Developed by jtemplate

NOBEL Z INFORMATYKI

W dwuetapowym szkolnym konkursie Nobel z informatyki w którym uczestniczyło 11 uczniów z klas V i VI zwyciężył Patryk Kaczyński z Vb zdobywając 54 pkt. Drugie miejsce zdobył Karol Wojtyła z Vc (48 pkt.) a trzecie Dawid Kreps z Vb (46 pkt.). Konkurs ten stanowił równocześnie kolejny etap Całorocznego Konkursu Informatycznego, na czele którego znajdują się: Radosław Krupa z VIa (88 pkt.) i Alex Carbogno-Barnabe (85 pkt.). Patryk Kaczyński awansował na trzecie miejsce (78 pkt). Do rozstrzygnięcia  tej rywalizacji pozostał jeszcze jeden etap!

Register to read more...

GMINNY KONKURS DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

Nagrodą dla najlepszych uczniów naszej gminy jest udział w 2-dniowej wycieczce, którą organizuje Gminny Zespół Oświaty w Pawłowicach. Konkurs przeprowadza komisja powołana przez Wójta Gminy Pawłowice. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów klas szóstych, którzy spełnili wymagania regulaminowe konkursu. Laureatami konkursu, którzy wyjadą w czerwcu na 2-dniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, zostali: Kasia Lenik z VI a, Przemek Chodór z VI c i Alex Carbogno-Barnabe z VI a.

SUKCESY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "MATEMATYCZNY KANGUR"

Witek Klepek z klasy IV c powtórzył swój wyczyn z ubiegłego roku i ponownie został laureatem Międzynarodowego Konkursu "Matematyczny Kangur". W nagrodę organizatorzy konkursu zaprosili go na kilkudniową wycieczkę zagraniczną, która odbędzie się w czerwcu. W bieżącym roku Witek odwiedzi między innymi wspaniałe miejsce w Niemczech, czyli słynną "Egzotyczną Wyspę". Ucznia do udziału w konkursie przygotował p. Norbert Mosioł. W starszej grupie wiekowej, w kategorii "Beniamin", wyróżnienie zdobył Przemek Chodór z VI c, który otrzyma upominek od organizatorów konkursu "Matematyczny Kangur". Ucznia przygotowała p. Barbara Płonka.

OSTATNIE KONSULTACJE I UROCZYSTOŚĆ ŚRODOWISKOWA

Członkowie chóru szkolnego i klasa VI a przygotowali piękną niespodziankę dla rodziców, którzy przybyli na ostatnie w tym roku szkolnym konsultacje z nauczycielami. Przed rozpoczęciem spotkań klasowych wszyscy rodzice zostali zaproszeni do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego przygotowanego przez chór szkolny i uczniów VI a pod kierunkiem p. Barbary Baron i p. Anny Ganiek. Występy szkolnych artystów wzbudziły podziw licznie zgromadzonej publiczności. Dodatkową atrakcją była wystawa prac uczestników konkursu pt. "Portret mojej mamy"

Register to read more...

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI SZKOLNEJ

W Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach odbył się doroczny festiwal twórczości szkolnej, na którym zaprezentowały się zespoły artystyczne ze wszystkich szkół prowadzonych przez naszą gminę. Naszą szkołę na festiwalowej scenie jak zawsze pięknie reprezentował chór prowadzony przez p. Barbarę Baron. Głównym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników gminnych konkursów dla uczniów klas młodszych i starszych. Nagrody laureatom konkursów wręczył Wójt Gminy Pawłowice. Spośród naszych uczniów nagrodzeni zostali: Dawid Jokiel z II a (zwycięzca konkursu recytatorskiego), Krzysztof Maron z I a (zdobywca III miejsca w tymże konkursie), Daria Apel z VI a (zwyciężczyni konkursu historycznego), Radek Krupa z VI a i Przemek Chodór z VI c (zdobywcy III miejsc w konkursie matematycznym). Najwięcej nagród otrzymała Kasia Lenik z VI a, która odniosła największe sukcesy w tegorocznych gminnych konkursach dla uczniów klas starszych (zwyciężyła w konkursie przyrodniczym i polonistycznym, zdobyła II miejsca w konkursie historycznym i z języka angielskiego).

Register to read more...

