Developed by jtemplate

ZAPISY I REKRUTACJA DO KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

HARMONOGRAM REKRUTACJI

do klas pierwszych

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca

w Zespole Szkolno - Przedszkolnym

 na rok szkolny 2018/2019 

DOTYCZY DZIECI Z OBWODU SZKOŁY

od 01 marca 2018

do 23 marca 2018

Składanie dokumentów do klasy I szkoły podstawowej dzieci zamieszkałych
w obwodzie szkoły
w sekretariacie ZSP :

- Zgłoszenie do klasy I wraz z załącznikiem nr 1*

- Kserokopia aktu urodzenia dziecka;

* druki dostępne w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły

DOTYCZY DZIECI SPOZA OBWODU SZKOŁY:

od 03 kwietnia 2018

do 18 kwietnia 2018

Składanie dokumentów do klasy I szkoły podstawowej dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły w sekretariacie ZSP :

- Wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej wraz z załącznikiem

nr 1 i nr 2*

- Kserokopia aktu urodzenia dziecka;

* druki dostępne w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły

do 20 kwietnia 2018

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów

24 kwietnia 2018 godz. 14.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

do 27 kwietnia 2018

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia – zgodnie z załącznikiem nr 3 do wniosku*

*druk dostępny w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły

30 kwietnia 2018

 

 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

 W przypadku, równorzędnej liczby wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub gdy szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami przeprowadza się postępowanie uzupełniające do klas I dla kandydatów spoza obwodu szkoły do 30 maja 2018 r.

OBWÓD Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pawłowicach

1. miejscowość Pawłowice, ulice:

Górnicza, Polna od nr 17, Kręta, Krucza, Łączna, Orzechowa, Pieczarkowa, Pukowca, Poligonowa, Przemysłowa, Szkolna od nr 32 strona prawa i od nr 11 strona lewa. Skowronków, Strzyżyków, Wąska, Wesoła, Wodzisławska
od nr 43 strona lewa i od nr 36 strona prawa, Wojska Polskiego

2. miejscowość Pniówek – wszystkie ulice.

 

Następujące dokumenty: regulamin, zgłoszenie do szkoły, wniosek o przyjęcie są do pobrania w zakładce dokumenty lub do odbioru w sekretariacie szkoły.

Projekt "Wychowanie przez sztukę"

Od października 2017 r. ruszyła w naszej szkole nowa akcja, która ma umożliwić dzieciom i młodzieży dostęp do kultury na najwyższym poziomie. Spotkania z muzyką, tańcem, teatrem, sztukami wizualnymi dają naszym dzieciom szersze perspektywy na przyszłość i szanse na rozwój zarówno intelektualny jak i psychiczny. Kontakt ze sztuką jest wspaniałym sposobem na pobudzenie aktywności dziecka, rozwija jego wyobraźnię i wzrusza.
Wyjazdy odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. O wydarzeniu informujemy rodziców za pośrednictwem mobidziennika. Akcję koordynują panie: Barbara Baron, Barbara Adamczyk i Małgorzata Lazarek.


12 października uczniowie klas 4-7 wzięli udział w koncercie „Nie z tej ziemi”, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wysłuchali kompozycji W.A.Mozarta, R.Straussa oraz muzyki z filmów science fiction, które inspirowane były tajemnicami kosmosu. Występ orkiestry symfonicznej poprzedziła prelekcja pani Reginy Gowarzewskiej, która przybliżyła dzieciom sylwetki twórców. Muzyce towarzyszył pokaz multimedialny. Koncert bardzo podobał się naszym uczniom i dostarczył wielu wrażeń.


21 listopada uczniowie klas 5, 6, 7 i gimnazjum pojechali do Muzeum Śląskiego w Katowicach na wystawę pt. "Światło historii - Górny Śląsk na przestrzeni dziejów, Śląska sztuka sakralna, Malarstwo polskie od roku 1800 i Sztuka nieprofesjonalna, Laboratorium przestrzeni teatralnych - Przeszłość w teraźniejszości".

