Developed by jtemplate

I miejsce w Gminnych Zawodach Pierwszej Pomocy

23 kwietnia Próbny Pawłowicki Szczep Harcerski "CTW" zorganizował Gminne Zawody Pierwszej Pomocy dla uczniów klas VII, gimnazjów i młodzieży do 20 roku życia z terenu Gminy Pawłowice. W zawodach tych udział wzięła trzyosobowa reprezentacja z klasy VII c należąca jednocześnie w całości do pawłowickiego szczepu harcerskiego w składzie: Natalia Bronny, Paulina Macharzyńska i Krystian Piątyszek. Uczniowie zdobywając I miejsce wykazali się największą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami udzielania pomocy. Rywalizacja drużyn polegała na ocenie przeprowadzanych akcji ratunkowych w pozorowanych scenkach, gdzie komisja konkursowa zwracała uwagę m.in. na: zapewnienie bezpieczeństwa, ratowanie życia, zdrowia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, kolejność czynności udzielania pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego z zawodników, kierowanie zespołem i pracę zespołową. Gratulacje!

KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM „YOU CAN SING”

13 kwietnia, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej, miał miejsce konkurs piosenki „You Can Sing” przygotowany przez p. Małgorzatę Lazarek. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych i drugich i zaprezentowali przed publicznością oraz jury piosenki z repertuaru dziecięcego. Mali artyści spisali się znakomicie! Popisali się muzykalnością, świetną znajomością tekstów oraz ciekawą interpretacją utworów. Po występach wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Jury miało trudne zadanie nagrodzenia najlepszych występów.
Oto wyniki konkursowych zmagań:
I miejsce:
Dominika Polit Ic
Oliwia Woryna Ia
Franciszek Dziedzic Ia
II miejsce:
Krzysztof Welchar Ib
Michał Twardzik Ib
III miejsce:
Szymon Drabik Ia

Wyróżnienia:
Michalina Strzelczyk IIa, Piotr Kustosik IIb, Laura SerwotkaIb, Zuzanna Polak Ib

„POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM”

10 kwietnia, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej, odbył się drużynowy konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich „Potyczki z językiem angielskim” przygotowany przez p. Katarzynę Twardzik. Wzięły w nim udział czteroosobowe grupy reprezentujące swoje klasy. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa, lecz także podstawową wiedzą na temat Wielkiej Brytanii. Drużyny świetnie radziły sobie z quizami wiedzy, czytaniem oraz literowaniem słów. W przerwie nie zabrakło tańca do znanych angielskich piosenek ruchowych.
Po zakończeniu konkursu wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę, a jury po podliczeniu punktów ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce: kl. 3a w składzie: Zuzanna Zioło, Mateusz Klapuch, Nejkauf Filip i Oliwier Stamm
II miejsce: kl. 3d w składzie: Skarlet Germuga, Adam Olszewski, Marek Paszenda, Jakub Paździor
III miejsce: kl. 3b w składzie: Sabina Sachs, Dominik Buchacz, Szymon Gąska i Fabian Rusek

„Okładka do mojej ulubionej książki”

Na początku kwietnia w bibliotece rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Okładka do mojej ulubionej książki”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie (w dowolnej technice, w dowolnym formacie) jednej strony okładki ulubionej książki. Jury oceniało: kreatywność, oryginalność pomysłu i staranność wykonanej pracy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Patryk Prządka - klasa III c

Wyróżnienia:

Franek Dziedzic - klasa I a, Zuzia Polak - klasa I b, Krzysztof Welchar - klasa I b, Fabian Bokłak - klasa III c,Marta Makuła - klasa III c, Julia Oślizło - klasa III c, Karol Kupisz - klasa VI a, Miriam Pierskała - klasa VI a, Paweł Matacz - klasa VII b

 Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Prace wszystkich uczestników konkursu zostały wyeksponowane w naszej bibliotece.

