Spotkanie z posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży

Uczniowie klas VII i gimnazjalnych naszej placówki mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, które miało na celu powołanie Młodzieżowej Rady gminy Pawłowice. Koledzy i koleżanki z sąsiedniej szkoły wraz opiekunem, panią Moniką Klyszcz-Kaczmarek w krótkim wystąpieniu przedstawili cele, zadania i warunki utworzenia gminnej Rady Młodzieżowej. Młodzi posłowie podkreślali ważność organu oraz możliwości jakie daje jej stworzenie, poprzez uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców. Goście spotkania zachęcali równocześnie do aktywnego uczestnictwa w posiedzeniach rady i wyrażaniu opinii o działaniach władz gminnych w zakresie dotyczącym młodzieży.