Developed by jtemplate

Aktualności 2005/06

2 sierpień
2006r.

WAKACYJNA AKTUALIZACJA STRONY

.

Nawet w wakacje nie zapominamy o naszej stronie! W czasie upalnego lipca nabraliśmy życiowej energii, którą częściowo wykorzystaliśmy na zaktualizowanie strony. Aktualizacje dotyczą 12 zakładek w działach SKUCESY i TRADYCJE, dodano dwie nowe aktualności i wiadomości z Szkolnego Klubu Europejskiego. Zapraszamy do odwiedzenia tych działów bo prawie 50 nowych zdjęć odświeżyło znacznie naszą stronę.

23 czerwiec
2006r.

ZAKOŃCZENIE ROKU

.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej akademii wzięli udział uczniowie klas I-III, ich rodzice i nauczyciele. Program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem p. M. Zalesińskiej i p. I. Król, zaprezentowały klasy: III a i III b. Na drugiej akademii pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem p. I. Duszy i p. B. Baron, przedstawili uczniowie klas szóstych (chórzyści i członkowie kółka teatralnego) oraz piąto i czwartoklasiści. Program zatytułowany "Załoga opuszcza pokład" był bardzo atrakcyjny i wszystkim bardzo podobał się. Zgodnie z tradycją nastąpiła zmiana pocztów sztandarowych, pożegnał się ze szkołą stary Zarząd Samorządu Uczniowskiego, a zaprezentował nowy - wybrany w czerwcowych wyborach. Na obydwu akademiach przemawiała pani dyrektor Z. Musiał, która ponadto wręczyła nagrody zdobywcom czołowych lokat w konkursach szkolnych oraz listy gratulacyjne rodzicom najlepszych absolwentów i listy pochwalne dla rodziców najbardziej zaangażowanych w życie szkoły.

21 czerwiec
2006r.

Podsumowanie głównych konkursów gminnych

.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją tuż przed wakacjami odbyła się gminna uroczystość podsumowania głównych konkursów dla uczniów. Prowadząca uroczystość dyrektor GZO - p. Barbara Siemieniuk - przypomniała laureatów konkursu o tytuł najlepszych uczniów, którzy w maju byli na dwudniowej wycieczce w Górach Stołowych oraz ogłosiła wyniki konkursu o tytuł Najlepszego Sportowca i konkursu o tytuł Najlepszego Absolwenta. Nagrody uczniom wręczali: przewodniczący Rady Gminy Pawłowice - p. Franciszek Dziendziel i wójt - p. Damian Galusek. W uroczystości wzięli udział także: wiceprzewodniczący Rady Gminy - p. Bronisław Kiełkowski, zastępca wójta - p. Marian Bęben, pani wizytator Krystyna Dubiel, radni, dyrektorzy szkół gminnych, najlepsi uczniowie i sportowcy oraz ich rodzice.
      Spośród naszych uczniów największy sukces w konkursie o tytuł Najlepszego Absolwenta odnieśli: Krzysiu Matusik, który zdobył drugie miejsce i Angelika Woś, która była czwarta. Nagrody za udział otrzymali: Joasia Krause, Sandra Pielasa, Agnieszka Ołenicz, Agnieszka Grochowska, Weronika Wojciechowska, Patrycja Warchoł, Arek Kerlin, Łukasz Bejer, Kacper Młocek, Mikołaj Jasiński i Paweł Gora.
      Konkurs o tytuł Najlepszego Sportowca zakończył się pełnym sukcesem uczniów z naszej szkoły. W kategorii dziewcząt zwyciężyły: Amanda Kot, Sabina Szydłowska i Aneta Dylewska. W kategorii chłopców zwyciężył Mikołaj Jasiński.

19 czerwiec
2006r.

WYCIECZKA DLA NAJLEPSZEJ KLASY

.

W tym roku szkolnym najlepszą klasą okazała się klasa VI a. W nagrodę uczniowie tej klasy pojechali dziś na wycieczkę w Beskid Śląski. Uczniowie wędrowali od Ustronia aż do Wisły pokonując po drodze m.in. Równicę (884 m.n.p.m), Orłową (813 m.n.p.m) i Trzy Kopce (810 m.n.p.m). Trasa dała się we znaki prawie wszystkim uczniom, ale piękna pogoda i znakomity humor nie opuszczał ich aż do samych Pawłowic.

9 czerwiec
2006r.

VII Etap Konkursu Informatycznego

.

Dziś zakończyła się rywalizacja w całorocznym szkolnym konkursie informatycznym. Zarówno dziś jak i w całym konkursie wygrała jedyna finalistka, którą była Angelika Woś. W siedmiu etapach konkursu zdobyła łącznie 156 punktów. Drugie miejsce "tuż" za liderką zajoł uczeń klasy Vd Gurazdowski Kamil. Na trzecim miejscu uplasował się Kubiak Arkadiusz z klasy Vb. Konkurs ukończyło 11 uczniów, którzy byli bardzo zadowoleni z przebiegu całej zabawy, a niektórzy z nich już dziś zapowiedzieli swój udział w przyszłym roku.

1 czerwiec
2006r.

DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU

.

Zgodnie z tradycją Dzień Dziecka obchodziliśmy na sportowo. Zajęcia sportowe dla klas IV-VI przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. I. Pustułka, p. M. Nogły i p. Z. Dusza. Klasy młodsze wzięły udział w specjalnych zajęciach na basenie. Święto rozpoczęło się od krótkiego apelu, na którym pani dyrektor Zofia Musiał złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia i wręczyła nagrody zdobywcom czołowych lokat w konkursach przeprowadzonych od końca kwietnia do końca maja. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów słodycze i napoje. Grupa miłośników gier komputerowych wzięła udział w specjalnym i - jak się później okazało - wielogodzinnym turnieju, który zorganizował nauczyciel informatyki - p. N. Mosioł.

31 maj
2006r.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MATKI

.

Chórzyści i członkowie kółka teatralnego pod kierunkiem p. B. Baron i p. M. Kazior przygotowali uroczystość środowiskową z okazji Dnia Matki. Uroczystość rozpoczął chór wykonując specjalną piosenkę dla mam, która była motywem przewodnim całego programu. Chórzyści zaśpiewali jescze kilka innych utworów ze swojego bogatego repertuaru. Swoje umiejętności piosenkarskie z powodzeniem zaprezentowały solistki: Joasia Krause, Ania Miech i Basia Krause, a recytatorskie - Aga Ołenicz. Uroczystość prowadził Kamil Iwaniec. Osobnym punktem programu było wesołe przedstawienie pt. "Kupciuszek" zaprezentowane przez kółko teatralne. Uroczystość z okazji Dnia Matki była bardzo udana.

