Developed by jtemplate

Wyróżnienia w XV Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Suszcu 2018

W XV Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Suszcu  uczniowie z klasy IIId, dwie uczennice klasy VIIa Wiktoria Lewandowska i Julia Wadas oraz uczeń klasy Ib Krzysztof Welchar zdobyli wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe a uczeń klasy I b Krzysztof Welchar otrzymał wyróżnienie indywidualne za zaśpiewanie pastorałki „Bosy pastuszek”. Gratulujemy wszystkim artystom  biorącym udział w jasełkach. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy pomagali w przewożeniu dekoracji, w ustawieniu scenografii a także w doborze kostiumów. Dziękujemy za poświęcony czas i wsparcie.

Szkolny dzień bezpiecznego internetu

W ramach międzynarodowej akcji "Dnia bezpiecznego internetu" w naszej szkole zorganizowano:
- akcję plakatową przygotowaną przez klasę VIIc związaną z zagrożeniami i zasadami bezpieczeństwa w sieci komputerowej,
- kolorowanki i wykreślanki związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci dla uczniów klas I-III,
- quiz dotyczący wiedzy w tym zakresie dla uczniów klas IV-V oraz VI-VII i gimnazjum.

Wyniki quizu dla klas IV-V:

I miejsce - klasa V a - 81% poprawnych odpowiedzi,
II miejsce - klasa IV d - 80% poprawnych odpowiedzi,
III miejsce - klasa V b - 74% poprawnych odpowiedzi.

Bezbłędnie quiz rozwiązali następujący uczniowie:
Dominik Pasik kl. IV b, Kinga Rajska kl. IV c, Wiktoria Spek, Oliwia Tessar kl. IV d, Joanna Wrońska, Kacper Gilas, Łukasz Machola kl. V a, Justyna Czechowska kl V c.

Wyniki quizu - klasy starsze:

I miejsce - klasa II BG - 83% poprawnych odpowiedzi,
II miejsce - klasa III AG - 81 % poprawnych odpowiedzi,
III miejsce - klasa II AG - 76 % poprawnych odpowiedzi.

Bezbłędnie quiz rozwiązali następujący uczniowie:
Dawid Kolanek kl. II BG, Mateusz Lech, Grzegorz Chodór, Szymon Kupisz III AG.

Organizatorzy akcji: p. Dominika Jakubiak i p. Norbert Mosioł.

Dzień bezpiecznego internetu

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - to tegoroczne hasło międzynarodowej akcji propagującej działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. (Materiał pochodzi ze strony - www.safeinternet.pl)

Konkurs recytatorski "Miłość niejedno ma imię"

Dnia 11 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, którego tematem była miłość - "Miłość niejedno ma imię". Na scenie zaprezentowali się artyści, którzy recytowali wiersze w języku angielskim oraz niemieckim. Było bardzo nastrojowo i emocjonalnie. Uczestnicy zaskakiwali swoim zaangażowaniem. Po prezentacjach nastąpiły obrady jury, a tuż po nich ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Komisja jurorska w składzie: Celina Borgula, Olga Płonka oraz Mirela Patas - Polnik zdecydowała:

 W kategorii - recytacja wierszy w języku angielskim, klasy 4 i 5 ZSP

I miejsce - Łukasz Machola

II miejsce - Dominika Molitor

III miejsce - Szymon Stanisz

W kategorii - recytacja wierszy w języku angielskim, klasy 6,7 oraz klasy gimnazjalne ZSP

I miejsce -Paulina Kwaśniak

II miejsce - Martyna Wiatrok

III miejsce - Filip Tomala

W kategorii - recytacja wierszy w języku niemieckim:

I miejsce - Julita Szewczyk

II miejsce - Filip Tomala

 Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim już za rok.

Wycieczki w czasie ferii zimowych.

W tym roku szkolnym w naszej szkole w pierwszych dniach ferii zimowych zorganizowano dla chętnych dzieci trzy wyjazdy. W poniedziałek dzieci miały okazję pobawić się w katowickiej "Nibylandii" - jednej z większych w regionie sal zabaw. Drugiego dnia odbył się kulig w trakcie, którego dzieci poznały piękno doliny Białej Wisełki i piekły samodzielnie kiełbaski. Trzeciego dnia uczniowie przenieśli się w klimat dzikiego zachodu zwiedzając miasteczko z tamtych czasów i uczestnicząc w pokazach kowbojskich w żorskim parku tematycznym "Twinpigs". Opiekę nad dziećmi w czasie wycieczek pełnili: p. C.Borgula, p. I.Wiatrok i p. N.Mosioł. Wszystkie wyjazdy zostały dofinansowane z budżetu Gminy Pawłowice.

Skrzaty, koty i wielcy Ślązacy...