6 grudnia uczniowie wzięli udział w spektaklu baletowym „Dziadek do orzechów” w Operze Śląskiej w Bytomiu. W trakcie dwugodzinnego przedstawienia mieli okazję podziwiać wspaniały występ tancerzy Baletu Opery Śląskiej oraz uczniów Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Muzykę skomponowaną przez Piotra Czajkowskiego usłyszeli w wykonaniu Orkiestry oraz Chóru Opery Śląskiej.  

19 stycznia 2018 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach „Słynni malarze i ich dzieła” w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych wydarzeniach.

Wyróżnienia w XV Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Suszcu 2018

W XV Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Suszcu  uczniowie z klasy IIId, dwie uczennice klasy VIIa Wiktoria Lewandowska i Julia Wadas oraz uczeń klasy Ib Krzysztof Welchar zdobyli wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe a uczeń klasy I b Krzysztof Welchar otrzymał wyróżnienie indywidualne za zaśpiewanie pastorałki „Bosy pastuszek”. Gratulujemy wszystkim artystom  biorącym udział w jasełkach. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy pomagali w przewożeniu dekoracji, w ustawieniu scenografii a także w doborze kostiumów. Dziękujemy za poświęcony czas i wsparcie.

Szkolny dzień bezpiecznego internetu

W ramach międzynarodowej akcji "Dnia bezpiecznego internetu" w naszej szkole zorganizowano:
- akcję plakatową przygotowaną przez klasę VIIc związaną z zagrożeniami i zasadami bezpieczeństwa w sieci komputerowej,
- kolorowanki i wykreślanki związane z tematyką bezpieczeństwa w sieci dla uczniów klas I-III,
- quiz dotyczący wiedzy w tym zakresie dla uczniów klas IV-V oraz VI-VII i gimnazjum.

Wyniki quizu dla klas IV-V:

I miejsce - klasa V a - 81% poprawnych odpowiedzi,
II miejsce - klasa IV d - 80% poprawnych odpowiedzi,
III miejsce - klasa V b - 74% poprawnych odpowiedzi.

Bezbłędnie quiz rozwiązali następujący uczniowie:
Dominik Pasik kl. IV b, Kinga Rajska kl. IV c, Wiktoria Spek, Oliwia Tessar kl. IV d, Joanna Wrońska, Kacper Gilas, Łukasz Machola kl. V a, Justyna Czechowska kl V c.

Wyniki quizu - klasy starsze:

I miejsce - klasa II BG - 83% poprawnych odpowiedzi,
II miejsce - klasa III AG - 81 % poprawnych odpowiedzi,
III miejsce - klasa II AG - 76 % poprawnych odpowiedzi.

Bezbłędnie quiz rozwiązali następujący uczniowie:
Dawid Kolanek kl. II BG, Mateusz Lech, Grzegorz Chodór, Szymon Kupisz III AG.

Organizatorzy akcji: p. Dominika Jakubiak i p. Norbert Mosioł.

Dzień bezpiecznego internetu

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - to tegoroczne hasło międzynarodowej akcji propagującej działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. (Materiał pochodzi ze strony - www.safeinternet.pl)

Wycieczki w czasie ferii zimowych.

W tym roku szkolnym w naszej szkole w pierwszych dniach ferii zimowych zorganizowano dla chętnych dzieci trzy wyjazdy. W poniedziałek dzieci miały okazję pobawić się w katowickiej "Nibylandii" - jednej z większych w regionie sal zabaw. Drugiego dnia odbył się kulig w trakcie, którego dzieci poznały piękno doliny Białej Wisełki i piekły samodzielnie kiełbaski. Trzeciego dnia uczniowie przenieśli się w klimat dzikiego zachodu zwiedzając miasteczko z tamtych czasów i uczestnicząc w pokazach kowbojskich w żorskim parku tematycznym "Twinpigs". Opiekę nad dziećmi w czasie wycieczek pełnili: p. C.Borgula, p. I.Wiatrok i p. N.Mosioł. Wszystkie wyjazdy zostały dofinansowane z budżetu Gminy Pawłowice.

Skrzaty, koty i wielcy Ślązacy...

