Developed by jtemplate

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego odbyło się w dwóch grupach. Najpierw odbyła się akademia dla klas I-III, a następnie akademia dla klas IV-VI, na której pożegnaliśmy absolwentów. Pani dyrektor Zofia Musiał pogratulowała uczniom świetnych wyników w nauce i życzyła dalszych sukcesów, podziękowała nauczycielom i rodzicom oraz życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Wręczyła świadectwa najlepszym uczniom klas IV - VI i listy gratulacyjne rodzicom. Najbardziej zaangażowani w działalność na rzecz szkoły rodzice uczniów klas I-VI otrzymali listy pochwalne. Pani dyrektor wręczyła także nagrody uczniom, którzy zdobyli czołowe miejsca w głównych konkursach szkolnych. Najwięcej książek otrzymał Michał Krupa, który wygrał aż 6 konkursów "Szkolny Nobel'2007", a w wielu innych plasował się na wysokich pozycjach. Swoje biblioteczki domowe wyraźnie wzbogacili również: Ania Orszulik z VI d, Arek Kubiak z VI b, Marta Król i Aga Szymańska z IV a, Łukasz Staszkiewicz z III d, który wygrał dwa główne konkursy dla trzecioklasistów oraz Przemek Zagurda z III b. Nagrody za działalność na rzecz społecznośći szkolnej otrzymali uczniowie z Zarządu Samorządu Uczniowskiego i pocztu sztandarowego, redaktorzy gazetki szkolnej oraz sprzedawcy "Gminnych Racji". Na obydwu akademiach obejrzeliśmy piękne, rozśpiewane i wesołe programy artystyczne. Przedstawienie dla młodszych, przygotowane pod kierunkiem p. I. Mikołajec, p. E. Gargol i p. B. Baron, zaprezentowali uczniowie III d i c. Program dla starszych uczniów przedstawili artyści z klas IV-VI, którzy przygotowali go pod kierunkiem p. B. Baron, p. I. Jagiełko, p. A. Ganiek i p. U. Kubiak. Obydwa programy stały na bardzo wysokim poziomie i bardzo podobały się publiczności. Zgodnie z tradycją na akademii kończącej rok szkolny nastąpiła zmiana pocztu sztandarowego, Zarząd SU serdecznie podziękował nauczycielom i uczniom oraz przekazał władzę swoim następcom wybranym w czerwcowych wyborach, piątoklasiści ofiarowali drobne upominki absolwentom. Po akademiach odbyły się spotkania wychowawców z klasami.  

Nobel z informatyki - Finał Całorocznego konkursu informatycznego

W przeddzień zakończenia roku szkolnego nasi mistrzowie informatyki stoczyli ostatnią bitwę o zwycięstwo w Całorocznym Konkursie Informatycznym. Przed tym etapem aż trzech uczestników miało szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej konkursu. Ostatecznie zwycięzcą (o całe 0,5 pkt) został Arkadiusz Kubiak z klasy VIb, który od dziś do przyszłorocznego rozstrzygnięcia  mianować się będzie "Mistrzem Komputera". Drugie miejsce zdobył Michał Krupa z VIc, na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Gurazdowski z VId. Wszyscy zawodnicy, nie tylko ci pierwsi, wykazali się w ciągu całego roku dużą wiedzą i wytrwałością w zdobywaniu kolejnych punktów. Rywalizacja w konkursie była bardzo ciekawa, nie raz przybierała obraz prawdziwej wojny. Zapraszam za rok... może będzie jeszcze ciekawej...

GMINNA UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA KONKURSÓW DLA UCZNIÓW

Zgodnie z tradycją w przeddzień zakończenia roku szkolnego odbyła się w GOK uroczystość podsumowania konkursów dla uczniów, na którą przybyli: Przewodniczący Rady Gminy Pawłowice, Wójt Gminy i jego zastepca, radni, dyrekto GZO, która prowadziła uroczystość, dyrektorzy szkół oraz najlepsi absolwenci i sportowcy wraz z rodzicami. Naszą szkołę reprezentowała rekordowa, bo aż 22 osobowa grupa najlepszych absolwentów i trzy najlepsze sportsmenki. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces. Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Podstawowych zdobył Michał Krupa z klasy VI c, który w nagrodę otrzymał najnowsze wydanie 3- tomowej Encyklopedii PWN wraz z wersją elektroniczną. Drugie miejsce zdobyła Ania Orszulik z VI d, która otrzymała kilka słowników kopalińskiego i inne cenne książki. Po dwa słowniki przydatne w dalszej nauce otrzymali uczniowie, którzy wzięli udział w tym konkursie. Byli to: Michał Słowiński, Marta Osiadły, Damian Śliwiński, Adrian Goik, Filip Kieczmerski, Kamila Dąbek, Kasandra Chłodna i Julia Wojtyczka z VI a, Natalia Brzeźny, Ola Półgroszewicz, Kasia Kijak, Arek Kubiak, Klaudiusz Kamiński, Ewa Mirecka, Ilona Rajca, Tomek Bednarek i Daria Masny z VI b, Rafał Królica z VI c, Kamil Gurazdowski i Kamil Kalwasiński z VI d. Tytuł Najlepszego Sportowca wśród uczennic szkół podstawowych zdobyła Ola Półgroszewicz z VI b. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Joasia Rypczyńska z V b, a trzecie - Klaudia Pawńska z V a. Spotsmenki otrzymały w nagrodę sprzęt sportowy i turystyczny. Uroczystość gminna była miłym przeżyciem dla wszystkich uczniów i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.   

