Aktualizacja strony

Ponownie dokonaliśmy aktualizacji naszej strony WWW. Tym razem są to "Złota księga uczniów" i Szkolny klub europejski. Pierwsza część znajduje się w zakładce "Uczeń" druga w "Kółka szkolne".

Dalsza aktualizacja strony

Dziś uzuepełniliśmy kolejne odnośniki w dziale "Tradycje", są to:
- zakończenie roku szkolnego,
- konkursy szkolne,
- teatrzyk szkolny,
- dzień trzecioklasisty,
- zielona szkoła.

Aktualizacja zakładek "SUKCESY" i "TRADYCJE"

W pierwszych dniach wakacji udało się nam dokonać kilku aktualizacji szkolnej strony. Zapraszamy do oglądania uzupełnionych działów "Sukcesy" i "Tradycje", w którym zaktualizowano następujące odnośniki:
- konkurs o tytuł najlepszego absolwenta,
- konkurs o tytuł najlepszego sportowca,
- coroczna nagroda dla najlepszych uczniów,
- konkursy artystyczne.
Tradycje
- Boże Narodzenie i Nowy Rok,
- Wielkanoc,
- sprzątanie świata i Dzień Ziemi,
- festiwal twórczości szkolnej,
- Dni Europy,
- Szkolny Nobel, Omnibus, Wszystko Wiem.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

Zakończenie roku zorganizowano w dwóch grupach. Najpierw odbyła się akademia dla klas I-III, a następnie dla klas IV-VI. Program artystyczny dla grupy młodszej przygotowała klasa III a pod kierunkiem swojej wychowawczyni - p. Jadwigi Kolonko. Pożegnanie absolwentów było dziełem klas piątych. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Michaliny Kazior i p. Barbary Baron zaprezentowali członkowie chóru szkolnego i artyści z V a. Na obydwu akademiach pani dyrektor Zofia Musiał przypomniała największe tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów, wręczyła nagrody zdobywcom czołowych miejsc w głównych konkursach szkolnych, a uczniom klas starszych świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne dla rodziców. Serdecznie podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom, a najbardziej zaangażowanym w życie szkoły rodzicom wręczyła listy pochwalne. Zgodnie z tradycją nastąpiła zmiana pocztów sztandarowych i przedstawienie nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Klasy szóste podziękowały dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom, a piątoklasiści serdecznie pożegnali absolwentów. Po akademiach odbyły się spotkania z wychowawcami. W niektórych klasach nie obyło się bez łez. Wzruszenie absolwentów nikogo nie dziwi, bo "Dwójka" to szkoła, którą się lubi, do której się wraca, którą się pamięta.

KONKURS O TYTUŁ: NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA, NAJLEPSZEGO SPORTOWCA

W Domu Kultury w Pawłowicach odbyła się gminna uroczystość podsumowania głównych konkursów dla uczniów szkół prowadzonych przez gminę Pawłowice. Przewodniczący Rady Gminy Pawłowice i Wójt Gminy nagrodzili laureatów konkurów o tytuł: najlepszego absolwenta, najlepszego sportowca. Zgodnie z tradycją nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy w obydwu konkursach. Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Podstawowych zdobył Karol Wybituła z klasy VI a. Nagrodzeni w tym konkursie zostali również: Karolina Gałuszka, Justyna Łukasik, Dagmara Rajwa i Martyna Gargaś z VI a, Magdalena Smogorzewska, Agata Fojcik, Bernadeta Koczor i Adam Ratajczyk z VI b, Martyna Orszulik z VI c. Nasze reprezentantki w konkursie o tytuł najlepszego sportowca zdobyły wszystkie miejsca na podium w kategorii: "dziewczęta ze szkół podstawowych". Tytuł Najlepszego Sportowca zdobyła Kasia Pawińska z VI a. Drugie miejsce zajęła Joasia Rypczyńska z VI b, a trzecie - Klaudia Pawińska z VI a.

OSTATNI DZIEŃ NAUKI W ROKU SZKOLNYM 2007/2008

Tego dnia nie było już lekcji. Wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami i miały kilkugodzinne zajęcia w swoich salach lekcyjnych. Uczniowie klas III-VI wzięli udział w kiermaszu używanych podręczników. Niektóre klasy przygotowały specjalne, pożeganalne zajęcia, w ramach których odbyły się nawet krótkie przedstawienia teatralne. Liczna grupa chłopców z klas V-VI wzięła udział w turnieju gier strategicznych, który zorganizował nauczyciel informatyki - p. Norbert Mosioł. Walka była tak emocjonująca, że jej uczestnicy okupowali pracownię komputerową długo po zakończeniu zaplanowanych na ten dzień zajęć wychowawczych dla klas i jeszcze nie została rozstrzygnięta. Uczestnicy ustalili, że wrócą do turnieju po wakacjach i wtedy poznamy szkolnego mistrza gier strategicznych.

WYCIECZKA DLA NAJLEPSZEJ KLASY

W całorocznym konkursie o tytuł najlepszej klasy zwyciężyła V a (patrz: aktualności z 4.06.2008) i w nagrodę wyjechała na jednodniową wycieczkę ufundowaną przez szkołę i Samorząd Uczniowski. W wycieczce w Beskid Śląski wzięli również udział najlepsi uczniowie pozostałych klas V i VI. Uczestnicy wyprawy zdobyli Czantorię, odwiedzili czeską stronę tego szczytu i podziwiali krajobraz z wieży widokowej, a później świetnie bawili się na torze saneczkowym. Po zejściu z Czantorii i zasłużonym odpoczynku wrócili do domów. Sprzyjająca aura, piękne krajobrazy i doskonałe humory uczestników sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. Ambitna V a marzy już o następnej nagrodzie- wycieczce w kolejnym roku szkolnym

DZIEŃ TRZECIOKLASISTY

Dzień Trzecioklasisty został wymyślony kilka lat temu i jest świętem dla uczniów klas trzecich. Odbywa się tuż przed zakończeniem pierwszego etapu edukacyjnego, który obejmuje klasy I-III. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie klas III, a zajęcia przeprowadzają ich wychowawcy. Ta tradycja szkolna została odnowiona w bieżącym roku szkolnym. Wychowawczynie klas trzecich: p. Jadwiga Kolonko, p. Renata Kamińska, p. Mariola Konofał zorganizowały dla swoich podopiecznych niezwykłe zajęcia, w których dominowały gry i zabawy o charakterze dydaktyczno-sportowym. Uczniowie wykazywali się zdobytą wiedzą oraz swoimi umiejętnościami artystycznymi i sportowymi. Wszyscy trzecioklasiści bawili się doskonale i żałowali, że rok szkolny nie składa się wyłącznie z takich dni.