Developed by jtemplate

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości trwały w naszej szkole kilka dni. W październiku i listopadzie odbyły się konkursy recytatorskie pod hasłem "Moja ojczyzna" (Wyniki podano we wcześniejszych aktualnościach). W listopadzie uczniowie z kółka historycznego wykonali dekorację związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku, a nauczyciele historii i wychowawcy przeprowadzili pogadanki w klasach. Głównym elementem obchodów Święta Niepodległości była uroczystość szkolna i środowiskowa, która odbyła się 10 listopada. W uroczystości szkolnej udział wzięli najpierw uczniowie klas młodszych, a następnie starszych. Po południu odbyła się uroczystość dla rodziców uczniów naszej szkoły. W programie artystycznym zaprezentował się chór szkolny i najlepsi recytatorzy. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Barbary Baron, p. Jadwigi Fizek, p. Urszuli Kubiak i p. Iwony Pustułki. Występy były bardzo udane i wzbudziły zachwyt starszej i młodszej publiczności.

Register to read more...

KONKURS RECYTATORSKI KLAS MŁODSZYCH

Konkurs recytatorski pod hasłem "Moja ojczyzna" jest jednym z elementów obchodów Święta Niepodległości. W październiku rywalizowali najlepsi recytatorzy z klas starszych, a 3 listopada swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas młodszych. Uczestnicy konkursu zorganizowanego przez p. Małgorzatę Dec i p. Małgorzatę Zalesińską występowali w trzech grupach wiekowych. Wśród pierwszoklasistów najlepszym recytatorem okazał się Krzysztof Maron z klasy I a. Drugie miejsce zdobył Konrad Królica z I b, a trzecie - Marysia Szymańska z I a. W grupie uczniów klas drugich zwyciężył Dawid Jokiel z II a. Drugim miejscem podzielili się Ola Szuścik i Dominik Danelski z II a. Trzecie miejsce zajął Bartek Kerlin z II b. Wśród trzecioklasistów zwycięstwo odniosła Julia Loska z III b. Drugie miejsce zdobyła Julia Smogorzewska z tej samej klasy, a trzecie - Olga Zajączkowska z III a. 

Register to read more...

I Etap Całorocznego Konkursu Informatycznego

Dziś I etapem rozpoczęła się całoroczna rywalizacja o tytuł Szkolnego Mistrza Komputera. Kilkunastu uczniów rozwiązywało dwa testy komputerowe dotyczące systemów Windows i Mac OS X. Najlepiej z pytaniami poradził sobie Radosław Krupa z VI a, drugie i trzecie miejsce zdobyli odpowiednio: Alex Carbonio-Barnabe VI a i Przemysław Chodór VI c. Kolejny etap konkursu 8 grudnia.

OTRZESINY DLA KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły Zarząd Samorządu Uczniowskiego zorganizował dla pierwszoklasistów "otrzęsiny", które w bieżącym roku odbyły się w kilka dni po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na uczniów. Członkowie Zarządu SU przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów wiele ciekawych zabaw i gier sportowych. Wszyscy pierwszoklasiści uczestniczący w otrzęsinach otrzymali drobne upominki i bawili się doskonale. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały opiekunki Zarządu SU: p. Barbara Płonka i p. Izabela Wiatrok.

Register to read more...

IX Otwarty Przełajowy Wyścig Rowerowy

W zorganizowanych przez Klub Rekreacyjno - Sportowy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Rozwój" w Pawłowicach zawodach rowerowych, wzięło udział pięciu uczniów z naszej szkoły. W kategorii Żak - chłopców do lat 12-tu najlepiej poradzili sobie: Przemek Hippler (4 m-ce) i Grzegorz Dankiewicz (5 m-ce). Przed nimi uplasowali się zawodnicy z Gliwic, Rudy Śląskiej i Jastrzębia Zdroju. Więcej informacji o wyścigu można znaleźć pod adresem www.wyscig.pawlowice.pl 

Register to read more...

