Spotkanie z dietetykiem

Odżywianie ma ogromny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne i samopoczucie dzieci, ale także na ich prawidłowy rozwój intelektualny. Ważne jest, aby każde dziecko poznało podstawowe zasady żywienia i ich znaczenie dla zdrowia już od wczesnych lat. Mając na uwadze te priorytety, uczniowie i nauczyciele naszej placówki wzięli udział w cyklu prelekcji przygotowanych przez dietetyka panią Esterę Durbacz. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom i młodzieży ciekawostek na temat zbilansowanej diety oraz zapoznanie się z zasadami prawidłowego żywienia i jego oddziaływaniu na funkcjonowanie organizmu. Wspólnie z dietetykiem uczniowie obalali mity dotyczące odżywiania, które funkcjonują w naszym społeczeństwie oraz poznawali zasady zdrowego stylu życia. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zestaw materiałów edukacyjnych, który ułatwi im wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do swojego jadłospisu, co z kolei wpłynie korzystnie na ich zdrowie i samopoczucie.