Skrzaty, koty i wielcy Ślązacy,
                        czyli spotkanie z Waldemarem Cichoniem

26 stycznia br. odbyło się spotkanie autorskie z  Waldemarem Cichoniem, który jest pisarzem i autorem książek dla dzieci. W dzieciństwie nade wszystko uwielbiał czytać. To były czasy, kiedy nikomu nie śniło się jeszcze o Internecie, grach komputerowych i 100 kanałach w telewizji, więc książki były jedną z niewielu dostępnych rozrywek. Przyszły pisarz był ciekawy świata i ludzi, czytał więc średnio trzy książki na tydzień. Dochodziło do tego, że mama musiała go w wakacje zmuszać do wychodzenia na podwórko! W dzieciństwie Waldemar Cichoń marzył o tym, by zostać pisarzem. Wydawało się to jednak tak trudne, że swoje marzenia schował głęboko do szuflady. Oczywiście, w szkole pisał wypracowania, ale oprócz nauczycieli nikt ich nie czytał, więc to się chyba nie liczy? Potem poszedł na studia, skończył dziennikarstwo i zaczął pisać do gazet. Robił to przez całkiem długi okres swojego życia. Książki zaczął pisać przez przypadek – okazało się, że Marcel, starszy syn Waldemara Cichonia nie lubi… czytać! „Poczekaj, gagatku, już ja cię załatwię! – pomyślał jego tata  i napisał dla Marcela książkę. Książkę o Marcelu i Cukierku, najbardziej niezwykłym i niesfornym kocie na świecie. Bardzo spodobała się nie tylko Marcelowi, ale też innym dzieciakom i dała początek całej serii. Dotąd ukazało się pięć części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie: „Cukierku, ty łobuzie!” (2011 r.), „Nie martw się, Cukierku!” (2012 r.),, „Popraw się, Cukierku!” (2013 r.), „Jak się masz, Cukierku” (2014 r.) oraz „Gdzie jesteś, Cukierku?” (2015 r.). Najnowszą książką Waldemara Cichonia jest „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli”. Napisana po polsku i śląsku jest poświęcona wielkim postaciom – „wartym pieśni”, jak powiedziałby Zbigniew Herbert – oraz niesamowitym, ale prawdziwym wydarzeniom z historii Górnego Śląska.

Informacje  zaczerpnięte ze strony autorskiej: waldemarcichon.pl

 

BEZPIECZNE FERIE!

Baw się, odpoczywaj i bądź rozsądny.


RADY!
1. Zjeżdżaj na sankach w miejscach oddalonych od jezdni.
2. Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowisku.
3. Do jazdy na nartach wybieraj stoki odpowiednie do Twoich umiejętności.
4. Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami.
5. Nie baw się na zamarzniętym jeziorze.
6. Nie chodź w przemoczonym ubraniu. Nie chcesz chorować, prawda?
7. Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.
8. Nie ufaj obcym osobom. Nie zawsze mają dobre zamiary.
9. W przypadku niebezpieczeństwa pamiętaj o numerach alarmowych:


POGOTOWIE999
STRAŻ POŻARNA998
POLICJA997
Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH 112

Zabawy karnawałowe

Przedostatni dzień przed feriami zimowymi był dla uczniów naszej placówki czasem bardzo hucznych zabaw. Dzieci i młodzież podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyli w Balu Karnawałowym. Do tańców i zabaw zachęcał wszystkich uczniów profesjonalny DJ.

Mała Akademia Jazzu

24 stycznia 2018 roku uczniowie klas V - VII uczestniczyli w koncercie w ramach "Małej Akademii Jazzu". Tematem spotkania był instrument dęty drewniany - saksofon i jego odmiany. Uczniowie wzięli udział w ciekawej prelekcji dotyczącej budowy i mechanizmu działania saksofonu, wysłuchali brzmienia instrumentów oraz przepięknych standardów jazzowych w wykonaniu Jerzego Główczewskiego. Zaprezentowane współczesne utwory muzyczne bardzo pozytywnie zostały przyjęte przez uczniów.

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”

W naszej szkole z Funduszy Europejskich będzie realizowany projekt „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie”. Projekt, który będzie trwał od lutego 2018 r. do czerwca 2019 r. zakłada przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych w ramach nauk matematyczno-przyrodniczych i języków obcych. Zakłada on także wsparcie uczniów przez doradztwo zawodowe oraz konsultacje z psychologiem. Sposób realizacji zajęć przeprowadzanych w małych grupach z naciskiem na praktyczne zastosowanie wiedzy w doświadczeniach, zapewni wyższą skuteczność form nauczania. Praktyczne doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi fizycznych, matematycznych i informatycznych pozwolą rozwijać umiejętności komunikacyjne, w tym język techniczny i słownictwo naukowe. Obecnie w szkole odbywa się  rekrutacja uczestników projektu.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj109
WczorajWczoraj129
W tym tygodniuW tym tygodniu238
W tym miesiącuW tym miesiącu2840
Od marca 2013Od marca 2013333909
Time passed:
6
4
dni
0
5
godzin
3
1
minut

 

 

plan1