Developed by jtemplate

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

W czwartek 5 października odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas
V-VII i oddziałów gimnazjalnych. W kampanii rywalizowało ze sobą sześć ugrupowań:

Girls Gang (Olga Fryszkowska, Klaudia Jankowska, Natalia Urban),

Jedność Polityczna (Bartosz Apel, Julia Jakubowska, Bartłomiej Siciński),

KOT (Emilia Mielczarska, Julita Szewczyk, Maria Szymańska),

Najlepszy Samorząd Uczniowski (Jakub Czwartosz, Oliwia Górak, Szymon Serwotka)

Pomysłowe Dziewczyny (Kinga Kędzior, Julia Rozumek),

S.L.N.Z. (Natalia Bronny, Paulina Frątczak, Paulina Macharzyńska).

W wyniku głosowania, w którym udział wzięło 201 uczniów, najwięcej głosów zdobyły dwa zespoły: Jedność
Polityczna (69 głosów) i S.L.N.Z. (42 głosy). Zgodnie z regulaminem wyborów ich przedstawiciele tworzą
Zarząd Samorządu Uczniowskiego klas V-VII i oddziałów gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018. Nad
prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały: p. Izabela Wiatrok, p. Mariola Przybyłko, p. Danuta Lenik.

Zwycięzcom gratulujemy!

Opiekunami Zarządu są: p. Kamila Kwiatek, p. Izabela Wiatrok, p. Mariola Przybyłko, p. Danuta Lenik.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została akcja głośnego czytania dla uczniów klas I – III. W  Polsce „Dzień Głośnego Czytania” ma już swoją 10-letnią tradycję. Został ogłoszony w roku 2001 z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania oraz głównego celu akcji, czyli rozwijania wyobraźni, budowania więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowania rozwoju, wzbogacania słownictwa oraz kształtowania wśród uczniów postawy czytelniczej.
Tego dnia w naszej szkole gościła pani Łucja Zbijowska, która pracuje w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach i czytała dzieciom ciekawe oraz pełne przygód książki z ich ulubionymi bohaterami.

Wolontariusze z Fundacji Banku Millennium

21 września gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy Fundacji Banku Millennium, którzy poprowadzili w klasie 2 A gimnazjum interesujące lekcje WOS-u  oraz wychowania fizycznego. Uczniowie podczas ciekawej prelekcji dowiedzieli się, jak oszczędzać i  dlaczego warto oszczędzać. Pogadanka urozmaicona była konkursami i zabawami. Oprócz zdobytej wiedzy i dobrej zabawy gimnazjalistów, ważnym  bonusem dla naszej szkoły jest nowy sprzęt sportowy zakupiony w ramach akcji  prowadzonej przez Fundację Banku Millenium. Bardzo dziękujemy wolontariuszom i mamy nadzieję, że nie było to ostatnie takie spotkanie  i w przyszłości będziemy kontynuować współpracę.

Spotkanie z podróżnikiem

Czy ananasy rosną na drzewach? Czy można sprzedać jednego buta? I za ile można kupić żonę? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie klas siódmych na spotkaniu autorskim z podróżnikiem, panem Stefanem Czernieckim. Autor kilku książek o najdalszych zakątkach świata, twórca telewizyjnych programów podróżniczych tym razem zawitał do osiedlowej biblioteki w Pawłowicach i opowiedział naszym uczniom o tym, jak wygląda codzienne życie w Papui- Nowej Gwinei. Ta dwugodzinna podróż pozwoliła wszystkim obecnym choć na chwilę wrócić myślami do wakacyjnych wojaży i poczuć zew przygody na dalekich kontynentach w trakcie roku szkolnego.
Dziękujemy panu Stefanowi za ciekawe opowieści, a paniom organizatorkom za zaproszenie na to spotkanie.

Europejski Dzień Języków

Z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego 26 września w całej Europie z inicjatywy Rady Europejskiej, nauczyciele języków obcych naszej szkoły we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali akcję promującą uczenie się języków oraz różnorodność kulturową Europy połączoną z akcją charytatywną.