ŚWIĘTO EDUKACJI

Z okazji Święta Edukacji pani dyrektor Zofia Musiał zorganizowała spotkanie, na które zaprosiła wszystkich obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Głównym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Dyrektora. Otrzymali je: p. Barbara Baron, p. Małgorzata Dec, p. Iwona Dusza, p. Anna Ganiek, p. Ewa Gargol, p. Izabela Kamińska, p. Michalina Kazior, p. Joanna Krosny, p. Izabela Król, p. Norbert Mosioł, p. Irena Pędzimąż, p. Barbara Płonka, p. Teresa Zwolińska - Bandyk. Spośród pracowników niepedagogicznych nagrodzone zostały: p. Alicja Sienkiewicz, p. Anna Wiera, p. Bernadetta Dzierżęga, p. Lidia Strządała i p. Danuta Żuchowska.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I PASOWANIE NA UCZNIÓW

Ślubowanie i pasowanie na uczniów odbyło się - zgodnie z tradycją naszej szkoły - w Dniu Edukacji. Pierwszoklasiści zaprosili na swoją najważniejszą uroczystość dyrekcję szkoły, wszystkich nauczycieli, swoich rodziców oraz przedstawicieli klas starszych. W pierwszej części najmłodsi uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny, w którym udowodnili, że posiadają już wiedzę o swojej miejscowości, kraju, szkole i jej patronie oraz znają swoje obowiązki i zasady dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Głównym punktem uroczystości było ślubowanie, złożone przez pierwszoklasistów w obecności sztandaru szkolnego oraz pasowanie ich na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Zofia Musiał. Uczniowie klas pierwszych otrzymali wiele gorących życzeń od pani dyrektor i Zarządu Samorządu Uczniowskiego, który przygotował również dla nich drobne upominki. Zarząd SU i przedstawiciele klas młodszych pamiętali także o życzeniach dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji. Po uroczystości wszyscy pierwszoklasiści spotkali się w stołówce szkolnej i zjedli pyszne ciasta upieczone przez swoje mamy. Uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: p. Małgorzata Dec i p. Ewa Gargol, a pomogli im w tym rodzice pierwszaków oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego: p. Barbara Płonka, p. Izabela Wiatrok i p. Renata Kamińska.

Register to read more...

GMINNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI

W uroczystości udział wzięli: Przewodniczący Rady Gminy Pawłowice, Wójt Gminy, dyrektor GZO, dyrektorzy placówek oświatowych, obecni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkół i przedszkoli prowadzonych przez naszą gminę. Głównym punktem uroczystości, która odbyła się zgodnie z tradycją w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach, było wręczenie Nagród Wójta. Wśród nagrodzonych znalazła się nauczycielka z naszej szkoły - pani Irena Mikołajec.

KONKURS RECYTATORSKI KLAS STARSZYCH

W konkursie pod hasłem "Moja ojczyzna" udział wzięli najlepsi recytatorzy z klas IV, V i VI. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali pięknie wybrane przez siebie utwory i wykazali się wielkimi umiejętnościami recytatorskimi. W konkursie, przeprowadzonym przez p. Iwonę Duszę i p. Jadwigę Fizek zwyciężyła uczennica klasy VI a - Kasia Lenik. Drugie miejsce zdobyła Kasia Maron z IV c, a trzecie - jej kolega z tej samej klasy - Przemek Wadas.

AKCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA DRZEWA

Święto Drzewa obchodzone 10 października wypadło w bieżącym roku w niedzielę. W związku z tym akcja szkolna została przeprowadzona w piątek, 8 października. Zorganizowały ją nauczycielki przyrody: p. Anna Ganiek i p. Urszula Kubiak. Akcja polegała na tym, że każda klasa zasadziła na terenach przyszkolnych własne drzewko. Sadzonki otrzymaliśmy z Nadleśnictwa w Pszczynie.

Register to read more...

WYCIECZKA Vb - Beskid Mały

Klasa Vb również postanowiła zdobyć najpopularniejszy szczyt Beskidu Małego czyli Magurkę (909 m.n.p.m). Wychowawczyni klasy p. Barbara Baron zorganizowała wycieczkę, w czasie której uczniowie i ponownie p. Norbert Mosioł, zmagali się z pokonywaniem wysokości, kamieni, błota i innych podobnych przeszkód. Nagrodą dla wszystkich była własnoręcznie upieczona kiełbasa, wspaniała pogoda i piękne widoki

Register to read more...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
3
dni
1
0
godzin
3
2
minut

plan1