Developed by jtemplate

24 KLASY Z SP 2 PRZENIESIONO DO NOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W PAWŁOWICACH

1 września 1997 roku

 

Liczba uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 bardzo szybko rosła, bo na osiedle ciągle przybywały nowe rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. W roku szkolnym 1994/95 przekroczyła 2000, a w następnym do SP2 uczęszczało dokładnie 2074 uczniów. Rekordowa była również liczba oddziałów: 82. Najbardziej liczne roczniki tworzyły klasy oznaczane literami od "a" do "ł". Część klas uczyła się w pobliskim budynku (w którym miał się mieścić żłobek, ale nie założono go) oraz w salkach katechetycznych. W głównym budynku szkolnym zajęcia rozpoczynały się o godzinie 8, kończyły o 19. Uruchomienie Szkoły Podstawowej nr 3, do której przeniesiono 24 klasy z "Dwójki" było prawdziwym wybawieniem dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Od tego czasu liczba uczniów w SP 2 malała i będzie maleć w dalszym ciągu. Obecnie w szkole uczy się 535 uczniów, którzy tworzą 22 klasy. Mimo Budynek szkolny jest jednak w pełni wykorzystywany, bo od 1 września 1999 działa w nim także Publiczne Gimnazjum nr 2.

RADA GMINY PAWŁOWICE PODJĘŁA UCHWAŁĘ O PRZEKSZTAŁCENIU SZKOŁY W SZEŚCIOKLASOWĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ.

5 marca 1999 roku

Uchwała Rady Gminy została podjęta na podstawie ustawy z 1999 roku o reformie szkolnictwa. Uczniowie, którzy w roku szkolnym 1998/99 byli w szóstej klasie mieli ukończyć szkołę podstawową w czerwcu 1999 roku, a 1 września 1999 roku mieli stać się uczniami gimnazjum. Uczniowie, którzy w roku wprowadzenia reformy byli w VII klasie mieli ukończyć szkołę podstawową w dawnym trybie, to znaczy po klasie VIII.

ODDANIE DO UŻYTKU WYREMONTOWANYCH I ZMODERNIZOWANYCH PRZYSZKOLNYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH.

27 października 2000 roku

 

Inwestycja została zrealizowana w ciągu trzech miesięcy. Obiekty sportowe, które służą uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 i Publicznego Gimnazjum nr 2 obejmują trzy boiska asfaltowe (do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej), boisko do piłki nożnej, które jest pokryte sztuczną nawierzchnią, bieżnię o długości 270 metrów, skocznię do skoku w dal. Zagospodarowano również tereny przy boiskach, położono nowe chodniki i wykonano nowe trybuny dla publiczności. Z obiektów sportowych, a szczególnie z boiska ze sztuczną nawierzchnią bardzo chętnie korzystają pawłowickie kluby sportowe i mieszkańcy osiedla.

[Poświęcenia nowych obiektów sportowych dokonał ksiądz Jan Kapuściok]

[Wójt Damian Galusek i Przewodniczący Rady Gminy- F. Dziendziel, oddając do użytku obydwu szkół wyremontowane i zmodernizowane obiekty sportowe, życzyli uczniom dalszych sukcesów sportowych.]

[Największy podziw wszystkich zgromadzonych na uroczystości budziło boisko do piłki nożnej pokryte sztuczną nawierzchnią. Pierwszy strzał piłką na bramkę oddał p. Franciszek Dziendziel, a następnie p. Damian Galusek. W roli bramkarzy wystąpili dyrektorzy SP2 i PG 2 – p. Zofia Musiał i p. Piotr Czekaj. Ksiądz Kapuściok, jak prawdziwy sędzia piłkarski, kierował wykonywaniem rzutów karnych. Publiczność biła brawo.]

[W pierwszym meczu wystąpiły reprezentacje piłkarskie SP 2 i PG 2.]

[Zawody sportowe odbywały się także na boiskach asfaltowych.]

plan1