Developed by jtemplate

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei, miłości i pogodnego nastroju.


Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowicach

Apel Wielkanocny

Warsztaty „Wiosenne klimaty”

22 marca po raz kolejny grupa aktywnych czytelników naszej biblioteki uczestniczyła w warsztatach eko-rękodzieła „Wiosenne klimaty”. W przyjaznej, pełnej twórczego działania atmosferze, wykorzystując jedynie surowce wtórne-papier, tekturę i stare książki, uczestnicy wykonywali świąteczne ozdoby-zające i pisanki.

Warsztaty zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna Filia Osiedle w Pawłowicach. Dziękujemy za zaproszenie!

XX Turniej Wiedzy o Gminie Pawłowice

22 marca w Centrum Kultury odbył się jubileuszowy – XX Turniej Wiedzy o Gminie Pawłowice. 24 uczestników rozwiązywało test pisemny sprawdzający wiedzę o gminie Pawłowice. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie wzięli udział w potyczkach drużynowych.
Laureatkami konkursu w kategorii klas IV – VI zostały uczennice klasy 5c naszej szkoły. Dominika Molitor zajęła I miejsce, a Justyna Czechowska zajęła II miejsce w tym konkursie. Nagrody dla zwycięzców wręczył wójt gminy Franciszek Dziendziel.
Uczestniczki konkursu przygotowała nauczycielka historii pani Joanna Krosny.

Szkolny konkurs pięknego pisania „Kaligrafek”

W marcu 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach odbył się szkolny konkurs pięknego pisania „Kaligrafek” skierowany do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.
Zadaniem uczestników konkursu było niezwykle starannie, a wręcz po mistrzowsku przepisanie zaproponowanego dla każdego poziomu tekstu. Wybór mistrzowskich prac był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie dzieci biorące udział bardzo się starały, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona.
Wszyscy uczestnicy konkursu za udział zostali nagrodzeni uwagą pozytywną. Osoby wyróżnione otrzymały dyplomy a zwycięzcy miejsc I, II, III otrzymali dyplomy i nagrody.
Wyniki przedstawiają się następująco:
klasy III
I miejsce – Natalia Wodzińska IIIc i Wiktoria Wawrzyczek IIId
II miejsce – Kacper Bieniarz IIIb i Monika Czapnik IIIa
III miejsce – Maja Paszka IIIc i Jakub Paździor IIId
Wyróżnienie: Michalina Dejak IIIb
klasy II
I miejsce - Laura Passon IIa
II miejsce – Bartosz Wierdak IIa
III miejsce – Piotr Kustosik IIb
klasy I
I miejsce - Oliwia Martynowska Ia
II miejsce – Filip Bronny Ic
III miejsce – Martyna Drozdziok Ib
Wyróżnienie: Szymon Półgroszewicz Ib oraz Szymon Drabik Ia.
Gratulujemy!

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE AKTORSKO-WOKALNYM „PERŁA”

20 marca 2018 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Aktorsko-Wokalny „Perła” adresowany do dzieci szkół podstawowych.
Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie aktorskiej interpretacji wybranego utworu literackiego lub zaprezentowanie swojego talentu wokalnego. Celem konkursu było pobudzanie aktywności twórczej dzieci oraz rozbudzanie wyobraźni w kierunku poszukiwania różnorodnych rozwiązań artystycznych.
W części wokalnej w starszej kategorii wiekowej: I miejsce zajęła Julia Wadas z klasy VIIa, wyróżnienie zdobyły: Amelia Król z klasy Vc i Oliwia Tessar z klasy IVd.
W młodszej kategorii wiekowej w części wokalnej wyróżnienia otrzymali Nadia Kwiatoń z klasy IIId oraz Krzysztof Welchar z klasy Ib.
Dodatkowo Nadia Kwiatoń z klasy IIId zdobyła I miejsce w części aktorskiej za recytację utworu Juliana Tuwima „Mowa ptaków”.
Gratulujemy!

