„POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM”

10 kwietnia, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej, odbył się drużynowy konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich „Potyczki z językiem angielskim” przygotowany przez p. Katarzynę Twardzik. Wzięły w nim udział czteroosobowe grupy reprezentujące swoje klasy. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa, lecz także podstawową wiedzą na temat Wielkiej Brytanii. Drużyny świetnie radziły sobie z quizami wiedzy, czytaniem oraz literowaniem słów. W przerwie nie zabrakło tańca do znanych angielskich piosenek ruchowych.
Po zakończeniu konkursu wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę, a jury po podliczeniu punktów ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce: kl. 3a w składzie: Zuzanna Zioło, Mateusz Klapuch, Nejkauf Filip i Oliwier Stamm
II miejsce: kl. 3d w składzie: Skarlet Germuga, Adam Olszewski, Marek Paszenda, Jakub Paździor
III miejsce: kl. 3b w składzie: Sabina Sachs, Dominik Buchacz, Szymon Gąska i Fabian Rusek