29-30 maj
2006r.

WYCIECZKA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

.

Siedmiu reprezentantów naszej szkoły: Karolina Gałuszka, Ania Orszulik, Joasia Krause, Angelika Woś, Michał Krupa, Arek Kerlin i Krzysiu Matusik wzięło udział w tradycyjnej, corocznej wycieczce dla najlepszych uczniów szkół gminy Pawłowice. Głównym celem wycieczki były Góry Stołowe, ale bogaty program obejmował także inne ciekawe miejsca. Najlepsi uczniowie zwiedzili: Paczków, Kłodzko, Duszniki Zdrój, Kudowę, Wambierzyce, Kaplicę Czaszek w Czermnej i zamek w Kamieńcu Ząbkowickim. Przeszli trasę turystyczną w Błędnych Skałkach i zdobyli Szczeliniec Wielki. Zatrzymali się także w Nysie, Polanicy, nad Zalewem Otmuchowskich i w Szczytnej, gdzie zdobyli górę Szczytnik. Zdjęcia z wyprawy zamieszczono w części - SUKCESY. COROCZNA NAGRODA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW.

24 maj
2006r.

KONKURS "NASZ DOM EUROPA"

.

Konkurs wymagał znajomości mapy fizycznej i politycznej Europy, wiedzy związanej z historią integracji europejskiej i funkcjonowaniem Unii Europejkiej. W konkursie zorganizowanym przez p. I. Kamińską wykorzystano program komputerowy do rozwiązywania testów, którego autorem jest nauczyciel informatyki - p. N. Mosioł. Spośród 50 startujących uczniów największą wiedzą na tematy europejskie wykazał się Krzystof Matusik z VI c. Drugie miejsce w konkursie zajął Łukasz Bejer z VI b, a trzecie - Paweł Gora z VI d. Zdobywcy czołowych lokat otrzymali nagrody na apelu z okazji Dnia Dziecka.

21 maj
2006r.

DNI PAWŁOWIC

.

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w niedzielnej uroczystości otwarcia Centrum Pawłowic, która była głównym punktem programu tegorocznych Dni Pawłowic. Nasi reprezentanci przemaszerowali w pochodzie od Domu Kultury na osiedlu do placu przy Urzędzie Gminy, na którym odbyła się uroczystość. Po części oficjalnej odwiedzili nowy park w Pawłowicach. W święcie gminnym uczestniczyli redaktorzy gazetki szkolnej, Zarząd Samorządu Uczniowskiego oraz delegacje klas V-VI wśród których najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z VI d.

19 maj
2006r.

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI SZKOLNEJ

.

Festiwal Twórczości Szkolnej jest od 2001 roku specjalną imprezą dla uczniów ze wszystkich szkół gminnych przeprowadzaną w ramach Dni Pawłowic. Swoje umiejętności prezentują zespoły artystyczne ze wszystkich szkół, a zdobywcy czołowych lokat w konkursach gminnych otrzymują cenne nagrody. 
         Zgodnie z tradycją honorowym gościem Festiwalu był Wójt Gminy Pawłowice, który wręczył nagrody laureatom konkursów. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły: Dawid Płonka, Kasia Słonka, Dominika Żak, Łukasz Staszkiewicz, Marta Król, Klaudia Sadłowska, Grzegorz Dereń, Marzena Janik, Agnieszka Szymańska, Angelika Woś, Łukasz Bejer, Arek Kerlin, Ania Miech, Joasia Krause, Basia Krause, Kasia Grzegorczyk, Bartosz Franc. Najwięcej nagród otrzymali: Michał Krupa z V c i Krzysiu Matusik z VI c. 
         W popisach artystycznych naszą szkołę świetnie reprezentował zespół teatralny, który przedstawił uwspółcześnioną wersję znanej bajki o Kopciuszku. W przedstawieniu wystąpili: Joasia Krause ("Kupciuszek"), Angelika Woś, Natalia Król i Aga Ołenicz - "trzy bardzo współczesne siostry biednej sieroty", Patrycja Warchoł ("wróżka"), Kamil Iwaniec ("Syn prezydenta zakochany w Kupciuszku"), Sylwia Lewandowska i Ania Miech. 
         Wśród festiwalowej publiczności liczną i barwną grupę tworzyli uczniowie klas: V a, V b, V c, V d i III b.

19 maj
2006r.

KONKURS DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW SZKÓŁ GMINY PAWŁOWICE

.

19 maja komisja powołana przez wójta gminy Pawłowice rozstrzygnęła Konkurs dla Najlepszych Uczniów, w którym udział biorą uczniowie uzyskujący najlepsze wyniki w nauce, a ponadto osiągający sukcesy w konkursach i wyróżniający się w pracy społecznej. Nagrodą w tym konkursie jest 2-dniowa wycieczka krajowa. W tegorocznej wycieczce, która odbędzie się 29-30 maja w Góry Sowie weżmie udział 46 najlepszych uczniów ze wszystkich szkół gminy Pawłowice (20 ze szkół podstawowych, 21 z gimnazjów i 5 z LO). Na wycieczkę wyjedzie siedmiu przedstawicieli naszej szkoły. Są to: Krzysiu Matusik z VI c, Michał Krupa z V c, Angelika Woś i Joasia Krause z VI a, Arek Kerlin z VI b, Ania Orszulik z V d i Karolina Gałuszka z IV a.

18 maj
2006r.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

.

Nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces w tegorocznej edycji "Kangura". Michał Krupa z V c zdobył pierwszą lokatę oraz wynik bardzo dobry w kategorii "Beniamin" i w nagrodę wyjedzie na kilkudniową wycieczkę do Wiednia, którą finansują organizatorzy konkursu. Wyróżnienia w "Kangurze" zdobyli: Marta Król z III a, Karolina Gałuszka z IV a, Krzysiu Matusik z VI c i Arek Kerlin z VI b. Wyróżnieni otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu. Uczniów do udziału w konkursie przygotowały panie: Jolanta Policht, Danuta Lubos, Małgorzata Zalesińska.

15 maj
2006r.

GMINNE KONKURSY DLA KLAS MŁODSZYCH

.

W dwóch konkursach, przeznaczonych głównie dla uczniów klas trzecich, uczestniczyli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z gminy Pawłowice. Trzecioklasiści z naszej szkoły odnieśli duży sukces. W konkursie ortograficznym zwyciężył Grzegorz Dereń z III b, a Marzena Janik z III a zdobyła trzecie miejsce. Konkurs matematyczny wygrała Marta Król z III a, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Szymańska z tej samej klasy. Uczniów do udziału w konkursie przygotowały panie: Izabela Król i Małgorzata Zalesińska.