W ramach wydarzenia wszyscy uczniowie naszej placówki ubrali się w barwy krajów europejskich, było więc bardzo kolorowo i radośnie. Podczas przerw oraz w trakcie lekcji rozbrzmiewały słowa "Bonjour", "Guten tag" czy "Buenos dias", gdyż wszystkie dzieci witały się w tym dniu w jednym z europejskich języków.

Dzięki zaangażowaniu wychowawców klas oraz wsparciu rodziców, uczniowie klas IV-V przygotowali stoiska prezentujące elementy kultury i języków europejskich, a klasy VI, VII oraz gimnazjalne – specjały kuchni poszczególnych krajów w formie przekąsek. Sprzedaż przyrządzonych przystawek pozwoliła na wsparcie leczenia p. Ireneusza Palinkera z fundacji "Siepamaga". Było więc zarówno interesująco, smacznie, jak i pożytecznie. Miło nam poinformować, iż w ramach akcji udało się zebrać kwotę 895,74zł!

W imieniu organizatorów oraz Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz uczniom.

Wkrótce umieszczona zostanie obszerniejsza foto- i videorelacja z obchodów EDJ.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Wspomnienia z ,,Zielonej Szkoły''.

Od 6 do 19 września uczniowie klasy III a, III b, III c z wychowawczyniami: p. Renatą Kamińską, p. Iwoną Bochnak, p Małgorzatą Bajkiewicz oraz dodatkowym wsparciem nauczycieli p. Teresy Zwolińskiej – Bandyk i p. Dominiki Jakubiak, przebywali na ,,Zielonej Szkole'' w Łebie.
Program ,,Zielonej Szkoły'' był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi wycieczkami, spacerami, zajęciami, zabawami i dyskotekami. Uczestnicy udali się na wycieczkę na ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zwiedzali wyrzutnię rakiet w Rąbce, interaktywną wystawę w Illuzeum, płynęli statkiem po Jeziorze Łebskim, odwiedzili Gdynię i Gdańsk.
Ogromną radość dzieciom sprawiła wyprawa do Dino Parku w Łebie, gdzie ,,przeniosły się'' w odległy prehistoryczny świat i poznały etapy rozwoju dinozaurów. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku, dostarczyła kolejnych niezapomnianych wrażeń, z możliwością podziwiania flory i fauny zbiorników słonowodnych.
Ważnym elementem pobytu na ,,Zielonej Szkole'' były Neptunalia – czyli chrzest morski. Spotkanie z Neptunem, nadanie imion związanych z morzem oraz rozdanie dyplomów na plaży, wywołało niezwykłe wrażenia wśród uczniów.
Podczas wyjazdu dzieci uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. Długie spacery wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego były okazją do podziwiania wspaniałych zjawisk przyrodniczych oraz możliwością do poprawy kondycji.
Czas minął szybko i choć niektórzy uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, to ciężko było wyjeżdżać i wracać do Pawłowic. Wszyscy najmłodsi uczestnicy "Zielonej Szkoły" wrócili uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

Szkoła dla rodziców

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach zaprasza na zajęcia w "Szkole dla Rodziców". Oferta skierowana jest dla rodziców, którzy:
- chcą lepiej rozumieć własne dziecko i zależy im na dobrej komunikacji z nim,
- chcą nauczyć się rozwiązywać konflikty bez przemocy,
- chcą tak mówić, aby dziecko ich słuchało i tak słuchać, by dziecko chciało do nich mówić,
- szukają pomocy w przezwyciężaniu rodzicielskich trudności.
Jeśli nie potrafisz "dotrzeć" do swojego dziecka i szukasz pomocy w przezwyciężaniu rodzicielskich trudności, jeśli chcesz po prostu być lepszym rodzicem, te zajęcia są dla Ciebie.
Szkoła dla rodziców to cykl 10 spotkań dotyczących wychowywania dzieci. W trakcie warsztatów OPS Pawłowice proponuje m.in.: pochwały i zachęty, radzenie sobie z emocjami, zachęcanie do samodzielności, wyznaczanie granic, rozwiązywanie konfliktów.
Miejsce realizacji: Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach, ul. Górnicza 26.
Zapisy: przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej, Pawłowice ul. Górnicza 26 lub pod numerem telefonu 32/47-21-741 lub 739 001 606.


Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Planowane rozpoczęcie zajęć - październik 2017 r.
Info: OPS Pawłowice

Z wizytą w piekarni

22 września klasa 3 d w ramach zajęć dydaktycznych wybrała się na wycieczkę do piekarni pana Tadeusza Pisarka w Pawłowicach.
Celem wycieczki była obserwacja pracy piekarzy oraz zapoznanie się z etapami powstawania pieczywa.
W piekarni powitał nas właściciel oraz piękny zapach świeżego pieczywa. Najpierw pan Pisarek wskazał  nam miejsce, gdzie mogliśmy położyć nasze kurtki, ponieważ wewnątrz było bardzo gorąco, a następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie piekarni.
Na początku, dzięki uprzejmości właściciela, obdarowani zostaliśmy pysznymi, świeżo upieczonymi bułeczkami. Następnie weszliśmy do pomieszczenia, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Nasz przewodnik - właściciel oraz pracownicy piekarni dokładnie opowiedzieli nam, do czego służą poszczególne urządzenia. Dzieci zapoznały się ze składnikami, zobaczyły technologię wyrabiania ciasta i proces pieczenia. Największe wrażenie wywarł na trzecioklasistach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczone  są bułki  i chleb.
W trakcie obserwacji  dowiedzieliśmy się, że chleb ciemny rośnie, gdy doda się do ciasta drożdże, natomiast biały na własnym zakwasie. Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromny magazyn z workami mąki.  Po degustacji chrupiących bułek pan piekarz powiedział, że już pora, abyśmy sami upiekli swoje bułeczki. Wszyscy podeszli do wielkiego stołu, na którym było rozsypane dużo mąki. Piekarz przygotował dla nas ciasto, z którego powstawały okrągłe bułki, które potem trafiły do pieca.
Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy i nadszedł czas, gdy musieliśmy wracać do szkoły. Pięknie podziękowaliśmy naszemu przewodnikowi oraz załodze piekarni, dzięki którym mogliśmy zgłębić tajniki wypieku pieczywa. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka a na koniec zostaliśmy obdarowani pysznymi pączkami z marmoladą.
W czasie, kiedy nasze bułki  piekły się w piecu, ubraliśmy się i wróciliśmy do szkoły.  Po godzinie pani Słowińska pojechała do piekarni po nasze wypieki i przywiozła nam je do klasy. Radości nie było końca – mogliśmy spróbować naszych bułeczek.

Sprzątanie Świata - Polska 2017

24. edycja akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2017” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”
Sprzątanie Świata to akcja zapoczątkowana w 1989 roku przez mieszkańców Sydney.
W Polsce inicjatywę rozpowszechniła w 1994 roku Mira Stanisławska–Meysztowicz, działaczka ekologiczna, założycielka Fundacji „Nasza Ziemia”, która obejmuje patronatem akcję. W przedsięwzięciu może wziąć udział każdy, wystarczy trochę chęci i dobrego serca, czego nie zabrakło naszym uczniom. Tradycyjnie włączyli się do tegorocznej akcji wspólnie pomagając naturze.
Sprzątanie świata to zorganizowana lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Nic dwa razy się nie zdarza …

20.09.2017 roku klasy gimnazjalne naszej szkoły uczestniczyły w spektaklu pod tytułem ,,ONE" przygotowanym przez młodzieżową grupę teatralną ENO. Młodzież mogła przez dłuższą chwilę obcować z pięknymi tekstami wybitnej polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Przedstawienie bazowało bowiem na jej wierszach przeplatanych etiudami taneczno-pantomimicznymi. A wszystko działo się w rytmie argentyńskich tang. Reżyserką spektaklu była pani Ewa Sikora z Gminnego Ośrodku Kultury w Pawłowicach.

 

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj56
WczorajWczoraj252
W tym tygodniuW tym tygodniu500
W tym miesiącuW tym miesiącu4811
Od marca 2013Od marca 2013277269
Do wakacji pozostało:
9
4
dni
0
5
godzin
0
9
minut

 

 

plan1