Developed by jtemplate

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Flagi

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na całym świecie.
Dzień 2 maja obchodzimy jako Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, wyrażając jednocześnie szacunek do tego symbolu narodowego. Właśnie z tej okazji harcerze z 14. Drużyny Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej odwiedzili naszą szkołę rozdając biało-czerwone chorągiewki.

Dzień Ziemi

Z okazji obchodów Dnia Ziemi 24.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczestnikami projektu unijnego „Uczę się nie dla szkoły, lecz dla siebie” sprzątali wyznaczone tereny przyszkolne.

Zorganizowano także gminny konkurs ph. „Puszki aluminiowe i baterie zbieramy, bo o środowisko dbamy”, w ramach którego uczniowie przeprowadzili selektywną zbiórkę zużytych baterii i puszek aluminiowych. W sumie zebraliśmy ponad 200 kg baterii i 7 kg puszek.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Lekcja przyrody w klasie III d

W ramach zajęć dydaktycznych  klasa III d miała okazję poznać budowę układu oddechowego człowieka. Dzięki ciekawej lekcji przeprowadzonej w ramach edukacji przyrodniczej przez panią Weronikę Miłoś  klasa III d  zapoznała się z budową i strukturą  prawdziwego płuca wołowego, które posłużyło także do przeprowadzenia doświadczeń. Podczas zajęć uczniowie przeprowadzali również doświadczenie z wodą wapienną i dokonywali na własnym przykładzie obserwacji klatki piersiowej podczas wdechu i wydechu oraz zapoznali się z wpływem wysiłku fizycznego na liczbę oddechów w spoczynku, po wysiłku i po odpoczynku. Wrażenia z lekcji są niezapomniane.

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM "TROPEM HERAKLESA"

25 kwietnia 2018r. troje uczniów klas siódmych: Mateusz Gabryel, Aleksandra Kowalska, Julia Wadas reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Czytelniczym ,,Tropem Heraklesa", który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowicach. Podczas konkursu, w formie gry terenowej, uczniowie mogli wykazać się znajomością mitologii oraz orientacją w terenie, pomysłowością i umiejętnością pracy w zespole. Zadaniem drużyn było rozwiązywanie zagadek związanych z mitem o Heraklesie podczas pieszej wędrówki po naszej miejscowości. Trasa gry została udostępniona graczom na miejscu poprzez pobranie odpowiedniej aplikacji. Składała się z kilku punktów na mapie, do których trzeba było dotrzeć oraz kilkunastu misji do zrealizowania.
Ola, Julia i Mateusz zajęli II miejsce, ustępując tylko jednym punktem drużynie zwycięskiej. 

Gratulujemy uczniom oraz p. Joannie Czajkowskiej – Wadas i p. Iwonie Duszy.

NAZWISKA OCZYWIŚCIE ODMIENIAMY!

24 kwietnia 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny ,,Nazwiska oczywiście odmieniamy" dla uczniów klas IV-VI. Celem konkursu było propagowanie dbałości o poprawność językową oraz kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem polskim. ,,Odmiana rzeczowników jest prastarą właściwością języka polskiego- nie zubożajmy go przez zanik tej cechy". - prof. Irena Bajerowa.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Martyna Wiatrok kl. VI a , Kacper Kubieniec kl. V b
II miejsce - Paweł Bednorz kl. IV b, Arkadiusz Oślizło kl. IV c, Wiktoria Spek kl. IV d
III miejsce - Julia Matera kl. IV a

Gratulujemy!

 

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia

9 marca 2018 roku dziewiętnastu uczniów naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Tytuł Laureata zdobyli: Dominik Buchacz z kl. 3b i Marek Paszenda z kl. 3d. Wyróżnienia otrzymali: Julia Mucha z kl. 3c, Michał Piątyszek z kl. 3b, Mateusz Klapuch z kl. 3a, Aleksandra Kowalska z kl. 7b i Mateusz Gabryel z kl. 7b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Żywa lekcja przyrody.

27 kwietnia uczniowie naszej placówki udali się na niecodzienne spotkanie. Tego dnia mieli okazję stanąć oko w oko" i obejrzeć kilku przedstawicieli z grupy gadów. Wszystko za sprawą miłośników tych zwierząt, którzy przeprowadzili dla uczniów żywą lekcję zoologii. Prowadzący zaprezentowali między innymi węża albinosa, pytona, węża zbożowego, a nawet boa dusiciela. Dodatkowo właściciele egzotycznych gadów opowiedzieli uczniom mnóstwo ciekawostek na temat występowania węży, ich zachowań, sposobu odżywiania oraz budowy zewnętrznej pozwalającej na funkcjonowanie w środowisku. Krótka, jednak jakże cenna lekcja biologii była także znakomitą okazją dla dzieci, by doskonaliły one swoje umiejętności obserwowania zwierząt.

Wojewódzki etap międzynarodowego konkursu programistycznego.

26 kwietnia w Dębowcu troje uczniów naszej szkoły brało udział w wojewódzkim etapie międzynarodowego konkursu programowania w Baltie. Najlepszy rezultat osiągnął Paweł Bednorz z IVb (3 miejsce) i Paulina Frątczak z VIIc (6 miejsce) równie dobry wynik uzyskał trzeci reprezentant Dawid Wierdak z IVd (9 miejsce) - trzeba podkreślić, że wszyscy uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach z kolegami i koleżankami nawet o dwa lata starszymi. Na ostateczne nominacje do etapu międzynarodowego musimy jeszcze poczekać. Trzymamy kciuki i gratulujemy rezultatu!

Egzamin gimnazjalny

W dniach 18,19,20 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy III AG brali udział w egzaminie gimnazjalnym. Wszyscy wraz z wychowawcą i nauczycielami są dobrej myśli co do efektów zmagań z zadaniami i z niecierpliwością czekają na wyniki, które pojawią się w czerwcu.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj2
WczorajWczoraj99
W tym tygodniuW tym tygodniu809
W tym miesiącuW tym miesiącu3101
Od marca 2013Od marca 2013360288
Time passed:
2
4
9
dni
1
4
godzin
2
3
minut

 

 

plan1