11-12 maj
2006r.

NOBEL - konkurs informatyczny

.

W czwartek i piątek odbył się szkolny konkurs Nobel z informatyki. Udział w zabawie komputerowej wzieło aż 31 uczniów klas V i VI. Wśród nich największą wiedzą i umiejętnościami wykazali się uczniowie klas V, którzy liderują w całorocznym konkurie informatycznym. O włos (0,5 pkt) pierwsze miesce zdobył Arkadiusz Kubiak z Vb przed Kamilem Kalwasińskim z Vd, tuż za nimi uplasował się Kamil Gurazdowski z Vd. Zaciętej walce trzech najlepszych infromatyków przyglądała się zgromadzona publiczność - głównie z klas V.

10 maj
2006r.

GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

.

Zgodnie z wieloletnią tradycją Gminny Ośrodek Kultury zaprosił do udziału w konkursie najlepszych piosenkarzy wśród uczniów i przedszkolaków. Nasza, 8-osobowa reprezentacja osiągnęła duży sukces, wygrywając w obydwu kategoriach: dla klas I-IV i V-VI. Tytuł Piosenkarza Roku i pierwsze miejsce zdobyła Ania Miech z klasy VI b. Drugie miejce zajęła Joasia Krause z VI a. W młodszej grupie wiekowej zwyciężyła Basia Krause z IV b. Trzecie miejsce zajęła Kasia Grzegorczyk z III b, a Bartosz Franc z II c otrzymał wyróżnienie. Uczniów do udziału w konkursie przygotowały panie: Barbara Baron, Izabela Król i Ewa Gargol.

9 maj
2006r.

REJONOWY PRZEGLĄD CHÓRÓW I ZESPOŁÓW WOKALNYCH

.

W przegląd zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach wystąpiły chóry i zespoły ze wszystkich szkół gminy Pawłowice oraz liczni goście, m.in. z Pszczyny i Strumienia. Nasz chór był jedynym zespołem ze szkół gminnych, który zajął miejsce na podium. Podopieczni pani Barbary Baron zdobyli drugą lokatę.

27 kwiecień
2006r.

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

.

Wielki sukces odniósł Michał Krupa - uczeń klasy V c, który zwyciężył pokonując wielu szóstoklasistów. Pięknie spisał się także Jasiu Mutor, który jest dopiero uczniem klasy IV, a w konkursie zdobył piąte miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również: Karolina Grad i Sandra Pielasa z VI a oraz Krzysiu Matusik z VI c. Uczniów przygotowały do konkursu: p. M. Lazarek i p. I. Mikołajec

27 kwiecień
2006r.

"ASY Z TRZECIEJ KLASY"

.

W naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs międzyszkolny pod hasłem "Asy z III klasy", który przeprowadziły nauczycielki klas młodszych: p. Małgorzata Zalesińska i p. Izabela Król. W konkursie wystąpiło sześć drużyn reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiętnościami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i społeczno-przyrodniczej. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej - każdy zawodnik indywidualnie rozwiązywał test, a w drugiej - każdy zespół wspólnie wykonywał zadania o różnym stopniu trudności. Nasza drużyna w składzie: Marta Król i Michał Bochnak z III a, Krysia Lenik i Grzegorz Dereń z III b, Klaudia Macharzyńska i Szymon Młocek z III c - zdobyła drugie miejsce w konkursie. Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach.

27 kwiecień
2006r.

NASZ CHÓR NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE

.

Chór szkolny prowadzony przez panią Barbarę Baron zwyciężył w Wojewódzkim Festiwalu Chórów Szkolnych, który odbył się w Częstochowie. Chór wystąpił w składzie: Kasia Pawińska, Klaudia Pawińska, Justyna Łukasik, Martyna Gargaś, Dominika Opolka, Basia Krause, Karolina Koterba, Ola Bierska, Magda Smogorzewska, Dominika Olewniczak, Sabina Sabat, Sonia Ruman, Edyta Kazimierczak, Marta Osiadły, Filip Kieczmierski, Daria Masny, Ola Półgroszewicz, Klaudia Gierszewska, Ania Studnicka, Ilona Rajca, Kamil Iwaniec, Kuba Paszewski, Anita Iłendo, Basia Król, Basia Machnio, Kamil Kalwasiński, Joanna Krause, Kasia Nowak, Agnieszka Ołenicz, Sylwia Lewandowska, Angelika Woś, Sandra Pielasa, Ania Miech, Aneta Dylewska, Damian Jelonek, Karolina Klat.

27 kwiecień
2006r.

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

.

Wielki sukces odniósł Michał Krupa - uczeń klasy V c, który zwyciężył pokonując wielu szóstoklasistów. Pięknie spisał się także Jasiu Mutor, który jest dopiero uczniem klasy IV, a w konkursie zdobył piąte miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również: Karolina Grad i Sandra Pielasa z VI a oraz Krzysiu Matusik z VI c. Uczniów przygotowały do konkursu: p. M. Lazarek i p. I. Pędzimąż

21 kwiecień
2006r.

DZIEŃ ZIEMI

.

Z okazji Dnia Ziemi w klasach I-V odbyły się konkursy o tematyce ekologicznej, które przeprowadziła p. A. Ganiek i p. M. Dec. Pani U. Kubiak zorganizowała w klasach IV-VI konkurs pod hasłem "Rzeźba ekologiczna". Wyniki konkursów: Klasy pierwsze: I miejsce - Kasia Lenik, I a II miejsce - Joasia Buczyńska, I b III miejsce - Alex Carbogno-Barnabe, I a Klasy drugie: I miejsce - Łukasz Staszkiewicz, II d II miejsce - Przemek Zagurda, II b III miejsce - Mateusz Osiadły, II a i Joasia Warchoł, II b Klasy trzecie: I miejsce - Daniel Goik, III a II miejsce - Jakub Waleszczyński, III a III miejsce - Michał Bochnak, III a Klasy czwarte: I miejsce - Michał Drab, IV c II miejsce - Karolina Gałuszka, IV a III miejsce - Agata Fojcik, IV b Klasy piąte: I miejsce - Michał Krupa, V c II miejsce - Ania Orszulik, V d III miejsce - Kamil Kalwasiński, V d "Rzeźba ekologiczna" I miejsce - Ania Orszulik, V d i Martyna Orszulik, IV c II miejsce - Natalia Brzeźny i Eliza Widera z V b III miejsce - Damian Jelonek, VI b Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali nagrody na apelu, który odbył się 21 kwietnia. Głównym punktem uroczystości było przedstawienie pt. "Baśń o panowaniu zdrówka" przygotowane przez uczniów klasy IV a i VI b pod kierunkiem p. A. Ganiek, p. U. Kubiak i p. B. Baron. Zaprezentowane przedstawienie bardzo podobało się uczniom klas młodszych i starszych.

