Developed by jtemplate

SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

Wysokie lokaty naszych uczniów w gminnym konkursie historycznym należą już do wieloletniej tradycji szkoły. W bieżącym roku ta tradycja dostała podtrzymana, a nasi przedstawiciele zdobyli dwa czołowe miejsca . W gminnym konkursie historycznym zwyciężyła Daria Apel z VI a. Drugie miejsce zdobyła jej koleżanka z klasy - Kasia Lenik. Bardzo dobrze spisali się również pozostali nasi reprezentanci: Joasia Buczyńska i Marcelina Lebiedzik z VI b oraz Patryk Paszka z VI a. Uczniów do konkursu przygotowała pani Joanna Krosny.

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM

Tegoroczna edycja gminnych konkursów przedmiotowych dla uczniów klas starszych szkół podstawowych rozpoczęła się od zmagań najlepszych przyrodników. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów z VI a i VI b. Byli to: Daria Apel, Marcin Kienast i Kasia Lenik z VI a oraz Marcelina Lebiedzik i Joasia Buczyńska z VI b. Wielki sukces odniosła Kasia Lenik, która zwyciężyła w gminnym konkursie przyrodniczym. Uczniów klasy VI a do konkursu przygotowała pani Anna Ganiek, a uczniów VI b - pani Urszula Kubiak.

PALMA WIELKANOCNA

Organizatorem konkursu plastycznego była Gminna Biblioteka Publiczna filia Osiedle w Pawłowicach. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Wzięło w nim udział m.in. szesnastu uczniów z naszej szkoły, których zachęciła do tego pani Izabela Jagiełko. 14 kwietnia 2011 r. w siedzibie biblioteki na osiedlu w Pawłowicach odbyło się spotkanie uczestników konkursu, na którym ogłoszono jego wyniki i wręczono nagrody. Autorzy najciekawszych prac zostali wyróżnieni, a ich palmy wielkanocne zamieszczono na wystawie w bibliotece. Spośród naszych uczniów wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Gajewska z I b, Kacper Żurkowski z II b, Dawid Jokiel z II a, Weronika Oszek z III a i Natalia Chmiel z V a.

Register to read more...

FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Nasi najlepsi szachiści: Witek Klepek z IV c i Jakub Majewski z IV a reprezentowali szkołę w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Przypomnijmy, że w drodze do finału tego prestiżowego turnieju szachowego chłopcy zwyciężyli w zawodach rejonowych i powiatowych. W finale zabrakło trochę szczęścia i nasi reprezentanci zajęli ósme miejsce, a od podium dzielił ich tylko jeden punkt.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia został przygotowany przez Klub Wiewiórka, który zajmuje się promocją zdrowia i skupia uczniów klas młodszych. W apelu udział wzięły wszystkie klasy pierwsze, drugie i trzecie. Zaproszeni goście i uczniowie z uwagą obejrzeli program artystyczny zaprezentowany przez członków Klubu, a przygotowany pod kierunkiem pani Marioli Konofał.

Register to read more...

III GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY KLAS MŁODSZYCH

Nasza szkoła we współpracy z Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa UG Pawłowice zorganizowała już po raz trzeci Gminny Konkurs Ekologiczny, w którym udział wzięły drużyny z klas młodszych szkół podstawowych. W tegorocznej edycji zwyciężyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach, którzy będą reprezentować naszą gminę w konkursie wojewódzkim. Drużyna z naszej szkoły zajęła czwarte miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Renata Kamińska, która również przeprowadziła konkurs gminny. Zaproszeni goście i uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologicznej zaprezentowane przez kółko teatralne klas młodszych prowadzone przez p. Małgorzatę Dec i p. Izabelę Wiatrok.

Register to read more...

SPRAWDZIAN NA KONIEC SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Wszyscy uczniowie trzech klas szóstych przystąpili do sprawdzianu, który trwał 60 minut i składał się z 25 pytań zamkniętych i otwartych. Po zakończeniu sprawdzianu testy zostały odebrane ze szkoły przez przedstawiciela Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Prace uczniów będą sprawdzane przez egzaminatorów zewnętrznych. Wyniki poznamy w maju.

Register to read more...

KOLEJNY SUKCES SZACHISTÓW

Witek Klepek z IV c i Jakub Majewski z IV a reprezentują naszą szkołę w drużynowych zawodach szachowych rozgrywanych pod nazwą Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Zawody składają się z trzech etapów: powiatowego, rejonowego i wojewódzkiego. Nasi wybitni szachiści w lutym wygrali zawody powiatowe. 29 marca odnieśli kolejny sukces, zwyciężając tym razem na szczeblu rejonowym, w którym uczestniczyły najlepsze drużyny z powiatu pszczyńskiego i cieszyńskiego. Witek i Jakub awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się 12 kwietnia w Częstochowie. Trzymamy za nich kciuki.

XVII TURNIEJ MISTRZÓW SZACHOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Drużyna szachistów zanotowała kolejny udany występ w tegorocznych zawodach. Tym razem młodzi szachiści godnie reprezentowali szkołę w turnieju gminnym i zdobyli trzecie miejsce. W turnieju wystąpiły reprezentacje sześciu szkół podstawowych. Naszą drużynę tworzyli: Kasia Maron z IV c, Marcelina Przymus z III a i Jakub Majewski z IV a. Ponieważ brakowało czwartego członka drużyny, a nasz najwybitniejszy szachista - Witek Klepek z IV c - grał w tym czasie w zawodach ogólnopolskich w reprezentacji szkolnej wystąpił bardzo dzielny przedszkolak - Kacper Szczepanik, któremu serdecznie dziękujemy.

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Celem konkursu przeprowadzonego przez p. Barbarę Baron i p. Małgorzatę Dec było wyłonienie najlepszych piosenkarzy z klas młodszych i starszych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej. W eliminacjach szkolnych zwyciężyli: Weronika Spieler, Maria Szymańska, Dawid Jokiel, Katarzyna Michalik, Agata Staszkiewicz, Marcin Olbrich, Wioletta Zeman. Wyróżnienia za udany występ, ale bez awansu do etapu gminnego, otrzymali: Zuzanna Gajewska, Marcelina Łysakowska, Patrycja Stelmaszczyk.

VIII Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

10 marca Witold Klepek z IV c oraz Jakub Sikora z III a uczestniczyli w VIII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Mistrz Tabliczki Mnożenia", który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Adama Mickiewicza w Gliwicach. Wśród 127 uczniów z województwa śląskiego Witold Klepek zajął bardzo dobre szóste miejsce, natomiast Jakub Sikora uplasował się na 31 pozycji. Uczniów do konkusu przygotowywali p. Norbert Mosioł i p. Renata Kamińska.   

strona konkursu

Register to read more...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
3
dni
1
0
godzin
4
0
minut

plan1