NIE PYTAJ, LECZ CZYTAJ - 2006/2007

ROK SZKOLNY 2006/2007

            We wrześniu 2006 roku do pracy w redakcji zgłosiło się aż 50 uczniów klas VI. (To absolutny rekord). Konieczne były eliminacje, na które przyszła połowa zainteresowanych. Ostatecznie w redakcji znalazło się dwoje uczniów z VI a, dwie uczennice z VI b, trójka z VI c i aż 5 osób z klasy VI d.
            Redakcję gazetki "Nie pytaj, lecz czytaj" w roku szkolnym 2006/2007 tworzą: Marta Osiadły i Michał Słowiński z VI a, Ewa Mirecka i Iza Hyziewicz z VI b, Ada Grzelak, Michał Krupa i Rafał Królica z VI c, Ania Orszulik, Paulina Koczyk, Ania Cisek, Kamil Kalwasiński i Adrian Pięciak z VI d. Opiekunem redakcji pozostała pani Izabela Kamińska, która łączy funkcję naczelnego i technicznego oraz marzy, że zadania redaktora technicznego przejmie kiedyś Kamil Kalwasiński z VI d, który na razie uczy się tego fachu.
            W tegorocznych numerach gazetki na ostatniej stronie (czyli w stopce) jest napis: "Redakcja kochająca szkołę (w wakacje)", ale w rzeczywistości jest trochę inaczej. Redaktorzy (szczególnie niektórzy) spędzają w szkole bardzo dużo czasu, bardzo dużo dla niej robią, chętnie piszą o jej życiu i chyba naprawdę ją lubią (nawet w czasie roku szkolnego).

[Pierwszy numer gazetki ukazał się na początku października 2006 i został wydany wspólnie z redakcją z poprzedniego roku szkolnego.]

            W pierwszym semestrze najwierniejszymi czytelnikami gazetki byli uczniowie z IV a. (Zdjęcie poniżej). W tej klasie zawsze sprzedawaliśmy najwięcej egzemplarzy.

            Wśród młodszych czytelników przodowała II a. Uczniowie z tej klasy bardzo chętnie brali udział w konkursach ogłaszanych przez redakcję. (Zdjęcie poniżej)[Specjalny numer gazetki szkolnej był kupowany szczególnie chętnie, a czytelnicy płacili więcej niż złotówkę. Cały dochód ze sprzedaży - 323 zł - redakcja przekazała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.]

     zdjęcia

            Redakcja z roku 2006/7 wydała osiem numerów gazetki i wróciła tym wynikiem do czasów świetności "Nie pytaj, lecz czytaj". Redaktorzy mieli także osiągnięcia w innych dziedzinach: w nauce, konkursach i zawodach sportowych. Największe sukcesy odnieśli: Ania Orszulik i Michał Krupa. Oboje wygrali po dwa gminne konkursy przedmiotowe, zajęli czołowe miejsca w konkursie dla najlepszych uczniów. W najważniejszym konkursie - o Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkół Prowadzonych przez Gminę Pawłowice zwyciężył Michał, a Ania zdobyła drugie miejsce. Zrobili dla naszej szkoły tak dużo, że nazwano ich Dwójka dla "Dwójki", a nazwę upowszechniła redaktorka "Gazety Pszczyńskiej", która naszym najlepszym poświęciła specjalny artykuł.[Ten numer gazetki był szczególny: ósmy dla redaktorów z roku 2006/7 i pięćdziesiąty dla naczelnego. Zawierał informacje o kolejnych sukcesach uczniów naszej szkoły w tym szczęśliwym roku.]

 

 

 

plan1