GALA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

13 kwietnia 2018r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta gala laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych  organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018. Aby zostać laureatem, uczestnik danego konkursu musi uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. Konkursy składają się  z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.
   Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klasy VII b Aleksandra Kowalska i Mateusz Gabryel. Ola uzyskała tytuł laureata z dwóch przedmiotów: z języka polskiego i historii, natomiast Mateusz został laureatem z historii.
Gratulujemy uczniom oraz p. Joannie Czajkowskiej-Wadas i p. Joannie Krosny.

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ

12 kwietnia 2018 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się XIV Powiatowy Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem, "W mocy Ducha Świętego". Naszą szkołę reprezentowała Julia Wadas  z kl. VII a. Uczennica zajęła III miejsce w konkursie.                           
Gratulujemy Julii i p. Barbarze Baron.

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-LITERACKIM

Uczniowie klasy VII b Natalia Urban i Mateusz Gabryel wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim  pt. "Pani Ireno". Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o Irenie Sendlerowej, kształtowanie umiejętności bezinteresownej pomocy innym oraz poszukiwanie prawdziwych wartości życiowych. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było wykonanie dwóch prac: literackiej- mającej na celu ukazanie opisu przeżyć wewnętrznych wobec przesłania: "hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka" oraz plastycznej - odzwierciedlającej opis przeżyć wewnętrznych pracy literackiej. Przygotowania do konkursu wymagały dużego zaangażowania ze strony uczniów i  nauczyciela – p. Joanny  Czajkowskiej-Wadas, za co im serdecznie dziękujemy.
,,Dopóki będę żyła, dopóki mi starczy sił, zawsze będę mówiła, że najważniejsze w życiu jest dobro." ( Irena Sendlerowa)

Wycieczka klas VII do Warszawy

W dniach 16-18 kwietnia uczniowie klas siódmych zwiedzali atrakcje i poznawali historię naszej stolicy. W trzydniowym programie wycieczki znalazły się m.in. Łaznienki Królewskie, Trakt Królewski, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, zwiedzanie muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie Sejmu, Złote Tarasy, Pałac Kultury i Nauki, Cmentarz Powązkowski, Stare Miasto, Zamek Królewski, Rynek, pobyt w Centrum Nauki Kopernik i zwiedzanie Stadionu Narodowego. Mimo bardzo napiętego harmonogramu i dość długiej podróży wszyscy uczestnicy wycieczki mieli jeszcze na tyle energii aby wieczorem pospacerować nad brzeg Wisły aby podziwiać wieczorną panoramę miasta.

Brązowy medal mistrzostw Polski!

14 kwietnia dwoje uczniów naszej szkoły brało udział w VII Mistrzostwach Polski w pracy nad tekstem, które odbyły się w Tychach. Nasi uczniowie od kilku lat doskonalący swoje umiejętności w szybkim i bezbłędnym pisaniu na klawiaturze komputera potwierdzili swoje ponadprzeciętne umiejętności. W kategorii juniorzy młodsi (przepisywanie tekstu 2 x po 10 minut) Katarzyna Olszewska z klasy 2BG zdobyła III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski a Sebastian Możdżeń z klasy VIIc piąte miejsce. Mistrzem Polski w tej kategorii został Kamil Majewski z Góry. Nasi uczniowie długo nie odpoczną bo już w poniedziałek zaczynają internetową rywalizację w międzynarodowym konkursie Internet Contest 2018. Gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników na arenie międzynarodowej.

Powiatowy etap międzynarodowego konkursu programistycznego.

12 kwietnia w Dębowcu uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowym etapie międzynarodowego konkursu programowania w Baltie. Troje uczniów Paweł Bednorz z IVb, Dawid Wierdak z IVd i Paulina Frątczak z VIIc zdobywając odpowiednio 8, 9 i 13 miejsce w swoich kategoriach w skali województwa i uzyskali nominację do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Gratulujemy.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj108
WczorajWczoraj129
W tym tygodniuW tym tygodniu237
W tym miesiącuW tym miesiącu2839
Od marca 2013Od marca 2013333908
Time passed:
6
4
dni
0
5
godzin
2
9
minut

 

 

plan1