Developed by jtemplate

SZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY ,,Z JĘZYKIEM POLSKIM ZA PAN BRAT"

14 maja 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny "Z językiem polskim za pan brat" dla uczniów klas IV, V, VI, VII, II i III gimnazjum. Celem konkursu było kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem polskim, propagowanie dbałości o poprawność językową oraz pielęgnowanie szacunku dla języka ojczystego. Konkurs został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych, w formie pisemnego testu. Uczniowie rozwiązywali zadania z nauki o języku, redagowali teksty zaproszenia lub ogłoszenia, dokonywali analizy i interpretacji utworu lirycznego.

Wyniki konkursu:

klasy IV-V

I miejsce - Arkadiusz Oślizło kl. IV c

II miejsce - Dominika Molitor kl. V c

III miejsce - Zofia Tokarczyk kl. IV d

klasy VI-VII

I miejsce - Aleksandra Kowalska kl. VII b

II miejsce - Julia Wadas kl. VII a

III miejsce - Natalia Urban kl. VII b

klasy II-III gimnazjum

I miejsce - Aleksandra Kwiatkowska kl. II a

II miejsce - Julita Tobiasz kl. II a

III miejsce - Emilia Pasztuła kl. III a

Gratulujemy!

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,WALCZYLIŚMY O NIEPODLEGŁĄ"

10 maja 2018 r. w auli "Przylądek Talentów" w Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Walczyliśmy o Niepodległą". W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI, VII, II i III gimnazjum. Tematyka recytowanych utworów dotyczyła walki o niepodległość kraju oraz miłości do ojczyzny.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Martyna Wiatrok z kl. VIa, Julita Szewczyk z kl. II a gimnazjum oraz Julia Makuła z kl. II b gimnazjum.

I miejsce w konkursie zajęła Martyna Wiatrok z kl. VI a

Gratulujemy!

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 9 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzyżowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Wiktor Kaniecki, Franciszek Dziedzic, Laura Passon, Gabriela Borkowska, Maja Paszka, Nadia Kwiatoń.
W kategorii klas pierwszych I miejsce zajął Wiktor Kaniecki z klasy 1a. II miejsce w kategorii klas drugich zajęła Laura Passon z klasy 2a, natomiast w kategorii klas trzecich III miejsce zdobyła Nadia Kwiatoń z klasy 3d.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Sztafeta Maratońska

19 maja 2018 r. już po raz siódmy na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pawłowicach zorganizowano „Sztafetę Maratońską”. W tym roku zmagania biegowe zostały poprzedzone minutą ciszy dla upamiętnienia górników, którzy zginęli na początku maja w kopalni Zofiówka.
O godzinie 8:10, po krótkiej rozgrzewce, uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych, absolwenci oraz nauczyciele rozpoczęli zmagania z „królewskim dystansem”. Uczestnicy sztafety pokonywali kolejne okrążenia stadionu, pamiętając o uzupełnianiu płynów izotonicznych oraz witamin. Po przebiegnięciu ok. 29 km, pojawiła się realna szansa na poprawienie dotychczasowego rekordu 2h 29’ 49”. Warunkiem było pokonywanie kolejnych „kółek” w tempie co najmniej 3’50” na kilometr. Nikogo nie trzeba było dodatkowo motywować. Kolejne zmiany były bardzo „mocne”. Ostatecznie po 2h 23’ 55” drużyna w składzie: Natalia Bronny, Paulina Frątczak, Natalia Gwiaździńska, Małgorzata Szuścik, Paulina Macharzyńska, Natalia Karwacka, Grzegorz Machnik, Jakub Wieremczuk, Robert Kamiński, Krystian Piątyszek, Bartłomiej Jaszczuk, Paweł Frątczak, Piotr Frątczak, Maria Lerch, Norbert Mosioł, Adrian Mencner minęła linię mety. Po krótkim odpoczynku do wszystkich biegaczy dotarło, że nowy rekord jest o ponad 5 minut lepszy od poprzedniego. Radości nie było końca. Wszyscy wzajemnie gratulowali sobie osiągniętego wyniku. Na koniec odbyła się uroczysta dekoracja „piernikowymi medalami” i dyplomami. Tradycyjnie już był słodki poczęstunek i mnóstwo pozytywnej energii.
PS. Po zakończeniu zawodów kilku biegaczy zjadło swoje medale (autentycznie).

Zapraszamy do obejrzenia relacji video tutaj.

