Developed by jtemplate

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Reprezentanci naszej szkoły odnieśli duży sukces w gminnym konkursie recytatorskim, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych z sześciu szkół podstawowych gminy Pawłowice. Wśród startujących w kategorii "Turniej recytatorski" zwyciężył Dawid Jokiel z II a. Trzecie miejsce zdobył Krzysztof Maroń z I a. W kategorii "Wywiedzine ze słowa" doskonale zaprezentowali się przedstawiciele klasy III a. Drugie miejsce zdobył Jakub Sikora, a trzecie Olga Zajączkowska. Uczniów do udziału w konkursie przygotowały panie: Małgorzata Zalesińska, Renata Kamińska, Małgorzata Dec.

Register to read more...

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W konkursie zorganizowanym przez panią Małgorzatę Zalesińską uczestniczyli przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: "Turniej recytatorski", "Wywiedzione ze słowa". Najlepsi recytatorzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym. Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas młodszych przedstawiają się następująco: Kategoria "Turniej recytatorski"
I miejsce - Krzysztof Maron z I a i Julia Marcinków z II a,
II miejsce - Maria Szymańska z I a i Dawid Jokiel z II a,
III miejsce - Julia Makuła z I a i Dominik Danelski z II a
Kategoria: "Wywiedzione ze słowa"
I miejsce - Konrad Królica z I b, Dawid Malina z II b, Olga Zajączkowska z III a
II miejsce - Julia Tobiasz z I b i Jakub Sikora z III a,
III miejsce - Oliwia Małkowska z I b i Marcelina Przymus z III a

Register to read more...

OGROMNY SUKCES NASZYCH INFORMATYKÓW!

Dwuosobowa drużyna informatyków w składzie Alex Carbogno-Barnabe i Radosław Krupa z klasy VIa przygotowywana przez p. Norberta Mosioła zwyciężyła w III Mistrzostwach Śląska Młodzieży Szkolnej w Informatyce w kategorii szkół podstawowych. W zawodach zorganizowanych przez Zespoł Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach pod patronatem Marszałka Województwa i Śląskiego Kuratora Oświaty wzięło udział pięć (z 179) najlepszych zespołów - finalistów konkursu. W czasie długiej i wyczerpującej rywalizacji uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami w pięciu konkurencjach (wiedzy teoretycznej, obsługi pakietu biurowego MS Office, programu graficznego Paint, budowy komputera, korzystania z internetu) trwających po 30 minut każda.
        W klasyfikacji indywidualnej uczniowe również zdobyli czołowe lokaty: II miejsce zdobył Alex Carbogno-Barnabe a III miejsce Radosław Krupa.Obaj uczniowie oprócz dyplomu i pucharu drużynowego otrzymali indywidualne medale i cenne nagrody rzeczowe tj. urządzenie wielofunkcyjne (skaner+drukarka) oraz słuchawki komputerowe.

Register to read more...

DZIEŃ ZAKOCHANYCH

"Szkolne walentynki" są jedną z najbardziej lubianych przez uczniów imprez, które już na trwałe wpisały się do naszych tradycji. Zawsze przeprowadza ją Zarząd Samorządu Uczniowskiego. W bieżącym roku Zarząd zorganizował "pocztę walentynkową" i dyskotekę, na którą zaprosił klasy IV-VI. Opiekę nad uczniami w czasie popołudniowej dyskoteki sprawowali: p. Barbara Płonka i p. Norbert Mosioł. 

Register to read more...

ZABAWY KARNAWAŁOWE

10 lutego był szczególnie miłym dniem dla uczniów klas I, II i III, którzy zamiast nauki mieli bal przebierańców. Starsi uczniowie spotkali się na dyskotece karnawałowej po lekcjach, ale także bawili się bardzo dobrze. Nad bezpieczeństwem uczniów klas I-VI czuwali wychowawcy.

Register to read more...

