Developed by jtemplate

Szkolny etap międzynarodowego konkursu programowania w Baltie.

Dziś odbył się szkolny etap międzynarodowego konkursu programowania w Baltie, w którym udział wzięło siedmiu uczniów z klas IV i VII. Uczniowie mieli 60 min na rozwiązanie 8 udostępnionych na serwerze konkursowym zadań. Ze względu na bardzo ograniczony czas udało się rozwiązać tylko część zadań. Największymi umiejętnościami wykazał się Paweł Bednorz z IV b, Paulina Frątczak z VII c i Dawid Wierdak z IV d. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

7 marca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym uczestniczyło 14 uczniów z klas III. Wśród nich zostało wyłonionych troje uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z tekstem zawierającym  wiele trudności ortograficznych.

I miejsce zdobył - Fabian Bokłak, kl. III c

II miejsce zdobyła - Natalia Herman, kl. III c

III miejsce zdobyła - Lena Kiełkowska, kl. III e

Gratulujemy!

Informacje sportowe

 

Gminne zawody w Minisiatkówce chłopców.

Dnia 09.03.2018 r. w Warszowicach rozegrano Gminne zawody w , na których uczniowie naszej szkoły: Wawrzyczek Filip, Drabik Patryk, Stryczek Damian,Maruszczak Sebastian, Slaski Nikodem, Chorob Dominik, Grabczyński Nikodem, Wawrzyczek Olaf, Rosołowski Konrad, Raszejewski Bartek zajęli piąte miejsce.

 

Gminne zawody w Minisiatkówce dziewcząt.

Dnia 7.03.2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnych Zawodach w Minisiatkówce dziewcząt zajmując trzecie miejsce w gminie. Reprezentowały nas: Amelia Rajska, Weronika Staroń, Julia Wadas, Wiktoria Lewandowska, Miriam Pierskała, Natalia Pytlak, Sandra Łukasiewicz, Joanna Wrońska, Wiktoria Szkudlarek, Wiktoria Bryła, Oliwia Balcerak.

Wojewódzkie zawody w narciarstwie biegowym.

W dniu 28.02.2018 r. odbyły się wojewódzkie zawody w narciarstwie biegowym na Kubalonce w Istebnej. Naszą szkołę reprezentowali: Bronny Natalia, Macharzyńska Paulina, Szewczyk Julia, Siciński Bartosz, Kamiński Robert, Piątyszek Krystian. Dziewczyny zajęły IX miejsce, chłopcy XI.

Gminne Zawody w Piłce Siatkowej Chłopców.

W dniu 23.02.2018 r. odbyły się Gminne Zawody Piłki Siatkowej Chłopców grupa starsza w SP Pielgrzymowicach. 
Nasza szkołę reprezentowali: Czwartosz Jakub, Zok Michał, Apel Bartosz, Serwotka Szymon, Malina Dawid, Zacierka Wiktor, Wieremczuk Jakub, Tomala Filip, Żmija Marcel. Chłopcy zajęli III miejsce.

Gminne Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

W dniu 19.02.2018 r. odbyły się Gminne Zawody Piłki Siatkowej Dziewcząt grupa starsza w SP Pielgrzymowicach.
Nasza szkołę reprezentowały:Szewczyk Julia, Ucherek Karolina, Mielczarska Emilia, Mentel Amelia, Rychły Oliwia, Sierko Wiktoria, Macharzyńska Paulina, Bronny Natalia, Ptak Anna. Dziewczyny zajęły III miejsce.

LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z HISTORII

Aleksandra Kowalska i Mateusz Gabryel z klasy VII uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych.
W etapie finałowym konkursu zdobyli oni maksymalną ilość punktów. Do konkursu zostali przygotowani przez p. Joannę Krosny, której serdecznie dziękujemy.
Gratulujemy i niezmiernie cieszymy się z Waszego sukcesu!

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POETYCKIM

W Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu po raz kolejny zorganizowano Konkurs Poezji Twórczości Własnej ,,Kropla mej duszy". Konkurs jest organizowany z myślą o rozwijaniu twórczości poetyckiej wśród dzieci i młodzieży województwa śląskiego. Ma zachęcić młodych ludzi do odkrywania siebie oraz postrzegania otaczającego ich świata i ludzi w szerszym, bardziej emocjonalnym kontekście. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów klas siódmych. Wszyscy odnieśli sukces. Wyniki konkursu w kategorii wiekowej 13-15 lat przedstawiają się następująco:
I miejsce zdobyła Milena Rusin z kl. VII c
III miejsce uzyskał Jakub Bojarski z kl. VII b
wyróżnienie zdobyła Klaudia Jankowska z kl. VII b
Gratulujemy zwycięzcom!

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

Uczennica klasy VII b Aleksandra Kowalska uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Zdobycie tytułu laureata uprawnia do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i otrzymanie najwyższego wyniku z tego przedmiotu.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy ogromnego sukcesu Oli i p.Joannie Czajkowskiej-Wadas!

Słodka Walentynka

13 lutego w naszej szkole z inicjatywy Zarządu Samorządu Uczniowskiego królowała "Słodka Walentynka". Oprócz tradycyjnych kartek walentynkowych można było spróbować słodkich pyszności przygotowanych przez uczniów klas starszych. Były wymyślne ciasta z kremem, różnorodne w smaku muffinki a nawet pizza, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Apetyczne przekąski szybko zniknęły ze stołów. Serdecznie
dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Najlepiej wypadła klasa VII b. Gratulujemy.