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE POLONISTYCZNYM

Tegoroczna edycja gminnych konkursów przedmiotowych zaczęła się od zwycięstwa reprezentantki naszej szkoły i tak samo zakończyła się. Uczennica klasy VI a - Kasia Lenik zwyciężyła w ostatnim tegorocznym gminnym konkursie przedmiotowym, w którym rywalizowali najlepsi poloniści z klas starszych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Pawłowice. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Apel, Kasia Lenik i Radek Krupa z VI a oraz Marcelina Lebiedzik i Robert Dawid z VI b. Przedstawicieli VI a do konkursu gminnego przygotowała pani Iwona Dusza, a uczniów VI b - pani Jadwiga Fizek.

UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

Zgodnie z tradycją w ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną odbyła się uroczystość szkolna. Uczestniczyły w niej najpierw klasy I-III, a następnie IV-VI. Na obydwu uroczystościach pani dyrektor Zofia Musiał złożyła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia świąteczne oraz wręczyła nagrody laureatom konkursów przeprowadzonych od stycznia do kwietnia 2011 roku. O życzeniach wielkanocnych dla społeczności szkolnej pamiętał również Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Klasa IV c zaprezentowała młodszym i starszym uczniom bardzo ładny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Lazarek i siostry Wirginii.

Register to read more...

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Gospodarzem konkursu była nasza szkoła, a uczestniczyło w nim między innym pięć naszych szóstoklasistek przygotowanych przez panią Celinę Borgulę. Były to: Sandra Dziedzińska, Marcelina Lebiedzik, Katarzyna Lenik, Kinga Stroka i Wioletta Zeman. Największy sukces odniosła Kasia Lenik z VI a, która zdobyła drugie miejsce w konkursie.

PODSUMOWANIE ZIELONEGO TYGODNIA

Zgodnie z tradycją w naszej szkole przed Dniem Ziemi przeprowadzana jest duża akcja pod hasłem "Zielony tydzień". Podobnie było w bieżącym roku, a organizatorami akcji były nauczycielki przyrody: p. Anna Ganiek i p. Urszula Kubiak. W ramach tegorocznego "Zielonego tygodnia" zrealizowano następujące przedsięwzięcia: żywa lekcja przyrody dla klas I-VI (8.04.), wycieczka do Skansenu Kolei Wąskotorowej w Rudach, w której udział wzięli uczniowie klas VI oraz członkowie kółka ekologicznego (12.04.), dekoracje szkolne o tematyce ekologicznej (od 11.04.), konkursy ekologiczne dla klas IV, V i VI (13.04.), realizacja ścieżki ekologicznej na lekcjach przyrody w klasach IV-VI. Zwieńczeniem kilkudniowej akcji była uroczystość, która odbyła się 19 kwietnia. Wzięły w niej udział wszystkie klasy starsze. Uczniowie z wielką uwagą obejrzeli piękny program artystyczny pt. "Żyć w harmonii z przyrodą" zaprezentowany przez VI a i przygotowany pod kierunkiem p. Anny Ganiek i p. Barbary Baron. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami artystów, a także laureatów konkursów ekologicznych, którym nagrody wręczyła pani dyrektor Zofia Musiał.

Register to read more...

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE MATYMATYCZNYM

W konkursie matematycznym naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów. Największy sukces zanotowali: Przemysław Chodór z VI c i Radosław Krupa z VI a, którzy zdobyli trzecie miejsce. Pozostali nasi reprezentanci to: Alex Carbogno - Barnabe i Patryk Paszka z VI a oraz Joasia Buczyńska z VI b. Uczniów do udziału w konkursie przygotowały panie: Barbara Płonka i Izabela Jagiełko.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się nieco wcześniej, bo od 21 kwietnia mieliśmy już przerwę świąteczną. Uroczystość szkolna miała miejsce 18 kwietnia. Wzięły w niej udział wszystkie klasy młodsze. Głównym punktem był program artystyczny o tematyce ekologicznej, który zaprezentowali uczniowie z kółka teatralnego klas I-III prowadzonego przez panią Małgorzatę Dec i panią Izabelę Wiatrok. Pani dyrektor Zofia Musiał wręczyła nagrody laureatom konkursów ekologicznych, które przeprowadziła w klasach pierwszych, drugich i trzecich pani Renata Kamińska.

Register to read more...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
3
dni
0
9
godzin
0
5
minut

plan1