Developed by jtemplate

FINAŁ CAŁOROCZNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

Ostatni V etap konkursu nie wniósł żadnych zmian w czołówce konkursu. Zwycięzcą całorocznej rywalizacji o tytuł "Mistrza Komputera" został Radosław Krupa z VI a (105 pkt.). Drugie miejsce zajął Alex Carbogno-Barnabe również z VI a (99 pkt.). Na trzecim miejscu uplasował Patryk Kaczyński z Vb (93 pkt.).

KOLEJNA AKTUALIZACJA STRONY

Przez kolejne dni zaktualizowaliśmy prawie cały dział TRADYCJE, w którym znajdziecie wiele zdjęć związanych z życiem naszej szkoły.

AKTUALIZACJA STRONY

Na szkolnej stronie pojawiły się nowe informacje i zdjęcia w dziale SUKCESY. Zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MŁODSZYCH

Uczniowie klas I, II i III spotkali się na ostatniej w tym roku szkolnym wspólnej uroczystości w sali gimnastycznej o godzinie 11. Niektórym towarzyszyli rodzice. Wszyscy zebrani z uwagą wysłuchali wystąpienia pani dyrektor Zofii Musiał, która przedstawiła sukcesy uczniów klas młodszych w mijającym roku szkolnym, podziękowała nauczycielom za wytrwałość i rodzicom za dobrą współpracę ze szkołą. Następnie pani dyrektor życzyła wszystkim bardzo udanych i bezpiecznych wakacji oraz wręczyła nagrody laureatom konkursów przeprowadzonych w maju i czerwcu. Na koniec akademii przedstawiciele klasy III a i III b zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Renaty Kamińskiej i p. Marioli Konofał. Po obejrzeniu występu koleżanek i kolegów uczniowie klas młodszych udali się do klas na spotkania z wychowawcami. 

Register to read more...

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

22 czerwca 2011 roku naszą szkołę ukończyło 61 absolwentów. 17 szóstoklasistów otrzymało świadectwo z paskiem, a najwyższe średnie uzyskały uczennice klasy VI a: Kasia Lenik - 5,8 i Daria Apel - 5,6. Absolwentów pożegnali piątoklasiści, a świadkami tego wydarzenia byli uczniowie klas czwartych. W uroczystości wzięli oczywiście udział nauczyciele i rodzice uczniów. Wszyscy z uwagą wysłuchali pani dyrektor Zofii Musiał, która przedstawiła tegoroczne sukcesy uczniów klas starszych, serdecznie pożegnała absolwentów i pogratulowała ich rodzicom, a także życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za bardzo dobrą pracę i rodzicom, którzy byli zaangażowani w życie szkoły. Następnie pani dyrektor wręczyła świadectwa najlepszym uczniom i nagrody laureatom głównych konkursów szkolnych. Zgodnie z tradycją na tej uroczystości nastąpiła zmiana pocztów sztandarowych oraz przedstawienie nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego, który został wybrany 15 czerwca 2011 r. Ostatnim punktem był program artystyczny przygotowany przez klasy piąte pod kierunkiem p. Michaliny Kazior i p. Barbary Baron, który bardzo podobał się zgromadzonej publiczności. Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas IV-VI udali się do sal lekcyjnych na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami. Najdłużej żegnali się szóstoklasiści.

Register to read more...

ZŁOTA KSIĘGA UCZNIÓW ZA ROK SZKOLNY 2010/2011

"Złota Księga" to wykaz najlepszych uczniów w naszej szkole. Na koniec roku szkolnego 2010/2011 znalazło się w niej 92 uczniów klas młodszych wskazanych przez wychowawców oraz 50 uczniów klas starszych, którzy uzyskali promocję lub ukończyli szkołę z wyróżnieniem (Uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania). "Złotą Księgę" za rok 2010/2011 i lata poprzednie można przeczytać klikając w odpowiedni napis na stronie głównej. GRATULUJEMY UCZNIOM ZAPISANYM W "ZŁOTEJ KSIĘDZE". WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY SUKCESÓW W NAUCE W NASTĘPNYM ROKU SZKOLNYM, A TERAZ WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Złota księga uczniów

WYCIECZKA DLA NAJLEPSZEJ KLASY

W konkursie o tytuł najlepszej klasy prowadzonym przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego przez cały rok szkolny 2010/11 zwyciężyła klasa VI a, której wychowawczynią jest p. Anna Ganiek. 20 czerwca najlepsza klasa w towarzystwie Zarządu SU wyjechała w nagrodę na wycieczkę sfinansowaną z budżetu szkoły. Mimo niesprzyjającej aury uczestnicy przeszli ścieżkę dydaktyczną od Wisły Czarne do Baraniej Góry i podziwiali piękne widoki. Po górskiej wyprawie przyszedł czas na chwilę relaksu w centrum Wisły. Turyści zjedli tutaj posiłek i zaopatrzyli się w regionalne pamiątki. Opiekę nad uczniami na wycieczce sprawowały: p. Barbara Płonka i p. Celina Borgula. 

