Konkurs - Bezpieczne wakacje

W tym roku konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2015 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - promuje bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej.

Nagrody: Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi - komputer przenośny typu tablet!

Prace konkursowe: prace plastyczne wykonane techniką fotografii.

Pracami konkursowymi mogą być w szczególności fotografie obiektów, miejsc, ale także tradycyjnych plac plastycznych odnoszących się do tematu konkursu.

Więcej informacji: www.bezpiecznewakacje.pl

Podziękowanie

Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach składają serdeczne wyrazy podziękowania osobom i firmom, które wsparły finansowo lub rzeczowo obchody 30-lecia naszej szkoły. A są to:

• Państwo Patrycja i Sebastian Słowińscy

• Pan Zbigniew Witoszek

• Salon Fryzjerski „Karolina” – Pani Karolina Konieczny

• Studio Kosmetyczne „Isabel” – Pani Izabela Chrząszcz

• Salon Kosmetyczny „Piramida” – Pani Beata Jasiczek

• Auto-Złom - Pan Bartosz Stanieczko

• Euro – Mix - Pan Marek Seroczyński

• Spółdzielnia Mieszkaniowa Pawłowice

• Sklep Intermarche Pawłowice

• Związek Zawodowy „Kadra” KWK Pniówek

• Związek Zawodowy „Kontra” KWK Pniówek

• Związek Zawodowy „Solidarność” KWK Pniówek

Gala laureatów

24 czerwca 2015 r. w Centrum Kultury w Pawłowicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych absolwentów i sportowców z gminnych szkół. Tytuł najlepszego absolwenta gminy Pawłowice oraz nagrodę pieniężną i statuetkę zdobył uczeń naszej szkoły - Dawid Jokiel. W konkursie brali również udział: Grzegorz Chodór, Jakub Kasperowicz i Katarzyna Adamczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie kształcenia.

Zakończenie roku szkolnego.

„Już tylko godziny pozostały do zakończenia roku szkolnego. Za chwilę rozpoczną się upragnione wakacje” – te słowa Pani Dyrektor Zofia Musiał skierowała do uczniów kończących kolejny rok edukacji. Gratulowała wszelkich, tych dużych i małych sukcesów osiągniętych w minionym czasie. Jednym z nich było zdobycie przez Dawida Jokiela tytułu najlepszego absolwenta szkół podstawowych Gminy Pawłowice.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za działania służące wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży, a rodzicom za życzliwe wsparcie, za przychylność i dobrą współpracę. W dalszej części wystąpienia życzyła wszystkim, aby nadchodzące wakacje były czasem niezapomnianych wspomnień i wrażeń, by były atrakcyjne, udane i bezpieczne.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła świadectwa najlepszym uczniom klas IV – VI, a rodzicom listy gratulacyjne i pochwalne. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez panie: Iwonę Duszę i Barbarę Baron. Zwieńczeniem pożegnania klas szóstych była słodka niespodzianka przygotowana przez klasy piąte, dla tegorocznych absolwentów.

Zakończenie roku szkolnego 2014/15

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15 odbędzie się o godz. 9:15 w dużej sali gimnastycznej. O godz. 8:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. zostanie odprawiona msza w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły.