Developed by jtemplate

Uroczysta wigilia.

W piątek 22 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia. Uczniowie widowiskowym spektaklem pozwolili zaproszonym gościom oraz pracownikom szkoły wprowadzić się w świąteczny nastrój. Ponadto jak co roku, podtrzymując tradycję Publicznego Gimnazjum nr 2, wybranym osobom nadali uroczyście tytuł Profesora Honorowego.
Na początku spotkania wszyscy goście, dyrektorzy, grono pedagogiczne i uczniowie mogli oglądać niesamowity spektakl w sali gimnastycznej, która na ten dzień została zmieniona w profesjonalną scenę z ciekawą scenografią. Przedstawienie tworzyło artystyczną spójność muzyki, śpiewu, obrazu i tańca. Uczniowie klas gimnazjalnych: Wiktoria Sierko, Karolina Janiszewska,  Kasia Olszewska, Julia Makuła, Kinga Włodarczyk, Julia Jakubowska - zamienione w tańczące anioły, Olga Stachniak w roli Marii, Mateusz Prudel, Dawid Walczak, Marcel Żmija, Maksymilian Ogrodnik - niosący światło oraz narrator Dawid Jokiel metaforycznie przekazywali treści istoty Świąt Bożego Narodzenia.
Niesamowite wrażenie wywarł na widowni pokaz akrobatyczny Wiktorii Lewandowskiej z klasy VII a połączony z tańcem dziewczynek z klasy III d - Nadii Kwiatoń, Majki Bieryt, Nikoli Zyzak, Wiktorii Pochrebniak, Julii Zacierki. Nastrojową oprawę muzyczną przygotował chór szkolny z pięknie śpiewającymi solistkami na czele z Martyną Wiatrok z klasy VI a, Julią Wadas z klasy VII a oraz Weroniką Spieler z klasy II b gimnazjum. Ponadto gościnnie na scenie wystąpiły wokalistka Monika Stuchlik i pianistka Joanna Foltyn, które śpiewem i muzyką dopełniły całość przedstawienia. Nad oprawą techniczną czuwali uczniowie klasy III a gimnazjum: Sajmon Organ, Dominik Chrząszcz, Jarek Niemczyk, Michał Zok i  Dawid Malina.
Po przepięknym występie uczniowie wcieleni w rolę konferansjerów Weronika Staroń z klasy VII a i Filip Tomala z II a gimnazjum zaprosili na scenę gości honorowych, aby nadać im tytuł Profesorów Honorowych szkoły. W tym roku zaszczytny tytuł otrzymał ks. Jan Kapuściok, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach w latach od 1986 do 2010, pierwszy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 mgr Grzegorz Witosza, który pełnił tę funkcję od 1985 roku do 1990 roku oraz wokalistka, uczestniczka wielu programów muzycznych, m. in. The Voice of Poland, absolwentka naszego gimnazjum Asteya Dec. Po uroczystym zaprzysiężeniu, na którym padły słowa ,, Ślubuję pełnić mą powinność profesora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania ojczyzny, poszanowania Konstytucji Rzeczpospolitej, zgodnie z zasadami humanizmu, sprawiedliwości społecznej i wolności sumienia” , nowi Profesorowie zabrali głos. Ksiądz Jan Kapuściok podziękował za tytuł Profesora i nawoływał do poszanowania języka polskiego przez młodzież, poprawnego wyrażania się oraz podkreślał jakie ważne jest przygotowanie do Świąt w czasie adwentu. Były dyrektor szkoły Grzegorz Witosza gratulował uczniom i pedagogom tak wspaniałego widowiska. Wspominał również budowę, powstanie szkoły oraz życzył wszystkim szczęśliwych i radosnych Świąt. Natomiast artystka Asteya Dec radziła wychowankom szkoły, aby uczyli się wszystkich przedmiotów, bo nawet piosenkarce potrzebna jest matematyka. Podkreśliła, że bardzo ważna jest wiara w siebie, aby spełnić swoje marzenia. Ponadto zaśpiewała wzruszającą pastorałkę swojego autorstwa.
Głos zabrał również Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziędziel przyznając, że spektakl wywar na nim ogromne wrażenie. Życzył wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt.
Na koniec Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Zofia Musiał podziękowała wszystkim uczniom, pedagogom, pracownikom szkoły zaangażowanym w przygotowanie uroczystego spotkania wigilijnego oraz złożyła życzenia świąteczne. „Ten kto przychodzi do innych, nigdy nie będzie sam. Ten kto przychodzi z dobrocią, będzie jej szukał wśród nas. Odnajdźmy światło, spokój i nadzieję, by odkryć w sercach Boże Narodzenie.”

Dzień Górnika

Dnia 4 grudnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika. Na uroczystość zostali zaproszeni tatusiowie, dziadkowie i wujkowie, którzy pracują lub pracowali w górnictwie.

Klasy III a i III c pod kierunkiem p. Renaty Kamińskiej , p. Małgorzaty Bajkiewicz i p. Iwony Korbeli - Herok przygotowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce. Nie zabrakło wielu serdecznych życzeń i tradycyjnego "Sto lat".

Po akademii zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek do klas.

„Magia świąt-warsztaty bożonarodzeniowe”

11 grudnia br. grupa czytelników naszej biblioteki uczestniczyła w przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną Filia Osiedle w Pawłowicach warsztatach eko-rękodzieła „Magia świąt”. Spotkanie było okazją do prezentacji pomysłów i możliwości wtórnego wykorzystania niepotrzebnych już przedmiotów z papieru, a następnie do wykonania unikalnych, oryginalnych ozdób świątecznych. Dzięki warsztatom nasi uczniowie odkryli w sobie pokłady kreatywności i nauczyli się niektórych technik plastycznych, na przykład jak w prosty sposób zamienić niepotrzebną książkę w oryginalną choinkę.

Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy rozstrzygnięty!

Konkurs bożonarodzeniowy na najciekawszy własnoręczny stroik bożonarodzeniowy ROZWIĄZANY! Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyniesienie swoich prac i udział w konkursie. Jury w składzie: p. Mariola Przybyłko, p. Iwona Bochnak, p. Kamila Kwiatek, Oliwia Jakubowska klasa I B, Bartłomiej Siciński klasa III AG nie miało łatwego zadania - prace były niezwykłej urody, obrady więc były niezwykle burzliwe. Po zapoznaniu się z przyniesionymi pracami w liczbie 55, Jury wybrało finalnie dwanaście najlepszych prac, którym przyznano następujące miejsca:
I miejsce:
Emilia Szweda klasa IV B
II miejsce:
Laura Serwotka klasa I B
Fabian Pawlicki klasa  V C
Paulina Frątczak klasa VII C
III miejsce:
Emilia Fryszkowska klasa I A
Jakub Dudek klasa III B
Julia Matera klasa IV A
WYRÓŻNIENIA:
Wiktor Kaniecki I A
Dominik Garsztka I B
Oskar Woźnica II A
Piotr Kustosik II B
Laura Derda VI A
Filip Wawrzyczek VI A

Stroiki zostaną przekazane wraz z życzeniami świątecznymi na kiermasz świąteczny organizowany przez Samorząd Uczniowski dnia 13.12.2017 (w trakcie zebrań).

Gminny Turniej Gier i Zabaw

Dnia 11.12.2017 r. nasi uczniowie z klasy drugiej, trzeciej i czwartej startowali w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw. Najlepiej wypadli uczniowie klasy czwartej: Olivia Tessar, Julia Łukasiewicz, Natalia Szczupak, Julia Bronny, Vanessa Gluza, Alan Dejak, Szymon Brola, Arkadiusz Oślizło, Michał Czarnecki zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęli uczniowie trzeciej klasy: Sabina Sachs, Maja Markiton ,Wiktoria Rak, Natalia Herman, Filip Nejkauf, Krzysztof Szczepanik, Lucjusz Szuszkiewicz, Jakub Dudek, Slaski Dominik. Nasi najmłodsi koledzy z klas drugich i trzecich zajęli szóste miejsce a byli to: Julia Detka, Wiktoria Kukien, Błażej Szczerba, Bartosz Wierdok, Laura Passon, Nikola Pawlik, Tymoteusz Krosny, Zofia Boruszewska, Adrian Nawrat.

XIV Powiatowy Konkursu Informatyczny

Dnia 12 grudnia 2017 r. odbył się I etap XIV Powiatowego Konkursu Informatycznego w Cieszynie. W II etapie
naszą szkołę będą reprezentowali: Paulina Frątczak kl.7c, Sajmon Organ kl. 3AG oraz Dawid Jokiel kl. 3AG. Gratulujemy i życzymy awansu do finału.

Sukces w V edycji Klawiaturowego Wyzwania Interinfo

Kolejnym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie biorący udział w V Edycji Klawiaturowego Wyzwania InterInfo Polska. Tym razem nasz zespół w składzie: Wanesa Organ, Sebastian Możdżeń, Karol Klepek i Sebastian Maruszczak zajął II miejsce wśród 34 startujących ekip. W klasyfikacji indywidualnej o pechu może mówić Sebastian Możdżeń z VIIc, który zajął IV miejsce tracąc do podium tylko 103 pkt - niecały 1% z ponad 11 tysięcy wpisanych znaków. Bardzo dobre 27 miejsce w kategorii junior uzyskała Katarzyna Olszewska z klasy 2BG. W obu kategoriach indywidualnie udział brało ponad 200 uczniów z całego kraju. Miłą niespodzianką była wygrana Karola Klepka z VII a w dodatkowym konkursie BONUS. Gratulujemy umiejętności i życzymy wytrwałości w dalszych treningach!

Na spektaklu "Mały Książę"

7 grudnia uczniowie klas siódmych udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, by obejrzeć spektakl powieści Antoine''a de Saint-Exupéury''ego pt. Mały Książę. Opowieść przedstawia historię przybysza z malutkiej planety, który podczas swej podróży spotyka wielu dorosłych, których nie rozumie, dziwiąc się ich postępowaniu. Młodzież oglądając spektakl teatralny mogła zobaczyć pełne poezji i mądrych refleksji widowisko o przyjaźni, miłości i życiu. Jeden z bohaterów Małego Księcia przypomniał widzom o tym, że „(...) naprawdę widzi się tylko sercem. To co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.”
Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, podczas których mogli uruchomić swój głos i ciało, przełamać swoją wstydliwość oraz wyrazić na scenie swoje emocje.

Potyczki ortograficzne trzecioklasistów.

16 listopada odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym uczestniczyło 11 uczniów z klas III. Wśród nich zostało wyłonionych dwóch uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z trudnościami ortograficznymi. Byli to: Fabian Bokłak z kl. III c i Adrian Nawrat z kl. III e.

24 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Potyczki Ortograficzne z Mikołajem". W konkursie brali udział uczniowie klas III z naszej gminy. Zmierzyli się oni z tekstem zawierającym wiele trudności ortograficznych. Pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły - Fabian Bokłak.

Gratulujemy!

WIECZORNE WARSZTATY FILMOWE

24 listopada klasy V i VI uczestniczyły w wieczorze filmowym zorganizowanym przez opiekunów SU: p. Izabelę Wiatrok i p. Danutę Lenik. Wiedza o filmie jest potrzebna każdemu młodemu człowiekowi, pragnącemu zostać świadomym odbiorcą kultury. Uczniowie obejrzeli więc materiał edukacyjny o powstaniu filmu, a następnie fragmenty wybranych przez siebie obrazów: „Mój przyjaciel Hachiko”, „Jak zostać kotem” oraz „Mój przyjaciel smok”. Dzielenie się celnymi komentarzami pomiędzy kawałkiem pizzy a kisielem truskawkowym pozwala mieć nadzieję, że niektórzy spośród młodych widzów sami może kiedyś spróbują sił jako twórcy filmowi :)

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj178
WczorajWczoraj258
W tym tygodniuW tym tygodniu1020
W tym miesiącuW tym miesiącu4930
Od marca 2013Od marca 2013291487
Do wakacji pozostało:
2
9
dni
2
2
godzin
0
1
minut

 

 

plan1