Register to read more...

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU NA ROK 2011/2012

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej szkole w czerwcu odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na następny rok szkolny. Od 6 czerwca uczniowie klas IV i V zainteresowani pracą w Zarządzie SU prezentowali swoje kandydatury i programy. 15 czerwca przeprowadzono w klasach III, IV i V głosowanie. Wyborcy obdarzyli największym zaufaniem czwórkę kandydatów, a są to: Przemek Wadas z IV c, Nastazja Zajączkowska i Kamila Rajca z V a, Agata Staszkiewicz z V b. Zwycięzcy wyborów są Zarządem Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2011/2012. Gratulujemy! Życzymy wiele wytrwałości i sukcesów. Dziękujemy także "staremu" Zarządowi, który wzorowo pracował w mijającym roku szkolnym. Przypomnijmy, że tworzyli go: Kasia Lenik i Paulina Buchta z VI a, Nastazja Zajączkowska i Kamila Rajca z V a oraz Robert Dawid z VI b. Nad działalnością tego Zarządu czuwały: p. Barbara Płonka i p. Izabela Wiatrok.

KONKURS "NASZA SZKOŁA I JEJ PATRON"

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas III, IV, V i VI zakończył tegoroczne obchody Dnia Patrona. W konkursie przeprowadzonym przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Izabeli Kamińskiej udział wzięło 14 uczniów klas trzecich oraz 16 reprezentantów klas IV-VI. Pewnym zaskoczeniem dla organizatorów był fakt, że trzecioklasiści wykazywali się często większą wiedzą o działalności Józefa Pukowca i szkole niż uczniowie klas starszych. Wśród trzecioklasistów zwycięzcą konkursu został Piotr Palczewski z III a. Drugie miejsce zdobyła jego koleżanka z klasy - Olga Zajączkowska, a trzecie - Julia Loska i Julia Smogorzewska z III b. Wśród uczniów klas IV-VI zwyciężył Krzysztof Bednorz z V a. Organizatorzy przyznali w tej grupie wiekowej dwa wyróżnienia, które otrzymały: Natalia Humska z V c i Agata Staszkiewicz z V b.

Register to read more...

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Nasza szkoła otrzymała imię Józefa Pukowca 2 czerwca 1990 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia właśnie 2 czerwca co roku obchodzimy Dzień Patrona. W bieżącym roku pozostaliśmy wierni tradycji. Od końca maja odbywały się w klasach specjalne pogadanki, które przybliżyły uczniom postać Józefa Pukowca i dzieje naszej szkoły. Kulminacyjnym punktem obchodów była uroczystość szkolna, która odbyła się 2 czerwca 2011 roku. Wzięły w niej udział najpierw klasy młodsze, a następnie starsze. Wszyscy z wielką uwagą obejrzeli piękny program artystyczny zaprezentowany przez chór szkolny i najlepszych recytatorów z klas IV-VI. Program, który wzbudził wielkie uznanie publiczności został przygotowany pod kierunkiem p. Barbary Baron i p. Iwony Duszy.

Register to read more...

DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU

1 czerwca zamiast lekcji było w szkole wiele atrakcji i radości. Klasy I, II i III wzięły udział w specjalnych zajęciach na basenie. Zabawa była wyborna, bo jak podkreślają najmłodsi uczniowie, ratownicy pozwolili robić wszystko, czego normalnie nie wolno. Czwartoklasiści zaliczyli praktyczny sprawdzian jazdy na rowerze, który jest niezbędny do uzyskania "Karty rowerowej", a następnie uczestniczyli w zajęciach sportowych. Od pierwszej lekcji odbywały się rozgrywki sportowe dla klas szóstych. Najbardziej "kulturalnie" dzień spędzili piątoklasiści, którzy w katowickiej Filharmonii wysłuchali pięknego koncertu muzyki filmowej. Dla wszystkich uczniów 1 czerwca był niezwykle udany, a jego miłym akcentem były słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Zajęcia sportowe dla klas IV i VI przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. Iwona Pustułka i p. Zbigniew Dusza. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczniów tego dnia czuwali - jak zwykle bardzo solidnie - wychowawcy klas. 

Register to read more...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Time passed:
4
6
3
dni
0
9
godzin
1
1
minut

plan1