Developed by jtemplate

Projekt "Wychowanie przez sztukę"

Od października 2017 r. ruszyła w naszej szkole nowa akcja, która ma umożliwić dzieciom i młodzieży dostęp do kultury na najwyższym poziomie. Spotkania z muzyką, tańcem, teatrem, sztukami wizualnymi dają naszym dzieciom szersze perspektywy na przyszłość i szanse na rozwój zarówno intelektualny jak i psychiczny. Kontakt ze sztuką jest wspaniałym sposobem na pobudzenie aktywności dziecka, rozwija jego wyobraźnię i wzrusza.
Wyjazdy odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. O wydarzeniu informujemy rodziców za pośrednictwem mobidziennika. Akcję koordynują panie: Barbara Baron, Barbara Adamczyk i Małgorzata Lazarek.


12 października uczniowie klas 4-7 wzięli udział w koncercie „Nie z tej ziemi”, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wysłuchali kompozycji W.A.Mozarta, R.Straussa oraz muzyki z filmów science fiction, które inspirowane były tajemnicami kosmosu. Występ orkiestry symfonicznej poprzedziła prelekcja pani Reginy Gowarzewskiej, która przybliżyła dzieciom sylwetki twórców. Muzyce towarzyszył pokaz multimedialny. Koncert bardzo podobał się naszym uczniom i dostarczył wielu wrażeń.


21 listopada uczniowie klas 5, 6, 7 i gimnazjum pojechali do Muzeum Śląskiego w Katowicach na wystawę pt. "Światło historii - Górny Śląsk na przestrzeni dziejów, Śląska sztuka sakralna, Malarstwo polskie od roku 1800 i Sztuka nieprofesjonalna, Laboratorium przestrzeni teatralnych - Przeszłość w teraźniejszości".

6 grudnia uczniowie wzięli udział w spektaklu baletowym „Dziadek do orzechów” w Operze Śląskiej w Bytomiu. W trakcie dwugodzinnego przedstawienia mieli okazję podziwiać wspaniały występ tancerzy Baletu Opery Śląskiej oraz uczniów Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Muzykę skomponowaną przez Piotra Czajkowskiego usłyszeli w wykonaniu Orkiestry oraz Chóru Opery Śląskiej.  

19 stycznia 2018 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach „Słynni malarze i ich dzieła” w Muzeum Śląskim w Katowicach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych wydarzeniach.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj28
WczorajWczoraj176
W tym tygodniuW tym tygodniu566
W tym miesiącuW tym miesiącu2533
Od marca 2013Od marca 2013338062
Time passed:
9
3
dni
2
0
godzin
5
6
minut

 

 

plan1