KONKURS O TYTUŁ NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA I NAJLEPSZEGO SPORTOWCA

15.06. komisje powołane przez Wójta Gminy Pawłowice rozstrzygnęły dwa najważniejsze konkursy dla uczniów. W Konkursie o Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Prowadzonych przez Gminę Pawłowice zwyciężył Michał Krupa z klasy VI c. dzięki niemu tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Podstawowych wrócił po dwóch latach do naszej szkoły. Wielki sukces odniosła również Ania Orszulik z VI d, która zajęła drugie miejsce. 20 innych uczniów z naszej szkoły będzie nagrodzonych za udział w tym konkursie. Są to: Michał Słowiński, Marta Osiadły, Julia Wojtyczka, Damian Śliwiński, Adrian Goik, Kasandra Chłodna, Kamila Dąbek i Filip Kieczmerski z VI a, Natalia Brzeźny, Ola Półgroszewicz, Ewa Mirecka, Ilona Rajca, Kasia Kijak, Daria Masny, Arek Kubiak, Tomek Bednarek i Klaudiusz Kamiński z VI b, Rafał Królica z VI c, Kamil Gurazdowski i Kamil Kalwasiński z VI d. W Konkursie o Tytuł Najlepszego Sportowca Szkół Gminy Pawłowice zwyciężyła Ola Półgroszewicz z VI b, drugie miejsce zdobyła Joasia Rypczyńska z V b, a trzecie miejsce - Klaudia Pawińska z V a. Laureaci i uczestnicy obydwu konkursów otrzymają nagrody na uroczystości gminnej, która odbędzie się 21 czerwca w GOK w Pawłowicach.

KONKURS TEATRALNY "O REKAWICZKĘ MELPOMENY"

W konkursie, który został po raz pierwszy zorganizowany przez GOK w Pawłowicach wziął udział zespół teatralny złożony z uczniów klasy I a prowadzony przez p. Małgorzatę Zalesińską i zespół prowadzony przez p. Michalinę Kazior, który składa się z uczniów klasy IV a i VI c. Obydwa przedstawienia bardzo podobały się publiczności i jurorom, którzy przyznali tylko nagrodę główną szkole z Warszowic oraz dwa wyróżnienia naszym zespołom. Dodatkowe wyróżnienia za grę aktorską otrzymali: Kamil Iwaniec i Ada Grzelak z VI c.

COROCZNA NAGRODA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

W dniach 11-12 czerwca 45 najlepszych uczniów z sześciu szkół podstawowych, trzech gimnazjów i LO prowadzonych przez Gminę Pawłowice przebywało na wycieczce w Pieninach. Spośród wszystkich podstawówek najliczniejszą reprezentację miała nasza szkoła. W wycieczce wzięli udział: Marta Król z IV a, Karolina Gałuszka i Karol Wybituła z V a, Natalia Brzeźny z VI b, Michał Krupa i Rafał Królica z VI c, Ania Orszulik i Kamil Gurazdowski z VI d. Najlepsi uczniowie szkół gminnych obejrzeli kościółek w Dębnie, zamek i zaporę wodną w Niedzicy, cerkiew w Szlachtowej, sanktuarium w Ludźmierzu, zwiedzili Szczawnicę i Krościenko. Atrakcyjnym punktem wycieczki był także rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, spacer przez Wąwóz Homole, wjazd kolejką na Palenicę i zejście szlakiem turystycznym nad Dunajec oraz wypoczynek nad rzeką Białką na Spiszu. Wycieczka była bardzo udana.

DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ SPORTU

Pierwszym punktem uroczystości był krótki apel, na którym pani dyrektor Zofia Musiał złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka, a następnie wręczyła nagrody zdobywcom czołowych miejsc w konkursach przeprowadzonych w kwietniu i maju. Po apelu wszystkie klasy wzięły udział w rozgrywkach sportowych przeprowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz w zajęciach zorganizowanych przez wychowawców. Czwartoklasiści zdawali egzamin na "Kartę rowerową", który przeprowadziła p. Izabela Jagiełko. Wszyscy uczniowie otrzymali napoje i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

UROCZYSTOŚĆ ŚRODOWISKOWA Z OKAZJI DNIA MATKI

Chór prowadzony przez p. Barbarę Baron i zespół teatralny prowadzony przez p. Michalinę Kazior przygotowały uroczystość, na którą zaproszono mamy uczniów z naszej szkoły. Uroczystość odbyła się po raz pierwszy w Osiedlowym Domu Kultury. Publiczność z uwagą wysłuchała kilku piosenek w wykonaniu chóru i solistek oraz obejrzała przedstawienie "Wygrana" zaprezentowane przez uczniów klasy IV a i VI c - członków zespołu teatralnego. Występy były bardzo udane i zostały nagrodzone szczerymi brawami. Uroczystość środowiskowa stała na wysokim poziomie.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
3
dni
1
0
godzin
3
2
minut

plan1