Kolejna aktualizacja strony

Następną część, którą zaktualizowaliśmy na szkolnej stronie internetowej to zakładka dotycząca tradycji szkolnych. Znajdziecie tam zdjęcia i informacje, które dotyczą różnych wydarzeń z roku szkolnego 2008/09.

Aktualizacja strony

Dziś na naszej stronie można odnaleźć wiele informacji i zdjęć dotyczących sukcesów naszych uczniów osiągniętych w roku szkolnym 2008/09. Wystarczy zajrzeć do zakładki SUKCESY. Zaktualizowano również Złotą Księgę Uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością tych stron.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

Z okazji zakończenia roku szkolnego odbyły się dwie uroczystości. Jako pierwsi przywitali wakacje uczniowie klas młodszych. Następnie odbyła się akademia przeznaczona dla klas IV-V i absolwentów. Na obydwu uroczystościach pani dyrektor Zofia Musiał przypomniała sukcesy uczniów w mijającym roku i wręczyła nagrody laureatom głównych konkursów szkolnych oraz innych konkursów przeprowadzonych w maju i czerwcu. Pani dyrektor serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom za efektywną działalność dydaktyczno-wychowawczą, a rodzicom za współpracę ze szkołą. Życzyła wszystkim bardzo udanych i bezpiecznych wakacji. Na uroczystości dla klas IV-VI odbyło się tradycyjne przekazanie sztandaru szkolnego nowemu pocztowi oraz przedstawienie nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego, który został wybrany w czerwcowych wyborach. Najlepsi uczniowie klas starszych otrzymali na akademii świadectwa z paskiem, a rodzice najlepszych absolwentów listy gratulacyjne. Po części oficjalnej zaprezentowali się artyści z klas piątych, którzy przedstawili bardzo ładny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Barbary Baron i p. Joanny Krosny. Na uroczystości dla młodszych uczniów publiczność podziwiała bardzo udany występ klasy III a, III b i III c. Nad przygotowaniem tego programu czuwały panie: Małgorzata Zalesińska, Izabela Król, Irena Mikołajec i Barbara Baron.

OSTATNIE PRZEDSTAWIENIE

Uczniowie klasy VI a, którzy należą do kółka teatralnego, zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas pierwszych i drugich na ostatnie w tym roku szkolnym przedstawienie. Spektakl pt. "Sąd nad muchą" przygotowany pod kierunkiem pani Michaliny Kazior bardzo podobał się uczniom klas młodszych. Starsza publiczność też była zachwycona i jednocześnie zasmucona, bo był to ostatni występ młodych aktorów, którzy następnego dnia zostaną już absolwentami naszej szkoły.

PODSUMOWANIE GŁÓWNYCH KONKURSÓW GMINNYCH

Zgodnie z wieloletnią tradycją w przeddzień zakończenia roku szkolnego odbyła się uroczystość gminna, na której podsumowano główne konkursy dla uczniów. Do sali GOK przybyli: Przewodniczący Rady Gminy i Wójt Gminy Pawłowice, dyrektorzy wszystkich szkół prowadzonych przez Gminę, laureaci konkursów: o Tytuł Najlepszego Absolwenta i Tytuł Najlepszego Sportowca oraz rodzice uczniów. Wśród zaproszonych liczną grupę stanowili uczniowie z naszej szkoły. Marta Król z VI a zdobyła czwarte miejsce w Konkursie o Tytuł Najlepszego Absolwenta. 15 naszych uczniów zostało laureatami tego konkursu. Byli to: Agnieszka Szymańska, Michał Bochnak, Justyna Wituła i Daniel Goik z klasy VI a, Krysia Lenik, Kasia Grzegorczyk, Iza Rachfał, Gabrysia Kowalska, Ola Kalwasińska, Irek Florek, Piotr Szołdra i Maciej Wojtków z VI b, Klaudia Macharzyńska, Patrycja Sekuła i Szymon Młocek z VI c. Wielki sukces odnieśli nasi uczniowie w Konkursie o Tytuł Najlepszego Sportowca. Zwycięzcami konkursu zostali: Alicja Ulatowska i Łukasz Mozler z VI b. Dawid Kaczmarek - z tej samej klasy - zdobył drugie miejsce.

Nagroda dla najlepszej klasy.

Całoroczny konkurs o tytuł najlepszej klasy, prowadzony przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego, wygrała VIa. Najlepsza klasa w nagrodę wyjechała na wycieczkę ufundowaną ze środków szkolnych przez p. dyrektor Zofię Musiał. W wycieczce wzięli udział również najbardziej zasłużeniu dla szkoły uczniowie pozostałych klas VI i V. Wycieczka miała charakter rajdu górskiego. Trasa prowadziła z Wisły Głębce przez Kiczory na Stożek a następnie do Wisły Centrum przez Kobylą. Mimo nie najlepszej prognozy pogody na szlaku nie było aż tak źle. Wszystkim dopisywały humory. Jak przystało na najlepszych uczniów, uczestnicy wycieczki wspaniale poradzili sobie z trudami górskiej wędrówki. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Michalina Kazior - wychowawczyni najlepszej klasy, p. Bargara Płonka - opiekunka Zarządu SU i p. Norbert Mosioł. Wycieczka była bardzo udana