach nie zabrakło również wielu młodych talentów z powiatu pszczyńskiego.
Tegoroczna III edycja muzycznego festiwalu po raz kolejny udowodniła, jak dużym zainteresowaniem cieszą się tego typu przedsięwzięcia. W majowych eliminacjach udział wzięła rekordowa liczba 106 uczestników, którzy przyjechali m.in. z Katowic, Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna i Rybnika. Piętnastu laureatów, po pięciu z każdej grupy wiekowej, przedstawiło w sali koncertowej MGOK-u w Strumieniu różnorodny repertuar piosenek dla najmłodszych. W finale znalazła się uczennica naszej szkoły - Julia Wadas, która zaśpiewała piosenkę ,,Powrócisz tu’’. Tym utworem zdobyła wyróżnienie jury, w którego składzie był znany wokalista, pianista, kompozytor i aranżer - Stanisław Soyka. Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowanie konkursów informatrycznych

Dziś odbył się ostatni szkolny konkurs informatyczny pt. Nobel z informatyki. Udział w nim wzięło 15 uczniów z klas V i VI. Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich konkursów o tematyce komputerowej.

Nobel z informatyki - 19.06
Uczestniczy: uczniowie klas V - VI (15-stu uczniów)
I miejsce - Karol Klepek VI d 39 pkt.,
II miejsce - Sebastian Możdżeń VI c 35 pkt.,
III miejsce - Aleksander Raciborski VI b 30 pkt.

Całoroczny Konkurs Informatyczny o tytuł „Mistrza Komputera” -
5 - etapów (17 listopad, 5 styczeń, 23 marzec, 6 kwiecień, 25 maj)
Uczestnicy: uczniowie klas VI (7 uczniów)
I miejsce – Sebastian Możdżeń VI c 90,5 pkt.,
II miejsce – Paulina Frątczak VI c 88,5 pkt.,
III miejsce – Dominika Jabłońska VI c 71 pkt.,

Całoroczna rywalizacja o tytuł „Mistrza Klawiatury”
Uczestniczy: uczniowie klas IV - VI (wszyscy)
I miejsce - Sebastian Możdżeń VI c 459 pkt.,
II miejsce - Wanesa Organ VI d 343 pkt.,
III miejsce - Jakub Bugla VI d 309 pkt.

najlepszy wynik wśród uczniów V klas - Sebastian Maruszczak V a 219 pkt,

najlepszy wynik wśród uczniów IV klas - Kacper Kubieniec IV b 205 pkt.

Pełne wyniki tutaj.