Skrzaty, koty i wielcy Ślązacy,
                        czyli spotkanie z Waldemarem Cichoniem

26 stycznia br. odbyło się spotkanie autorskie z  Waldemarem Cichoniem, który jest pisarzem i autorem książek dla dzieci. W dzieciństwie nade wszystko uwielbiał czytać. To były czasy, kiedy nikomu nie śniło się jeszcze o Internecie, grach komputerowych i 100 kanałach w telewizji, więc książki były jedną z niewielu dostępnych rozrywek. Przyszły pisarz był ciekawy świata i ludzi, czytał więc średnio trzy książki na tydzień. Dochodziło do tego, że mama musiała go w wakacje zmuszać do wychodzenia na podwórko! W dzieciństwie Waldemar Cichoń marzył o tym, by zostać pisarzem. Wydawało się to jednak tak trudne, że swoje marzenia schował głęboko do szuflady. Oczywiście, w szkole pisał wypracowania, ale oprócz nauczycieli nikt ich nie czytał, więc to się chyba nie liczy? Potem poszedł na studia, skończył dziennikarstwo i zaczął pisać do gazet. Robił to przez całkiem długi okres swojego życia. Książki zaczął pisać przez przypadek – okazało się, że Marcel, starszy syn Waldemara Cichonia nie lubi… czytać! „Poczekaj, gagatku, już ja cię załatwię! – pomyślał jego tata  i napisał dla Marcela książkę. Książkę o Marcelu i Cukierku, najbardziej niezwykłym i niesfornym kocie na świecie. Bardzo spodobała się nie tylko Marcelowi, ale też innym dzieciakom i dała początek całej serii. Dotąd ukazało się pięć części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie: „Cukierku, ty łobuzie!” (2011 r.), „Nie martw się, Cukierku!” (2012 r.),, „Popraw się, Cukierku!” (2013 r.), „Jak się masz, Cukierku” (2014 r.) oraz „Gdzie jesteś, Cukierku?” (2015 r.). Najnowszą książką Waldemara Cichonia jest „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli”. Napisana po polsku i śląsku jest poświęcona wielkim postaciom – „wartym pieśni”, jak powiedziałby Zbigniew Herbert – oraz niesamowitym, ale prawdziwym wydarzeniom z historii Górnego Śląska.

Informacje  zaczerpnięte ze strony autorskiej: waldemarcichon.pl

 

BEZPIECZNE FERIE!

Baw się, odpoczywaj i bądź rozsądny.


RADY!
1. Zjeżdżaj na sankach w miejscach oddalonych od jezdni.
2. Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowisku.
3. Do jazdy na nartach wybieraj stoki odpowiednie do Twoich umiejętności.
4. Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami.
5. Nie baw się na zamarzniętym jeziorze.
6. Nie chodź w przemoczonym ubraniu. Nie chcesz chorować, prawda?
7. Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów.
8. Nie ufaj obcym osobom. Nie zawsze mają dobre zamiary.
9. W przypadku niebezpieczeństwa pamiętaj o numerach alarmowych:


POGOTOWIE999
STRAŻ POŻARNA998
POLICJA997
Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH 112

Zabawy karnawałowe

Przedostatni dzień przed feriami zimowymi był dla uczniów naszej placówki czasem bardzo hucznych zabaw. Dzieci i młodzież podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyli w Balu Karnawałowym. Do tańców i zabaw zachęcał wszystkich uczniów profesjonalny DJ.

Mała Akademia Jazzu

24 stycznia 2018 roku uczniowie klas V - VII uczestniczyli w koncercie w ramach "Małej Akademii Jazzu". Tematem spotkania był instrument dęty drewniany - saksofon i jego odmiany. Uczniowie wzięli udział w ciekawej prelekcji dotyczącej budowy i mechanizmu działania saksofonu, wysłuchali brzmienia instrumentów oraz przepięknych standardów jazzowych w wykonaniu Jerzego Główczewskiego. Zaprezentowane współczesne utwory muzyczne bardzo pozytywnie zostały przyjęte przez uczniów.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj50
WczorajWczoraj252
W tym tygodniuW tym tygodniu494
W tym miesiącuW tym miesiącu4805
Od marca 2013Od marca 2013277263
Do wakacji pozostało:
9
4
dni
0
5
godzin
2
2
minut

 

 

plan1