"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie"

W naszej szkole jest realizowany projekt unijny "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla siebie". Uczniowie klas starszych uczęszczają na zajęcia z: matematyki, biologii, fizyki, chemii, geografii, j. angielskiego, j. niemieckiego, doradztwa zawodowego oraz zajęcia fizyczno-informatyczne. Do tej pory zostało zrealizowanych łącznie 449 godzin. Pozostało do przeprowadzenia 1309 godzin. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Prowadzone są w sposób ciekawy z użyciem wielu nowych pomocy dydaktycznych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje oczyszczalnia ścieków dzięki wycieczce projektowej. Brali również udział w akcji "Sprzątanie świata". Projekt zakończy się w maju, do tego czasu uczniowie będą uczęszczać na zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania z wyżej wymienionych przedmiotów.