Developed by jtemplate

II Etap Całorocznego Konkursu Informatycznego

W pracowni komputerowej odbył się dziś II etap Całorocznego Konkursu Informatycznego o tytuł Szkolnego Mistrza Komputera. Uczniowie rozwiązywali test komputerowy dotyczący zagadnień związanych z grafiką komputerową. Rywalizacja była bardzo wyrównana - najlepszych uczniów dzieliły pojedyncze  punkty! Po tym etapie w klasyfikacji generalnej prowadzi Radosław Krupa VI a przed Alexem Carbogno-Barnabe i Przemysławem Chodór. Kolejne starcie planowane jest w nowym roku tj. 12 stycznia.

KONKURS - CZAS NA MIKOŁAJA

Gminna Biblioteka Publiczna Filia Osiedle zorganizowała dla młodych czytelników kolejny w bieżącym roku konkurs plastyczny. Jego tytuł brzmiał "Czekając na Mikołaja". W organizacji konkursu pomogła jak zwykle pani Izabela Jagiełko, która zachęciła naszych uczniów do wykonania wielu prac. Najciekawsze w nich znalazły się na wystawie, którą można oglądać w bibliotece osiedlowej. Wszyscy uczestnicy konkursu, a było ich 38, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni przez komisję konkursową złożoną z pracowników GBP i instruktorów GOK. Spośród naszych uczniów nagrody otrzymali: Kacper Gierszewski z I b, Szymon Kupisz z II b, Olga Zajączkowska z III a i Nastazja Zajączkowska z V a oraz Kasia Lenik z VI a.

Register to read more...

WIZYTA RYCERZY

8 grudnia do naszej szkoły przybyła grupa rycerzy, która zaprezentowała przedstawienie dla klas starszych i młodszych. Dzięki tej "żywej lekcji historii" uczniowie lepiej poznali zwyczaje rycerskie, stosowaną przez nich broń, zbroje i metody walki.

Register to read more...

MIKOŁAJKI W KLASACH STARSZYCH

Klasy starsze również otrzymały prezent z okazji Mikołaja. Była nim wycieczka do planetarium w Chorzowie. Uczniowie wzięli udział w specjalnych zajęciach pod hasłem "Miejsce Ziemi we Wszechświecie". Seans w planetarium pozwolił uczestnikom wycieczki poszerzyć swoją wiedzę i był miłą odskocznią od codzienności szkolnej.  

Register to read more...

MIKOŁAJKI W KLASACH MŁODSZYCH

6 grudnia klasy młodsze pod opieką swoich wychowawców udały się do Parku Mikołaja w Zatorze. Na uczniów czekało tu wiele atrakcji. Uczestnikom wycieczki najbardziej podobała się parada postaci bajkowych i zwiedzanie miejsc znanych z bajek. Podziw wzbudzał także wystrój, szczególnie gdy zapadł zmierzch, a w parku zapłonęły wszystkie światła.

Register to read more...

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA GÓRNIKA

Z okazji zbliżającej się Barbórki uczniowie II a i II b zaprosili koleżanki i kolegów z klas młodszych, nauczycieli oraz swoich rodziców na uroczystość szkolną. Drugoklasiści pięknie zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Zalesińskiej, p. Izabeli Król i p. Barbary Baron.

Register to read more...

ANDRZEJKI W KLASACH MŁODSZYCH

25 listopada był bardzo przyjemnym dniem dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Odbyły się tylko dwie lekcje, a po nich uczniowie klas młodszych spotkali się na zabawie andrzejkowej, którą zorganizowały ich wychowawczynie. Zgodnie z andrzejkową tradycją spotkanie obfitowało we wróżby i czary. W charakterze wróżek wystąpiły piątoklasistki: Agata Chroń, Anita Frajtak, Mariolka Klat i Agata Staszkiewicz. Ich siedzibą była pięknie udekorowana i bardzo tajemnicza sala 24. Każdy uczeń klas młodszych mógł w tym wyjątkowym miejscu poznać swoją przyszłość i dowiedzieć się jaki jest. Na szczęście wróżki były bardzo łagodne i swoim młodszym koleżankom i kolegom przepowiadały wyłącznie świetlaną przyszłość. Dzięki temu wszyscy uczestnicy imprezy andrzejkowej byli szczęśliwi i zadowoleni.

Register to read more...

ANDRZEJKI W KLASACH STARSZYCH

Niektóre klasy IV-VI zorganizowały wspólnie z wychowawcami zajęcia pozalekcyjne i przeprowadziły wróżby andrzejkowe. Zarząd Samorządu Uczniowskiego zaprosił uczniów klas starszych na dyskotekę, która odbyła się w czwartkowe popołudnie 25 listopada i była zwieńczeniem imprez andrzejkowych w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy dyskoteki bawili się doskonale, a nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: p. Barbara Płonka, p. Izabela Wiatrok i p. Norbert Mosioł.

Register to read more...

ANDRZEJKI NA SPORTOWO

Uczniowie klasy IV a przy pomocy swojej wychowawczyni - p. Iwony Duszy zorganizowali popołudniowe spotkanie andrzejkowe. Impreza miała charakter sportowy, odbyła się w sali gimnastycznej, a konkurencje przeprowadził p. Zbigniew Dusza. Czwartoklasiści mieli doskonałą okazję, żeby sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Najwięcej emocji dostarczyły wszystkim wyścigi w rzędach i ćwiczenia na drabinkach. Jak przystało na andrzejki, nie zabrakło również wróżb i czarów. Magia wieczoru andrzejkowego i duch sportowej rywalizacji stworzyły niezwykły nastrój, w którym każdy uczestnik imprezy znalazł coś dla siebie.

Register to read more...

SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM

Organizatorem konkursu pt. "Życie i twórczość Fryderyka Szopena" była Gminna Biblioteka Publiczna filia "Osiedle" w Pawłowicach. Uczestniczyli w nim uczniowie klas starszych z pawłowickich szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Nasi reprezentanci spisali się doskonale. W konkursie zwyciężyła Kasia Lenik z klasy VI a. Drugie miejsce zdobyła Joasia Buczyńska z VI b.

GMINNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Poczet sztandarowy, pani dyrektor Zofia Musiał, opiekunka Zarządu Samorządu Uczniowskiego - p. Izabela Wiatrok oraz grupa uczniów reprezentowali naszą szkołę w gminnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 11 listopada 2010 r. w Pawłowicach

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
3
dni
0
8
godzin
5
8
minut

plan1