Developed by jtemplate

Gminne Zawody w Minipiłce Nożnej

Dnia 12.04.2018 r. na boiskach SP1 rozegrane zostały Gminne Zawody w Minipiłce Nożnej. Nasi uczniowie: Nikodem Grabczyński - najlepszy strzelec 4 bramki, Filip Warzyczek - 1 bramka, Bartek Raszejewski - asysta, Patryk Drabik - najlepszy obrońca, Dawid Spieler, Łukasz Machola - asysta, Olaf Wawrzyczek - asysta, Oliwier Kozak, Nikodem Slaski, Dominik Chorab, Damian Stryczek - bramkarz wygrali wszystkie mecze, zdobyli I miejsce i awansowali do zawodów powiatowych.

SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PAPIESKIM

6 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Papieski pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W konkursie wzięło udział 47 gimnazjalistów i uczniów klas VII szkół podstawowych z Pawłowic, Kryr, Mnicha, Strumienia i Żor. Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był wysoki.
Gratulacje należą się wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. 
   W kategorii recytatorsko-wokalnej Julia Wadas z klasy VII a zajęła II miejsce, a Julita Szewczyk z klasy II a gimnazjum zdobyła III miejsce.  W kategorii wiedzy o św. Janie Pawle II Aleksandra Kowalska z klasy VII b zajęła II miejsce.

Konkurs wiedzy pożarniczej

Jakub Tokarczyk – uczeń klasy 6a wykazując się szeroką wiedzą z zakresu pożarnictwa zajął II miejsce w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulujemy!

Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

W miniony piątek, 6 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, odbył się X Gminny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny dla dzieci klas III szkół podstawowych. Uczniowie reprezentujący szkoły startowali w trzyosobowych drużynach. Konkurs przeprowadzony był w formie testu, a także zadań praktycznych oraz pytań. Uczniowie pokazali swoje umiejętności z zakresu przyrody i ekologii, w tym znajomości zwierząt, roślin oraz parków narodowych. Drużyna w składzie: Miron Jaworski z 3d, Mateusz Klapuch z 3a i Patryk Prządka z 3c zajęła III miejsce. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

Dzień Służby Zdrowia

Dnia 6 kwietnia w ramach obchodów Dnia Służby Zdrowia odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Królikiem - ratownikiem medycznym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych oraz klasy 2a i 3a. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem sprzętu medycznego i fantomów.
Zaproszony gość odpowiadał na zadane przez dzieci pytania, a także udzielał wielu ważnych wskazówek podczas ćwiczeń praktycznych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

 

Konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny rozstrzygnięty!

Konkurs wielkanocny na najciekawszy własnoręczny stroik wielkanocny ROZWIĄZANY! Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyniesienie swoich prac i udział w konkursie. Jury w składzie: p. Barbara Płonka, p. Iwona Bochnak, p. Kamila Kwiatek, Miriam Pierskała klasa VI A, Filip Słowiński klasa III D nie miało łatwego zadania - prace były niezwykłej urody, obrady więc były niezwykle burzliwe. Po zapoznaniu się z przyniesionymi pracami w liczbie 22, Jury wybrało finalnie 6 najlepszych prac, którym przyznano następujące miejsca:
I miejsce:
- Wiktoria Gazda klasa I B
II miejsce:
- Juliusz Szweda klasa II AG
III miejsce:
Weronika Skiba klasa I B
Piotr Kustosik klasa II B
Fabian Rusek klasa III B
Emilia Szweda klasa IV B
Organizatorzy gratulują wszystkim nagrodzonym i bardzo dziękują wszystkim wspomagającym w/w konkurs.

Gminne Drużynowe Biegi Przełajowe

Dnia 28.03.2018 r. w Pielgrzymowicach uczniowie naszej szkoły startowali w Gminnych Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta i chłopcy wybiegali drugie miejsce w składzie: Wojciech Melerski, Filip Wawrzyczek, Olaf Wawrzyczek, Oskar Jerchewicz, Oliwier Kozak, Nikodem Grabczyński, Wiktor Żukowski,Oliwia Balcerak, Julia Gębicz, Julia Czerwonka, Miriam Pierskała, Małgorzata Urbańczyk, Wiktoria Lewandowska.

Filmik z zajęć realizowanych w ramach projektu unijnego.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku zrealizowanego na zajęciach rozwijających zainteresowania fizyczno-informatyczne w ramach projektu "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie".

Wojewódzkie finały w łyżwiarstwie szybkim.

W dniu 26.03.2018 r. na jastrzębskim lodowisku Jastor odbyły się finały wojewódzkie grupy starszej w łyżwiarstwie szybkim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Bronny Natalia, Macharzyńska Paulina, Szewczyk Julia, Wojtas Julia oraz Jaszczuk Bartłomiej, Siciński Bartłomiej, Piątyszek Krystian. Dziewczyny zajęły IX miejsce, chłopcy XIII miejsce.

Zbiórka dla poszkodowanego mieszkańca.

Szanowni Państwo!

Szkolny Wolontariat zorganizował zbiórkę w szkole na rzecz mieszkańca Pielgrzymowic, który stracił wszystko w pożarze domu. Akcja trwała tydzień. Zbieraliśmy wszystko, m.in.: wyposażenie kuchenne, sprzęty AGD i RTV, pościele, koce, produkty żywnościowe. Zainteresowanie było ogromne. Wszystkie dary zostały oddane do OPS-u w Pawłowicach. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w akcję.

 Szkolny Wolontariat SP2

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj109
WczorajWczoraj129
W tym tygodniuW tym tygodniu238
W tym miesiącuW tym miesiącu2840
Od marca 2013Od marca 2013333909
Time passed:
6
4
dni
0
5
godzin
3
2
minut

 

 

plan1