21 kwiecień
2006r.

SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KAZDEPKE

.

Klasy III a i III b uczestniczyły w spotkaniu z G. Kazdepke - autorem książek dla dzieci, które obyło się w bibliotece osiedlowej. Spotkanie zorganizowała pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publiczej w Pawłowicach.

20 kwiecień
2006r.

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

.

Celem konkursu, który przeprowadziła p. B.Baron i p. M.Dec było wyłonienie ośmiu najlepszych piosenkarzy, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej. W szkolnych eliminacjach zwyciężyli: Joasia Krause z VI a, Ania Miech z VI b, Basia Krause z IV b, Marta Król z III a, Kasia Grzegorczyk z III b, Dominika Żak i Bartosz Franc z II c, Kasia Lenik z I a.

20 kwiecień
2006r.

GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

.

W przedostatnim tegorocznym konkursie dla uczniów klas starszych reprezentanci naszej szkoły zajęli całe podium. Zwyciężyła Angelika Woś z VI a, drugie miejsce zdobył Łukasz Bejer z VI b, a trzecie Krzysztof Matusik z VI c. Bardzo dobrze spisali się także pozostali nasi reprezentanci: Arek Kerlin i Kacper Młocek z VI b. Uczniów przygotowały panie: J. Krosny i I. Kamińska.

12 kwiecień
2006r.

GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY

.

Nasi reprezentanci odnieśli wielki sukces - zajęli trzy czołowe miejsca. Zwyciężył Krzysztof Matusik z VIc, druga była Angelika Wos z VIa a trzeci Arek Kerlin z VIb. Uczniów przygotowały panie: A.Ganiek i U.Kubiak.

12 kwiecień
2006r.

APEL WIELKANOCNY

.

Zgodnie z tradycją w ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną odbył się uroczysty apel. Przygotowały go pod kierunkiem p. I. Mikołajec, p. A. Iwaniec i p. B. Baron klasy: II a i II d oraz przedstawiciele chóru szkolnego i Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zaprezentowali zwyczaje wielkanone w państwach Unii Europejskiej. Ciekawe przedstawienie i efektowna dekoracja wszystkim bardzo się podobały.

11 kwiecień
2006r.

GMINNY KONKURS POŚWIECONY TWÓRCZOŚCI GRZEGORZA KASDEPKE

.

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach. W konkursie brały udział 3-osobowe drużyny ze wszystkich szkół w gminie. Zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły, która wystąpiła w składzie: Karolina Gałuszka z IV a, Martyna Orszulik z IV c i Michał Bochnak z III a. Naszą drużynę do udziału w konkursie przygotowała p. D. Chudzik.

10 kwiecień
2006r.

GMINNY KONKURS POLONISTYCZNY

.

W konkursie polonistycznym przeznaczonym dla uczniów klas starszych naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Matusik z VI c, który zajął czwarte miejsce, Angelika Woś z VI a, Paweł Sobolewski z VI d, Arek Kerlin z VI b oraz Michał Krupa z klasy V c.

10 kwiecień
2006r.

KONKURS "CZY ZNASZ TE BAŚNIE?"

.

W bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu pod hasłem "Czy znasz te baśnie?". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, a przeprowadziła go p. W. Pietrzniak-Pawłowska. Zwyciężyła Edyta Kaźmierczak z IV c, drugie miejsce zajęła Oliwia Kosut z tej samej klasy, a trzecie- Natalia Pawlak z IV a.

10 kwiecień
2006r.

KONKURS ŚWIĄTECZNY

.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną filia Osiedle. Najpiękniejsze "Wariacje na temat pisanki", pod kierunkiem p. Izabeli Jagiełko, wykonali: Agnieszka Bogdanowicz z IVc, Michał Drab z IVc i Ania Orszulik z Va.

6 kwiecień
2006r.

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

.

Tegoroczna edycja gminnych konkursów przedmiotowych dla uczniów klas starszych rozpoczęła się od konkursu matematycznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. Drugie miejsce zdobył Krzysztof Matusik z VI c, trzecie - Michał Krupa z V c. Naszą szkołę reprezentowali również: Paweł Gora z VI d, który zajął IV miejsce, Angelika Woś z VI a - piąte miejsce oraz Arek Kerlin z VI b.

4 kwiecień
2006r.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

.

Do sprawdzianu na koniec szkoły podstawowej przystąpili wszyscy szóstoklasiści, czyli 94 uczniów z czterech klas szóstych. Prace uczniów przekazano do Okręgowej Komisji Egzaminazyjnej w Jaworznie.

31 marzec
2006r.

UROCZYSTOŚĆ GMINNA

.

Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości nadania imienia i poświecenia sztandaru Gimnazjum Nr 1 w Pawłowicach. Patronem Gimnazjum Nr 1 został ksiądz Tomasz Wuwer - zmarły w 2000 roku katecheta, który na zawsze pozostał w pamięci uczniów i nauczycieli tej szkoły

30 marzec
2006r.

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

.

W Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach odbyły się gminne eliminacje tegorocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna, którą do zawodów przygotowała p. Izabela Jagiełko, wystąpiła w składzie: Kacper Młocek z VI b, Jakub Podgórski z Vc i Rafał Nagórski z V d. Nasi reprezentanci zdobyli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie w Turnieju zwyciężył Kacper Młocek, który otrzymał także nagrodę dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach za najlepszą znajomość przepisów ruchu drogowego.

30 marzec
2006r.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

.

Organizatorem tegorocznego Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas młodszych była Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach. Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych przedstawicieli, którzy zajęli po dwie czołowe lokaty w każdej kategorii wiekowej i w kwietniu będą reprezentować gminę Pawłowice w konkursie wojewódzkim. Wśród pierwszoklasistów zwyciężył Dawid Płonka z I a, a drugie miejsce zajęła Kasia Słonka z tej samej klasy. Spośród uczniów klas drugich najlepszą recytatorką okazała się Dominika Żak z II c, a drugie miejsce zajął Łukasz Staszkiewicz z II d. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Marta Król z III a, która już po raz trzeci wygrała gminny konkurs recytatorski dla klas młodszych. Drugie miejsce zajęła Klaudia Sadłowska również z III a. Naszych reprezentantów przygotowały do udziału w konkursie panie: Jadwiga Kolonko, Ewa Gargol, Irena Mikołajec, Izabela Król i Małgorzata Zalesińska.