Warsztaty komiksu

W środę 28 lutego br. grupa uczniów z klas VII i II gimnazjum uczestniczyła w warsztatach komiksu prowadzonych przez pana Szymona Teluka- ilustratora, rysownika, malarza oraz autora komiksów.

Na zajęciach uczestnicy oprócz zapoznania się z historią i sztuką tworzenia sekwencyjnych historii obrazkowych mieli możliwość wykonania własnej pracy komiksowej pod okiem instruktora.

Warsztaty zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna Filia Osiedle w Pawłowicach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

ZAPISY I REKRUTACJA DO KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

HARMONOGRAM REKRUTACJI

do klas pierwszych

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca

w Zespole Szkolno - Przedszkolnym

 na rok szkolny 2018/2019 

DOTYCZY DZIECI Z OBWODU SZKOŁY

od 01 marca 2018

do 23 marca 2018

Składanie dokumentów do klasy I szkoły podstawowej dzieci zamieszkałych
w obwodzie szkoły
w sekretariacie ZSP :

- Zgłoszenie do klasy I wraz z załącznikiem nr 1*

- Kserokopia aktu urodzenia dziecka;

* druki dostępne w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły

DOTYCZY DZIECI SPOZA OBWODU SZKOŁY:

od 03 kwietnia 2018

do 18 kwietnia 2018

Składanie dokumentów do klasy I szkoły podstawowej dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły w sekretariacie ZSP :

- Wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej wraz z załącznikiem

nr 1 i nr 2*

- Kserokopia aktu urodzenia dziecka;

* druki dostępne w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły

do 20 kwietnia 2018

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów

24 kwietnia 2018 godz. 14.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

do 27 kwietnia 2018

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia – zgodnie z załącznikiem nr 3 do wniosku*

*druk dostępny w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły

30 kwietnia 2018

 

 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

 W przypadku, równorzędnej liczby wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub gdy szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami przeprowadza się postępowanie uzupełniające do klas I dla kandydatów spoza obwodu szkoły do 30 maja 2018 r.

OBWÓD Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicach

1. miejscowość Pawłowice, ulice:

Górnicza, Polna od nr 17, Kręta, Krucza, Łączna, Orzechowa, Pieczarkowa, Pukowca, Poligonowa, Przemysłowa, Szkolna od nr 32 strona prawa i od nr 11 strona lewa. Skowronków, Strzyżyków, Wąska, Wesoła, Wodzisławska
od nr 43 strona lewa i od nr 36 strona prawa, Wojska Polskiego

2. miejscowość Pniówek – wszystkie ulice.

 

Następujące dokumenty: regulamin, zgłoszenie do szkoły, wniosek o przyjęcie są do pobrania w zakładce dokumenty lub do odbioru w sekretariacie szkoły.

Projekt "Wychowanie przez sztukę"

Od października 2017 r. ruszyła w naszej szkole nowa akcja, która ma umożliwić dzieciom i młodzieży dostęp do kultury na najwyższym poziomie. Spotkania z muzyką, tańcem, teatrem, sztukami wizualnymi dają naszym dzieciom szersze perspektywy na przyszłość i szanse na rozwój zarówno intelektualny jak i psychiczny. Kontakt ze sztuką jest wspaniałym sposobem na pobudzenie aktywności dziecka, rozwija jego wyobraźnię i wzrusza.
Wyjazdy odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. O wydarzeniu informujemy rodziców za pośrednictwem mobidziennika. Akcję koordynują panie: Barbara Baron, Barbara Adamczyk i Małgorzata Lazarek.


12 października uczniowie klas 4-7 wzięli udział w koncercie „Nie z tej ziemi”, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wysłuchali kompozycji W.A.Mozarta, R.Straussa oraz muzyki z filmów science fiction, które inspirowane były tajemnicami kosmosu. Występ orkiestry symfonicznej poprzedziła prelekcja pani Reginy Gowarzewskiej, która przybliżyła dzieciom sylwetki twórców. Muzyce towarzyszył pokaz multimedialny. Koncert bardzo podobał się naszym uczniom i dostarczył wielu wrażeń.


21 listopada uczniowie klas 5, 6, 7 i gimnazjum pojechali do Muzeum Śląskiego w Katowicach na wystawę pt. "Światło historii - Górny Śląsk na przestrzeni dziejów, Śląska sztuka sakralna, Malarstwo polskie od roku 1800 i Sztuka nieprofesjonalna, Laboratorium przestrzeni teatralnych - Przeszłość w teraźniejszości".

6 grudnia uczniowie wzięli udział w spektaklu baletowym „Dziadek do orzechów” w Operze Śląskiej w Bytomiu. W trakcie dwugodzinnego przedstawienia mieli okazję podziwiać wspaniały występ tancerzy Baletu Opery Śląskiej oraz uczniów Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Muzykę skomponowaną przez Piotra Czajkowskiego usłyszeli w wykonaniu Orkiestry oraz Chóru Opery Śląskiej.  

19 stycznia 2018 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach „Słynni malarze i ich dzieła” w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych wydarzeniach.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj109
WczorajWczoraj129
W tym tygodniuW tym tygodniu238
W tym miesiącuW tym miesiącu2840
Od marca 2013Od marca 2013333909
Time passed:
6
4
dni
0
5
godzin
3
2
minut

 

 

plan1