Akcja „Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze”

3 września uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich otrzymali odblaski w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej PZU, której celem jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Przy słabej widoczności, bez elementów odblaskowych, pieszy jest widoczny na drodze w światłach mijania samochodu z odległości zaledwie 20-30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli dużo szybciej. To może uratować pieszemu życie.

W związku z powyższym pragniemy zaproponować zapoznanie się z serią artykułów „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”, które znajdują się na stronie: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/dzieci-na-drodze.