29 marzec
2006r.

KONKURS RECYTATORSKI KLAS STARSZYCH

.

W konkursie wzięli udział najlepsi recytatorzy z klas IV-VI wybrani przez nauczycieli - polonistów. W konkursie szkolnym, zorganizowanym przez p. Iwonę Duszę, zwyciężyła Karolina Gałuszka z klasy IV a. Drugie miejsce zdobyła Joanna Krause z VI a. Trzecim miejscem podzielili się: Justyna Łukasik z IV a i Jasiu Mutor z IV b.

24 marzec
2006r.

WIZYTA ARCYBISKUPA

.

Naszą szkołę odwiedził arcybiskup Damian Zimoń. W spotkaniu z arcybiskupem wzięli udział niektórzy nauczycile naszej szkoły i PG2.

23 marzec
2006r.

V Etap Konkursu Informatycznego

.

W konkursie informatycznym, którego dziś odbył się już piąty etap, bez większych niespodzianek. Najlepsi uczniowie konkursu potwierdzają swoją klasę. Swoje aspiracje do miana "Mistrza Komputera" pokazał również czwarty w klasyfikacji generalnej Rafał Nagórski z Vd, który stara się nie tracić do czołowej trójki punktów. Do końca rywalizacji pozostały trzy etapy - rywalizacja o zwycięstwo zapowiada się bardzo ciekawie!

17 marzec
2006r.

KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

.

Konkurs rozgrywany był w trzech grupach wiekowych. Wzięli w nim udział najlepsi recytatorzy wybrani w eliminacjach przeprowadzonych w klasach młodszych. Wśród pierwszoklasistów trzy czołowe miejsca zdobyli uczniowie I a. Zwyciężyła Kasia Słomka, drugie miejsce zajął Dawid Płonka, a trzecie - Kasia Lenik. W klasach drugich I miejsce zdobyła Martyna Olczyk z II c, drugie - Łukasz Staszkiewicz z II d, a trzecie - Dominika Żak z II c. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła Marta Król z III a. Drugie miejsce zdobyła Klaudia Sadłowska z tej samej klasy, a trzecie - Krysia Lenik z III b. Zdobywcy czołowych lokat reprezentować będą naszą szkołę w konkursie gminnym, który odbędzie się 30 marca w Pielgrzymowicach.

16 marzec
2006r.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

.

Najlepsi matematycy z klas III-VI wzięli udział w tegorocznej edycji "Kangura". Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Wyniki poznamy w maju.

13 luty
2006r.

KONKURS OGÓLNOPOLSKI "EKO-PLANETA"

.

Uczniowie klas V-VI wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Eko-Planeta". 41 uczniów rozwiązywało test o tematyce ekologicznej, a dwoje wykonało albumy, które przesłano na konkurs plastyczny. Wyniki konkursu poznamy w maju

luty
2006r.

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU

.

NAJLEPSI UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH

KLASA I A
Daria Apel, Paulina Buchta, Aleks Carbogno-Barnabe, Sandra Dziedzińska, Kamila Gibska, Anna Kafka, Piotr Karwowski, Marcin Kienast, Piotr Król, Radosław Krupa, Wiktoria Kuczma, Katarzyna Lenik, Patryk Paszka, Dawid Płonka, Wojciech Przybyła, Sylwia Sadłowska, Katarzyna Słonka, Karolina Szymańska, Wojciech Ulatowski, Diana Wojtal, Tomasz Związek.

KLASA I B
Julia Balcerak, Zuzanna Fojcik, Joanna Buczyńska, Przemysław Hippler, Roberd Dawid, Marcelina Lebiedzik, Magdalena Roszczyk, Natalia Gawor, Szymon Lewczuk, Sylwester Breski.

KLASA I C
Błażej Aleksandrzak, Paweł Baranowski, Katarzyna Bochnak, Natalia Brejza, Sylwia Brzeżek, Przemysław Chodór, Julia Czekaj, Krzysztof Czerwiński, Martyna Ferfecka, Natalia Groniak, Wojciech Kropidłowski, Kinga Lech, Michał Lisowski, Dawid Małkowski, Wioletta Piekarz, Łukasz Radajewski, Kinga Stroka, Emilia Trester, Magdalena Żurat.

KLASA II A
Arkadiusz Chodór, Krystian Cydejko, Piotr Gora, Adrian Goryl, Mateusz Harazin, Mateusz Osiadły, Marcin Słaboń, Afrodyta Szukalska, Kacper Trzciński, Marek Wabnic.

KLASA II B
Wiktoria Dąbek, Kamil Fagin, Krystian Frąckowiak, Daria Nyderek, Anna Sury, Joanna Warchoł, Przemysław Zagurda.

KLASA II C
Martyna Olczyk, Patrycja Kalińska, Sara Jarosz, Dominika Żak, Katarzyna Kocińska, Radosław Lech, Klaudia Złotnicka.

KLASA II D
Paweł Iłendo, Patrycja Jankowska, Adrianna Kapustka, Karolina Kokot, Michał Lebioda, Marzena Rogala, Patryk Skobieranda, Łukasz Staszkiewicz, Patrycja Zabawa.

KLASA III A
Weronika Bejm, Michał Bochnak, Michał Bogdanowicz, Wioletta Brzeżek, Mateusz Firla, Daniel Goik, Katarzyna Gryman, Marzena Janik, Aneta Jerchewicz, Marta Król, Kamil Sobczyk, Agnieszka Szymańska, Jakub Waleszczyński, Justyna Wituła.

KLASA III B
Grzegorz Dereń, Ireneusz Florek, Katarzyna Fojcik, Katarzyna Grzegorczyk, Magdalena Jeszka, Aleksandra Kalwasińska, Dawid Kaczmarek, Krystyna Lenik, Paweł Maciejny, Dagmara Masny, Łukasz Mozler, Dominika Ochnio, Konrad Paszenda, Izabela Rachfał, Justyna Skobieranda, Piotr Szołdra, Mateusz Turewicz, Alicja Ulatowska, Maciej Wojtków.

KLASA III C
Edyta Dudek, Karolina Gocel, Karolina Kalyta, Andżelika Kasawska, Klaudia Macharzyńska, Szymon Młocek, Piotr Ołów, Klaudia Paszenda, Damian Rajca, Patrycja Sekuła, Wojciech Wyrwich, Patryk Skiba.