Szkolny dzień życzliwości

21 marca Samorząd Uczniowski klas starszych zainicjował Szkolny Dzień Życzliwości. Wcześniej uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum pisali „życzliwe donosy” na nauczycieli. W zamian pedagodzy przygotowali dla nich niespodzianki :) Były ciekawe zestawy zadań, filmy, klasowe quizy i konkursy, a nawet słodkie specjały. :) Pisząc „donosy” uczniowie wykazali się talentem literackim, oto przykładowe z nich:
„Klasa VIIa uprzejmie donosi, że Pani Dyrektor Zofia Musiał dobrze zarządza szkołą i współpracuje z uczniami.”
„Uprzejmie donosimy, że dzięki Pani Barbarze Baron rozróżniamy Chopina od Shakiry” :)
„Dla Pani Weroniki Miłoś: Uprzejmie donosimy, że wkłada Pani całe swoje serce w nauczanie biologii oraz z przyjemnością przychodzimy na pani lekcje.”
Donos na Panią Barbarę Adamczyk: „Uprzejmie donosimy, że Pani jak Jan Matejko maluje wielkie obrazy na naszych lekcjach.”
Pani Wicedyrektor Izabela Król ma dla każdego ucznia serdeczny uśmiech i nieograniczoną cierpliwość.”
Donos na Panią Celinę Borgulę: „Jest Pani bardzo miła i inteligentna. Lubię Panią, bo tłumaczy Pani wszystkim temat lekcji. Uczy Pani mojego ulubionego przedmiotu, który pomaga mi na wakacjach i innych wyjazdach za granicę. Cieszę się, że uczy mnie Pani, bo z Panią nauka to przyjemność.” :)
Dla Pani Mireli Polnik-Patas: „Uprzejmie donosimy, że uczy Pani świetnie Deutsh. I chętnie przychodzimy na Stunde.”
Pani Płonka jest zawsze wesoła, wszyscy sa grzeczni jak tylko zawoła.
Z Panią Olgą najlepsze są lekcje, i Pani sukienek ma całą kolekcję.
Gdy poprosimy to zawsze się zlituje, niezbędną wiedzę nam przekazuje.
Jak ktoś dostanie piątkę, to z chęcią pogratuluje, słabości uczniów z łatwością redukuje.”
„Klasa VIIa życzliwie donosi na Panią Annę Ganiek. Pani Ganiek była wspaniałą wychowawczynią. Zawsze możemy na Panią liczyć.”
Donos na Panią Iwonę Sancewicz: „Jest pani jak Kazimierz Wielki, zastała nas Pani drewnianymi, a zostawi murowanymi.” :)
Pani Iwono Duszo, jest Pani wzorem do naśladowania, Pani jest super nauczycielką języka polskiego.”
Donos na Panią Joannę Czajkowską-Wadas – PISOWNIA ORYGINALNA:
„ Ópżejmie donosimy, rze gdy Paniom Wadas widzimy to przenosimy się w świat ortgrafi i literatóry. Czensto nam Pani pomaga, doradza, a nawet czasem podpowiada.” :)
„Uprzejmie donoszę, że dzięki Pani Joannie Krosny historia stała się moim ulubionym przedmiotem”
Pani Iwono Pustułko, lubię w Pani to, że jest Pani super nauczycielką i dobrze nas pilnuje” :)
Pani Dąbrowska nasza kochana, zawsze chodzi pięknie ubrana.
Charakter Pani ma wspaniały, nie oszczędza nam pochwały.
Świetną wychowawczynią Pani jest, uczy nas Pani the best.
Skody Pani bardzo lubi, z dumą Pani o tym mówi.” :)

Warsztaty jazzowe

Kalimba i MalletKat - dźwięków tych instrumentów mogli wysłuchać uczestnicy "Małej Akademii Jazzowej", która już po raz kolejny odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Gościem spotkania był wybitny muzyk, artysta polskiej sceny jazzowej Bernard Maseli. Podczas warsztatów wirtuoz nie tylko opowiedział młodzieży o swojej muzycznej pasji, ale także zaprezentował budowę i działanie afrykańskiej kalimby - niewielkiego, drewnianego instrumentu szarpanego oraz malletKAT - sztabkowego instrumentu perkusyjnego. Koncert był doskonałą okazją, by uczniowie przenieśli się w świat różnorodnych brzmień zagranych na oryginalnych urządzeniach muzycznych.

Gminne zawody w minipiłce ręcznej.

Dnia 16.03.2018 r. w SP1 rozegrane zostały gminne zawody w minipiłkę ręczna dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Olaf Wawrzyczek, Wojciech Melerski, Damian Stryczek, Filip Wawrzyczek, Oskar Jerchewicz, Sebastian Maruszczak, Konrad Rosołowski, Wiktor Żukowski, Patryk Drabik zajęli drugie miejsce.

Uczennice naszej szkoły: Natalia Pytlak, Miriam Pierskała, Julia Wadas, Wiktoria Lewandowska, Joanna Wrońska, Amelia Rajska, Nadia Hałaczkiewicz, Wiktoria Szkudlarek, Oliwia Balcerak, Wiktoria Bryła zajęły trzecie miejsce w gminie.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Jakub Tokarczyk z klasy 6a zajął II miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” i tym samym zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się 20.03.2018 w Pszczynie. Gratulujemy!

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj109
WczorajWczoraj129
W tym tygodniuW tym tygodniu238
W tym miesiącuW tym miesiącu2840
Od marca 2013Od marca 2013333909
Time passed:
6
4
dni
0
5
godzin
3
2
minut

 

 

plan1