INTERNET CONTEST 2018

Katarzyna Olszewska z klasy 2 BG i Sebastian Możdżeń z klasy VII c byli naszymi reprezentantami na XVI Międzynarodowy Internetowy Konkurs pisania na komputerze Internet Contest 2018, który odbywał się w dniach 23.04-9.05. Oboje rywalizowali w kategorii do 16 lat w której zajęli odpowiednio 44 (2940 pkt.) i 59 miejsce (2747 pkt.) - pierwsze i drugie wśród reprezentantów Polski w tej kategorii wiekowej! Najlepsze wyniki w konkursie osiągali reprezentanci Turcji, Czech, Stanów Zjednoczonych - najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Tomasz Puchała z Tychów  - 12 miejsce w kat. pow. 21 lat. Gratulujemy naszym uczniom ponadprzeciętnych umiejętności i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Wieloboje lekkoatletyczne

9 maja na stadionie przy MOSiR w Pszczynie odbyły się wieloboje lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice w składzie: Gwiaździńska Natalia, Uherek Karolina, Rychły Oliwia, Mielczarska Emilia, Lewandowska Wiktoria, Sierko Wiktoria, Tobiasz Julia, Mentel Amelia, Szewczyk Julia, Szuścik Małgorzata, Wojtas Julia, Macharzyńska Paulina, Frątczak Paulina, Ptak Anna, Bronny Natalia, Wadas Julia, Sztosińska Maja. Dziewczyny zajęły III miejsce w powiecie, VI w rejonie.

15 maja na boisku przy Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach odbyły się gminne czwórboje lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Staroń Weronika, Wadas Julia, Słowińska Maja, Urbańczyk Małgorzata, Pierskała Miriam, Natalia Pytlak, Wawrzyczek Filip, Melerski Wojtek, Rosołowski Konrad, Żukowski Wiktor, Maruszczak Sebastian, Drabik Patryk. Dziewczyny zajęły II miejsce, tracąc tylko 10 pkt do pierwszego zespołu. Chłopcy przeszli do etapu powiatowego.

Spotkanie z dietetykiem

Odżywianie ma ogromny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne i samopoczucie dzieci, ale także na ich prawidłowy rozwój intelektualny. Ważne jest, aby każde dziecko poznało podstawowe zasady żywienia i ich znaczenie dla zdrowia już od wczesnych lat. Mając na uwadze te priorytety, uczniowie i nauczyciele naszej placówki wzięli udział w cyklu prelekcji przygotowanych przez dietetyka panią Esterę Durbacz. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom i młodzieży ciekawostek na temat zbilansowanej diety oraz zapoznanie się z zasadami prawidłowego żywienia i jego oddziaływaniu na funkcjonowanie organizmu. Wspólnie z dietetykiem uczniowie obalali mity dotyczące odżywiania, które funkcjonują w naszym społeczeństwie oraz poznawali zasady zdrowego stylu życia. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zestaw materiałów edukacyjnych, który ułatwi im wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do swojego jadłospisu, co z kolei wpłynie korzystnie na ich zdrowie i samopoczucie.

Gminne Zawody w Czwórboju LA

Hura, hura zwycięstwo! 15.05.2018 r. w Pielgrzymowicach nasi chłopcy wygrali Gminne Zawody w Czwórboju LA i awansowali do zawodów powiatowych. W skład drużyny wchodzili: Wawrzyczek Filip, Malerski Wojtek, Rosołowski Konrad, Żukowski Wiktor, Drabik Patryk, Maruszczak Sebastian. Dziewczęta z naszej szkoły w tych samych zawodach zajęły drugie miejsce, a były to: Staroń Weronika, Wadas Julia, Słowińska Maja, Urbańczyk Małgorzata, Pierskała Miriam, Pytlak Natalia. To już ostatnie zawody w tym roku. Bardzo dziękujemy naszym sportowcom za sukcesy i życzymy jeszcze lepszych wyników w następnym roku szkolnym.

PIERWSZAK POTRAFI

11 kwietnia 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Odyseja" w Strumieniu odbył się międzyszkolny konkurs "Pierwszak potrafi!". Do rywalizacji stanęli uczniowie klas pierwszych powiatu cieszyńskiego, pszczyńskiego, okolicznych miast, w tym miasta Rybnika.
Podczas pierwszego etapu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, informatycznej oraz muzycznej. W drugiej części konkursu uczniowie wykonywali indywidualną pracę plastyczną. Uczniowie wykazali się wyobraźnią, kreatywnością i zmysłem artystycznym.
W czasie rywalizacji uczniowskiej towarzyszący im nauczyciele wzięli udział w warsztatach ceramicznych.
W konkursie zwyciężył Stanisław Walczak, a drugie miejsce zajęła Wiktoria Gazda, uczniowie klasy 1 b.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami w Konkursie Kangur Matematyczny. Gratulujemy Aleksandrze Kowalskiej z kl. 7b, która uzyskała wynik bardzo dobry.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj109
WczorajWczoraj129
W tym tygodniuW tym tygodniu238
W tym miesiącuW tym miesiącu2840
Od marca 2013Od marca 2013333909
Time passed:
6
4
dni
0
5
godzin
3
0
minut

 

 

plan1