NAJLEPSI UCZNIOWIE KLAS STARSZYCH

KLASA IV A
Karolina Gałuszka, Justyna Łukasik, Karol Wybituła, Klaudia Pawińska, Monika Bień, Martyna Gargaś, Katarzyna Pawińska, Dagmara Rajwa, Karolina Siudzińska, Paweł Tomera. 

KLASA IV B
Magdalena Smogorzewska, Agata Fojcik, Adam Ratajczyk, Aleksandra Bierska, Bernadeta Koczor,Joanna Rypczyńska.

KLASA IV C
Michał Drab, Edyta Kaźmierczak, Adam Kobiela, Martyna Orszulik, Sabina Sabat.

KLASA V A
Michał Słowiński, Kamila Dąbek, Marta Osiadły, Julia Wojtyczka, Aleksandra Chłodna, Paulina Pielasa,Ewa Stelmaszczyk, Anna Szczudlińska.

KLASA V B
Aleksandra Półgroszewicz, Katarzyna Kijak, Arkadiusz Kubiak, Tomasz Bednarek, Natalia Brzeźny, Klaudiusz Kamiński, Daria Masny, Ewa Mirecka, Ilona Rajca, Kordian Węgielnik.

KLASA V C
Jakub Paszewski, Michał Krupa, Rafał Królica, Jakub Podgórski, Kamil Iwaniec, Kamil Marszałek.

KLASA V D
Anna Orszulik, Kamil Gurazdowski, Kamil Kalwasiński.

KLASA VI A
Angelika Woś, Joanna Krause, Agnieszka Ołenicz, Sandra Pielasa, Patrycja Warchoł.

KLASA VI B
Arkadiusz Kerlin, Łukasz Bejer, Aneta Dylewska, Agnieszka Grochowska, Damian Jelonek, Kacper Młocek, Weronika Wojciechowska.

KLASA VI C
Krzysztof Matusik, Mikołaj Jasiński, Barbara Rachfał.

KLASA VI D
Paweł Gora, Paweł Sobolewski.

23 luty
2006r.

IV Etap Konkursu Informatycznego

.

Dziś ponownie najlepsi informatycy wśród uczniów i uczennic stoczyli piękny bój o kolejne punkty do Całorocznego Konkursu Informatycznego. Pierwsza trójka konkursu Kamil Gurazdowki Va, Arkadiusz Kubiak Vb oraz Angelika Woś VIa pokazali swoją klasę zwiększając przewagę nad pozostałymi konkurentami. Musieli się wykazać wiedzą dotyczącą szeroko pojętego internetu oraz znajomością budowy komputera w czym nie mieli sobie równych dzisiejszego dnia.

15 luty
2006r.

ZABAWA WALENTYNKOWA

.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego zorganizował z okazji Dnia Zakochanych kolejną dyskotekę szkolną, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Zabawa była jak zwykle udana. Wiele emocji i radości dostarczyła też uczniom klas starszych poczta walentynkowa, którą dziewczyny z Zarządu SU dostarczały 13 lutego.

14 luty
2006r.

PRÓBNY SPRAWDZIAN DLA SZÓSTOKLASISTÓW

.

93 uczniów klas szóstych przystąpiło do próbnego sprawdzianu, który został opracowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie. Wyniki zostały ogłoszone tego samego dnia, bo prace sprawdzała komisja powołana przez dyrektora szkoły. Zapoznali się z nimi rodzice obecni na zebraniach klasowych 14.02. Najlepszy wynik ze sprawdzianu uzyskali: Krzysztof Matusik z VI c i Paweł Gora z VI d. Większość uczniów i nauczycieli oceniła tegoroczny próbny sprawdzian jako trudny. Po szczegółowej analizie wyników nauczyciele ustalili wnioski do dalszej pracy z uczniami.

13 luty
2006r.

PRACOWNIA KOMPUTEROWA W NOWYM MIEJSCU

.

W czasie ferii zimowych szkolna pracownia komputerowa została przeniesiona do większej sali, w której poprzednio mieściła się świetlica. Obecnie pracownia ma wymiary zgodne z przepisami i jest bardziej funkcjonalna. Bez trudu mieści się w niej 16 stanowisk komputerowych. Pracownia jest dobrze wyposażona, ma komputery połączone w sieć ze stałym dostępem do Internetu, drukarkę, skaner i wiele programów edukacyjnych. 13.02. odbyły się w niej pierwsze lekcje informatyki. Uczniowie są zadowoleni z nowej sali i lepszych warunków nauki.

26 styczeń
2006r.

Zabawy karnawałowe

.

Zgodnie z tradycją tuż przed feriami zimowymi odbyły się zabawy karnawałowe. I jak zwykle były bardzo udane.

20 styczeń
2006r.

III Etap Konkursu Informatycznego

.

Dziś odbył się III etap szkolnego konkursu informatycznego w którym udział biorą uczniowie klas V i VI. W klasyfikacji generalnej konkursu zaszły znaczące zmiany - duży awans zanotowały dwie uczennice klasy VI a Angelika Woś i Joanna Krause, które zwyciężyły w tym etapie. Pozycję lidera nadal zajmuje Kamil Gurazdowski z klasy Va.

04-11 styczeń
2006r.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

.

Tegoroczna akcja trwała 5 dni i dała rekordowy wynik - 1478 zł 60 gr. Do piątku - 6 stycznia - zgromadziliśmy już 1219 zł 58 groszy i tę kwotę przekazaliśmy Gminnemu Sztabowi WOŚP 8 stycznia, kiedy odbywał się XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 i 11 stycznia graliśmy dalej. Zebraliśmy jeszcze 259zł 2gr - pieniądze wpłacono na konto Fundacji WOŚP. Zgodnie z tradycją naszej szkoły z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Zarząd Samorządu Uczniowskiego zorganizował dyskotekę, zbiórkę pieniędzy do puszki i loterię fantową, która dała największy dochód - ponad 600 zł. Spółdzielnia Uczniowska wpłaciła 200 zł, a klasa IV b - 50 złoty. Redakcja gazetki szkolnej wydała specjalny numer "Nie pytaj, lecz czytaj" i cały dochód ze sprzedaży, który był również rekordowy, bo wynosił 375 zł 99 gr przeznaczyła na WOŚP.

22 grudzień 
2005r.

APEL SWIĄTECZNY I NOWOROCZY

.

Zgodnie z tradycją w ostatnim dniu nauki przed zimową przerwą świąteczną odbył się uroczysty apel, a jego głównym punktem było przedstawienie jasełkowe. W bieżącym roku przedstawienie przygotowali uczniowie klas III-VI i chór szkolny pod kierunkiem siostry Iwony, p. Izabeli Wiatrok i p. Barbary Baron. Uroczystość była jak zwykle bardzo udana.