III Mistrzostwa Śląska Młodzieży Szkolnej w Informatyce

Dziś o 10.00 trzy dwuosobowe zespoły uczniów z klas VIa i VIc wzięły udział w I etapie III Mistrzostw Śląska Młodzieży Szkolnej w Informatyce. Uczniowie przez 30 min rozwiązywali test komputerowy związany z obsługą pakietu MS Office i programu graficznego Paint. Na 179 sklasyfikowanych zespołów drugie miejsce zdobyli nasi uczniowie: Alex Carbogno-Barnabe i Radosław Krupa z VIa. Razem z czterema innymi zespołami wezmą Oni udział w finale tego konkursu, który odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach w dniu 15.02.2011 r. Dobre wyniki uzyskały również dwie pozostałe drużyny: Marek Czerniej i Paszka Patryk z VIa – 21 miejsce oraz Przemysław Chodór z Natalią Groniak z VIc – 46 miejsce. Gratulujemy dużej wiedzy i trzymamy kciuki za naszych chłopców w finale turnieju!

ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO SEMESTRU

W bieżącym roku ferie zimowe rozpoczynamy w pierwszym terminie (od 17 stycznia), a to oznacza, że - zgodnie z przepisami wewnątrzszkolnymi - semestr I zakończy się 16 stycznia. Konferencja klasyfikacyjna odbyła się 13 stycznia, a zebrania klasowe (wywiadówki) zostaną przeprowadzone 1 lutego (we wtorek). NAZWISKA UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH I STARSZYCH, KTÓRZY UZYSKALI NAJLEPSZE WYNIKI W NAUCE W PIERWSZYM SEMESTRZE ZAMIESZCZAMY W ZŁOTEJ KSIĘDZE (wejście ze strony głównej). Najlepszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu na koniec roku szkolnego 2010/2011. Wszystkim uczniom życzymy w następnym semestrze tylko najwyższych ocen, a wszystkim nauczycielom wielkiej satysfakcji z pracy pedagogicznej.

ZWYCIĘSTWO W GMINNYM PRZEGLĄDZIE JASEŁKOWO-SZOPKOWYM

Nasza szkoła wzięła udział w Gminnym Przeglądzie Jasełkowo - Szopkowym, który został już po raz dwunasty zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach. Zespół złożony z uczniów klas II, IV, V i VI zaprezentował przedstawienie pt. "Wigilijna ulica", przygotowane pod kierunkiem siostry Wirginii i p. Izabeli Wiatrok. Nasi reprezentanci odnieśli wielki sukces i zwyciężyli w kategorii szkół podstawowych. (Więcej informacji o konkursie znajdziesz na www.gokpawlowice.hg.pl).

ZACZYNAMY SZKOLNY FINAŁ WOŚP

Nasza szkoła gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od jej pierwszego finału. W bieżącym roku również włączamy się do Orkiestry, a akcję szkolną rozpoczynamy po krajowym finale, który odbył się 9 stycznia 2011 r. Szkolną akcję WOŚP przeprowadzi jak zwykle Zarząd Samorządu Uczniowskiego, a nad jego pracą czuwać będą tegoroczne opiekunki: p. Barbara Płonka i p. Izabela Wioatrok. 10 stycznia Zarząd SU przedstawił wszystkim klasom plan tegorocznych działań i zachęcił uczniów do udziału w szkolnym finale WOŚP. W następnych dniach przeprowadził zbiórkę pieniędzy do puszki i gromadził fanty na loterię. Po feriach zimowych Zarząd SU zorganizuje dyskotekę dla klas starszych i loterię fantową dla społeczności szkolnej. O wynikach tegorocznego szkolnego finału WOŚP poinformujemy po jego zakończeniu.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĄTECZNA I NOWOROCZNA

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatnim dniu nauki przed zimową przerwą świąteczną odbyła się uroczystość szkolna, w której udział wzięły najpierw klasy młodsze, a następnie starsze. Obydwie grupy z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów pod kierunkiem siostry Wirginii i pani Izabeli Wiatrok. Na obydwu uroczystościach pani dyrektor Zofia Musiał złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz wręczyła nagrody laureatom konkursów szkolnych. O życzeniach świątecznych i noworocznych pamiętał także Zarząd Samorządu Uczniowskiego i przedstawiciele klas młodszych.

Register to read more...

KOPCIUSZEK

Kółko teatralne klas młodszych prowadzone przez panią Małgorzatę Dec zaprezentowało pierwsze w tym roku szkolnym przedstawienie. Spektakl pt. "Kopciuszek" obejrzeli najpierw rodzice, którzy przybyli na zebrania klasowe 14 grudnia. Następnego dnia artystów podziwiali ich koledzy i koleżanki z klas młodszych i starszych.

Register to read more...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
3
dni
0
9
godzin
4
8
minut

plan1