Developed by jtemplate

Nowa strona internetowa!

Serdecznie informujemy, że nowa strona Zespołu Szkolno-Przedszkolego w Pawłowicach znajduje się pod adresem www.zsp.pawlowice.pl. Serdecznie zapraszamy.

Wycieczka do Oświęcimia

28 września 2018 r. uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wyjazdu było zwiedzanie muzeum Auschwitz-Birkenau byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

DOBRO POWRACA

Rada Rodziców naszej szkoły wraz ze Stowarzyszeniem Onkoimprezownia "IV piętro" organizuje zbiórkę NOWYCH zabawek, listów i rysunków dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Na IV piętrze katowickiego szpitala o zdrowie walczą dzieci od 8 miesiąca życia do 16 lat. Zbiórka odbywa się do 31.10.2018 roku. Zabawki i listy można dostarczać do wychowawców.

Przy tej okazji Rada Rodziców postanowiła ogłosić konkurs klasowy na ASY Dobroczynności. Każda klasa, która wraz z wychowawcą zgłosi się do realizacji ma szansę zdobyć zaszczytny tytuł oraz nagrodę. Rywalizacja klasowa polega na stworzeniu ciekawego, optymistycznego, kreatywnego przekazu dla swoich chorych rówieśników. To od Was zależy czy będzie to przekaz multimedialny, prezentacja, plakat czy list. Prócz satysfakcji wygranej gwarantujemy dużo więcej - poczucie, że dzięki Waszemu wysiłkowi, kogoś dzień stał się weselszy.

Zachęcamy do licznego udziału w zbiórce!

Plakat akcji

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas V-VIII

W czwartek 20 września odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas V-VIII i klas III gimnazjum. Wśród kandydatów dominowali uczniowie starszych klas, a ściślej uczennice. Na tablicy informacyjnej SU przedstawiały swoje propozycje zachęcając do głosowania. Dla uczniów klas V było to nowe doświadczenie, po raz pierwszy otrzymali kartę do głosowania, gdzie zaznaczyli wybrane kandydatury. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Julia Wadas, Wiktoria Lewandowska, Weronika Staroń, Maja Słowińska i Małgosia Urbańczyk. Dziewczyny skrupulatnie przeliczyły głosy i sporządziły protokół, zgodnie z którym Zarząd Samorządu Uczniowskiego starszych klas w roku szkolnym 2018/2019 będzie pracował w składzie: Natalia Bronny, Paulina Macharzyńska, Agata Wrzesień, Klaudia Jankowska, Laura Demczuk i Ania Turzyniecka. Serdecznie gratulujemy i życzymy zapału na cały rok szkolny.
Za organizację i prawidłowy przebieg wyborów odpowiadały: p. Izabela Wiatrok, p. M. Przybyłko
i p. Danuta Lenik

Akcja "Czary mary okulary"

Nasza szkoła postanowiła włączyć się do akcji "Czary mary okulary", której celem jest zbiórka okularów dla mieszkańców Afryki.

Okulary zarówno nowe jak i używane (w dobrym stanie) można przynosić do naszej biblioteki do 3 października br.

Zebrane okulary przekażemy Fundacji „Redemptoris Missio”, która jest inicjatorem zbiórki.

Wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w naszej akcji.

http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/418-czary-mary-okulary

Akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”

3 września uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich otrzymali odblaski w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej PZU, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych, pieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie 20-30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli dużo szybciej. To może uratować pieszemu życie.

W związku z powyższym pragniemy zaproponować zapoznanie się z serią artykułów „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”, które znajdują się na stronie: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/dzieci-na-drodze.

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie"

W naszej szkole jest realizowany projekt unijny "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie". Uczniowie klas starszych uczęszczają na zajęcia z: matematyki, biologii, fizyki, chemii, geografii, j. angielskiego, j. niemieckiego, doradztwa zawodowego oraz zajęcia fizyczno-informatyczne. Do tej pory zostało zrealizowanych łącznie 449 godzin. Pozostało do przeprowadzenia 1309 godzin. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Prowadzone są w sposób ciekawy z użyciem wielu nowych pomocy dydaktycznych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje oczyszczalnia ścieków dzięki wycieczce projektowej. Brali również udział w akcji "Sprzątanie świata". Projekt zakończy się w maju, do tego czasu uczniowie będą uczęszczać na zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania z wyżej wymienionych przedmiotów.

Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września w naszej szkole odbyła się uroczysta gminna inauguracja nowego roku szkolnego. Gości, wypoczętych i uśmiechniętych uczniów, nauczycieli oraz rodziców przywitała ciepło dyrektor szkoły pani Anna Ganiek, która życzyła uczniom i nauczycielom sukcesów, radości i satysfakcji z realizacji podjętych zadań.
Głos zabrali również zaproszeni goście: wójt gminy Pawłowice pan Franciszek Dziendziel oraz przewodniczący rady gminy pan Aleksander Szymura, którzy podziękowali gorąco pani dyrektor Zofii Musiał za wieloletnią pracę i ogromne zaangażowanie w rozwój naszej szkoły, natomiast do uczniów i nauczycieli skierowali ciepłe życzenia wszelkiej pomyślności, nowych, ciekawych pomysłów.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, w którym oddali hołd bohaterom narodowym.
Na wesoło pożegnaliśmy wakacje, a z radością i optymizmem przywitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. wg następującego harmonogramu:
8.00 – Msza św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Pawłowicach
9.15 – gminna inauguracja roku szkolnego dla klas V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum
12.00 – inauguracja roku szkolnego dla klas I, II, III, IV szkoły podstawowej.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj27
WczorajWczoraj103
W tym tygodniuW tym tygodniu620
W tym miesiącuW tym miesiącu2480
Od marca 2013Od marca 2013393202
Time passed:
5
3
1
dni
0
3
godzin
2
5
minut

 

 

plan1