15 grudzień
2005r.

KONKURS: "POLSKIE NOWELE I ICH AUTORZY"

.

15 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się finał dwuetapowego konkursu pod hasłem "Polskie nowele i ich autorzy", w którym wzięli udział uczniowie klas V i VI. Konkurs przeprowadziła p. Wiesława Pietrzniak - Pawłowska. Zwyciężył Damian Jelonek z klasy VI b, drugie miejsce zajęła Natalia Brzeźny z V b, a trzecie - Arek Kubiak również z V b.

8 grudzień
2005r.

II Etap Konkursu Informatycznego

.

Dziś odbył się II etap szkolnego konkursu informatycznego w którym udział biorą uczniowie klas V i VI. Liderzy I etapu pokazali ponowinie swoje umiejętności zdobywając największe ilości punktów. II etap wygrał Arkadiusz Kubiak z Vb tuż za nim uplasował się Kamil Gurazdowski a na trzecim miejscu Rafał Nagórski Vd z Angeliką Woś z VIa.

2 grudzień
2005r.

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI BARBÓRKI

.

Z okazji Dnia Górnika drugoklasiści zaprosili do szkoły swoich tatusiów - pracowników KWK "Pniówek" i zaprezentowali im przedstawienie przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawczyń oraz nauczycielki muzyki. Przedstawienie obejrzeli także uczniowie klas młodszych. Wszystkim bardzo się podobało.

1 grudzień 
2005r.

WIELKI SUKCES KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO!

.

Udało się! Dzięki Waszej hojności zarobiliśmy aż 388 zł.!!! Pozwoli nam to pomóc nie tylko zwierzętom ze schroniska w Jastrzębiu. Postanowiliśmy część pieniędzy przeznaczyć także na zakup słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka, na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz dla Hospicjum w Bielsku Białej.

30 listopad
2005r.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI OBCHODÓW 150 ROCZNICY ŚMIERCI ADAMA MICKIEWICZA

.

W bieżącym roku obchodzimy 150 rocznicę śmierci Adama Mickiewicza. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili specjalne zajęcia dla niektórych klas, zorganizowali wystawę pt. "Mickiewicz w naszej bibliotece" i wspólnie z uczniami wykonali dekoracje. Jednym z głównych elementów obchodów był Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Dni moje jak dni motylka", który przygotowała p. D. Chudzik i p. B. Kulak. Wzięli w nim udział uczniowie z SP 1, PG 1 i PG 2 oraz przedstawiciele naszej szkoły. Nasi reprezentanci spisali się doskonale. W konkursie zwyciężyła Joasia Krause z VI a, a Natalia Król i Agnieszka Ołenicz z tej samej klasy zdobyły III miejsce. Nasze recytatorki do udziału w konkursie przygotowała p. M. Kazior.

29 listopada
2005r.

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

.

Konkurs interdyscyplinarny, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty przeznaczony jest dla uczniów klas starszych. W pierwszym etapie tego konkursu uczestniczyło 23 uczniów (22 z klas VI i 1 z klas V). Zwyciężył Michał Krupa z klasy V c, drugie miejsce zajął Krzysztof Matusik z VI c, a trzecie - Arkadiusz Kerlin z VI b. Czołowa trójka będzie reprezentować naszą szkołę w rejonowym etapie konkursu interdyscyplinarnego.

23 listopad
2005r.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

.

Z okazji zbliżających się andrzejek Zarząd Samorządu Uczniowskiego zorganizował dyskotekę szkolną, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Dziewczęta z Zarządu przygotowały także kilka wróżb, które uatrakcyjniły imprezę. Wszyscy uczestnicy dyskoteki bawili się doskonale. Niektórych uwieczniono na zdjęciach.

23 listopad 
2005r.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY !

.

29 listopada podczas konsultacji dla Rodziców (I piętro obok pokoju nauczycielskiego) odbędzie się Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można kupić za symboliczną złotówkę piękne, niepowtarzalne, ręcznie wykonane kartki świąteczne i ozdoby choinkowe! Od 30 listopada sprzedaż prowadzona będzie podczas przerw. 
Zapraszają - uczniowie klasy IV b z Rodzicami i Wychowawczynią. 
Dochód ze sprzedaży przekażemy na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Jastrzębiu

10 listopad
2005r.

GMINNA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

.

Poczet sztandarowy naszej szkoły, Zarząd Samorządu Uczniowskiego i dyrekcja wzięli udział w gminnej uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli we msz św., złożyli kwiaty pod pomnikiem przy GOK i wzięli udział w uroczystej sesji Rady Gminy, która poświęcona była dziejom Pawłowic i 15 rocznicy samorządności gminnej. Byli także świadkami wręczenia nagród "Zasłużony dla Gminy Pawłowice". W naszej szkole z okazji Święta Niepodległości wykonano dekorację ścienną, a w klasach IV-VI wychowawcy przeprowadzili specjalne zajęcia na lekcjach wychowawczych.

20 październik
2005r.

KONKURS BIBLIJNY

.

W pierwszym (szkolnym) etapie konkursu biblijnego, który przeprowadzili katecheci: siostra Iwona i p. I. Wiatrok uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI. W konkursie zwyciężyli: Karolina Siudzińska z IV a i Michał Krupa z V c. Drugie miejsce zdobył Krzysztof Matusik z VI c, a trzecie Sabina Sabat z klasy IV c. Do rejonowego etapu konkursu zakwalifikowali się: Karolina Siudzińska, Michał Krupa i Krzysztof Matusik.

20 październik
2005r.

I Etap Konkursu Informatycznego

.

Dziś odbył się I etap Całorocznego Konkursu Informatycznego pt. Mistrz Komputera. W konkursie zorganizowanym przez nauczyciela informatyki wzięli udział uczniowie klas V i VI, których zadaniem było rozwiązanie komputerowego testu. Największą wiedzą wykazali się: Kamil Gurazdowski, Kamil Kalwasiński - obaj Vd oraz Arkadiusz Kubiak z Vb.

19 październik
2005r.

MIĘDZYGMINNY KONKURS GWAROWY "POGODEJMY PO NASZYMU"

.

Międzygminny Konkurs Gwarowy "Pogodejmy po naszymu" odbył się, jak co roku w Goczałkowicach, a jego organizatorem był Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klas młodszych i wszyscy spisali się bardzo dobrze. Wyróżnienie I stopnia zdobyła już po raz kolejny Marta Król z klasy III a. Wyróżnienie III stopnia otrzymali: Ireneusz Florek z III b i Mateusz Harazin z II a. (Zgodnie z tradycją jury w tym konkursie nie przyznaje miejsc tylko wyróżnienia). Naszych uczniów do udziału w konkursie przygotowały ich wychowawczynie: p. M. Zalesińska, p. I. Król, p. A. Iwaniec.

17 październik
2005r.

ZAKOŃCZENIE KONKURSU: "LIST DO MOJEGO NAUCZYCIELA"

.

Rozstrzygnięty został pierwszy w bieżącym roku szkolnym konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV - VI. Zorganizowała go p. M. Kazior. W konkursie literackim zwyciężyła Angelika Woś z klasy VI a. Drugie miejsce zajęła Ewa Mirecka z V b, a trzecie - Daria Masny z klasy V b. Najciekawsze listy zostały zaprezentowane przez uczniów z kółka teatralnego na szkolnej uroczystości z okazji Święta Edukacji. Zostaną także opublikowane w drugim numerze gazetki szkolnej "Nie pytaj, lecz czytaj"

14 październik
2005r.

ŚWIĘTO EDUKACJI

.

W Domu Kultury w Pawłowicach odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników szkół z terenu gminy Pawłowice, w którym uczestniczyli również przedstawiciele naszej szkoły. Głównym punktem uroczystości było wręczenie Nagród Wójta. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele z naszej szkoły: p. Anna Ganiek i p. Zbigniew Dusza. Z okazji Święta Edukacji odbyło się także spotkanie w naszej szkole, w którym udział wzięli obecni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Krótki program artystyczny przedstawili uczniowie z kółka teatralnego, które prowadzi p. M. Kazior. Pani dyrektor Zofia Musiał wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymali je: p. Barbara Adamczyk, p. Barbara Baron, p. Małgorzata Dec, p. Iwona Dusza, p. Jadwiga Fizek, p. Izabela Kamińska, p. Michalina Kazior, p. Bożena Lebioda, p. Danuta Lubos, p. Norbert Mosioł, p. Irena Pędzimąż, p. Jolanta Policht, p. Izabela Wiatrok, p. Teresa Zwolińska - Bandyk. Spośród pracowników szkoły Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. Alicja Sienkiewicz, p. Dorota Polak, p. Krystyna Żuchowska i p. Danuta Danielak.

7 październik
2005r.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

.

7 października 2005 uczniowie trzech klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, swoich wychowawców i rodziców uroczyście przyrzekali "uczyć się bardzo pilnie, dbać o dobre imię szkoły i swojego domu rodzinnego, uczyć się, żyć i pracować dla dobra Polski"

6 październik
2005r.

"OTRZĘSINY" DLA PIERWSZOKLASISTÓW

.

W czwartek, 6. 10. odbyły się "otrzęsiny" dla pierwszoklasistów. To tradycyjna impreza organizowana przez Zarząd Samorządu Uczniowskiego zawsze w przeddzień ślubowania i pasowania na ucznia.
        Tegoroczne "otrzęsiny" były bardzo udane. Wzięły w nich udział wszystkie klasy pierwsze wspólnie ze swoimi wychowawczyniami. Dziewczęta z Zarządu przygotowały i przeprowadziły wiele gier i zabaw, w których pierwszoklasiści chętnie brali udział. Zwycięzcy i uczestnicy nagradzani byli drobnymi upominkami i słodyczami. Wszyscy świetnie się bawili. Nad całością czuwały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: p. Anna Ganiek i p. Michalina Kazior.

29 wrzesień
2005r.

Szkolna zabawa na Dzień Chłopaka.

.

29 września Zarząd Samorządu Uczniowskiego zorganizował pierwszą w tym roku dyskotekę szkolną. Odbyła się z okazji Dnia Chłopca, a wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VI. Impreza była bardzo udana. Chłopcom szczególnie podobały się liczne konkursy przeznaczone specjalnie dla nich. Wszyscy bawili się doskonale.

9 i 20 wrzesnia
2005r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

.

9 września została przeprowadzona w obrębie Leśnictwa Pawłowice akcja ekologiczna, w której uczestniczyła klasa VI d. Organizatorem akcji był leśniczy - p. B.Oracz, a opiekunem uczniów p. G. Gluza oraz wychowawczyni klasy - p. I. Pędzimąż i nauczyciel przyrody - p. A. Ganiek. Akcja była częścią tegorocznej kampanii "Sprzątanie Świata". Uczniowie sprzątali las, poznawali rośliny, zwierzęta oraz elementy przyrody nieożywionej. Ciekawe miejsca udokumentowali fotograficznie. Na koniec wędrówki po lesie szóstoklasistów spotkała miła niespodzianka - ognisko z pieczeniem kiełbasek. 
        20 września uczniowie klas IV pod opieką nauczycieli przyrody sprzątali tereny na osiedlu w Pawłowicach.

1 wrzesień
2005r.

20 LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JÓZEFA PUKOWCA
I GMINNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2005/2006

.

Uroczystość z okazji 20-lecia naszej szkoły została połączona z gminną inauguracją roku 2005/2006. Przybyli na nią: Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pawłowice, Wójt i jego zastępca, wizytatorzy: p. J. Kruzel i p. K. Dubiel, radni gminy i radny powiatowy, p. Iwona Gawlas - dyrektor SP 2 w latach 1990-99, dyrektor GOK i kierownik DK- Osiedle, dyrektor GZO, prezesi oddziałów związków zawodowych: ZNP i "Solidarność", ksiądz J. Kapuściok, przedstawiciel dyrekcji KWK "Pniówek", Przewodniczący ROSM i kierownik Administracji Pawłowice - Osiedle, przedstawiciele firmy "Kropelka" i Biura Turystycznego "Imex", przedstawiciel Rady Rodziców SP 2, p. Zygmunt Brachmański - autor rzeźby przedstawiającej patrona SP 2, dyrektorzy wszystkich szkół i przedszkoli z gminy Pawłowice, wicedyrektorzy naszej szkoły, którzy zmienili miejsce pracy, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele prasy, nasi najlepsi absolwenci i wybitni sportowcy oraz wszyscy obecni nauczyciele, pracownicy, uczniowie i wielu rodziców.

1 wrzesień
2005r.

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2005/06
OBCHODY 20-LECIA POWSTANIA SZKOŁY!!!

.

Program uroczystości:
10.30 - Msza w kościele parafialnym w Pawłowicach - Osiedlu
11.30 - Akademia
13.00 - Zwiedzanie szkoły
16.00 - 21.00 - Festyn przy szkole
Serdecznie zapraszamy!!!

plan1