Developed by jtemplate

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Dnia 23 października w Pszczynie na boisku przy Zespole Szkół nr 1 odbyła się XVIII edycja turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Naszą szkołę reprezentowała grupa dziesięciu chłopców z czwartych klas: Oliwier Barańczyk, Paweł Bednorz, Alan Dejak, Jakub Ledwoń, Oliwier Nowak-Czul, Patryk Protasewicki, Oliwier Rosner, Kacper Świercz, Dawid Wierdak. Niestety mimo dobrej atmosfery panującej podczas turnieju nie udało się awansować do dalszego etapu.

Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe.

Dnia 19 października odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe w Łące. Naszą szkołę reprezentowali:Apel Bartosz, Siciński Bartosz, Zacierka Wiktor, Żmija Marcel, Kamiński Robert, Jaszczuk Bartek, Piątyszek Krystian. Chłopcy zajęli VI miejsce w powiecie natomiast w rejonie IX.

Internet bez przesady?

Internet bez przesady?

Czy to możliwe?

Jak sobie poradzić z jego nadużywaniem wśród dzieci i młodzieży?

 
Na te pytania próbował odpowiedzieć rodzicom i nauczycielom naszej placówki sierżant Szymon Czyż z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Podczas spotkania 25 października profilaktyk zwrócił szczególną uwagę na zjawisko uzależnienia od Internetu, rozpowszechniania swoich danych osobowych w sieci oraz związanej z tym cyberprzemocy. Pracownik pszczyńskiej komendy przytoczył wiele przykładów związanych z naruszeniem prawa w cyberświecie, z którymi spotkał się w swoim życiu zawodowym oraz o ich odpowiedzialności karnej. Uświadomił tym samym słuchaczom jak wiele niebezpieczeństw niesie za sobą korzystanie z sieci internetowej.

Wyjazd do Teatru Ziemi Rybnickiej

18 października uczniowie klas piątych i klasy szóstej  wraz z wychowawcami pojechali do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza" w reżyserii Jerzego Batyckiego. To prawdziwa klasyka, opowieść ponadczasowa, która zawsze znajdzie swoich odbiorców. Sentymentalna i jednocześnie zabawna historia  o rudowłosej dziewczynce, która obcuje ze światem w sposób spontaniczny  i żywiołowy, a dzięki wybujałej wyobraźni i wielkiej wrażliwości zachowuje godność i pogodę ducha w walce przeciwnościami losu. Przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony publiczności. Artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Wystawa ,,Historia Biblii"

10 października w Centrum Kultury w Pawłowicach uczniowie klas siódmych, klasy szóstej oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli w prelekcji połączonej z pokazem multimedialnym. Młodzież wysłuchała ciekawego wykładu na temat historii Biblii oraz obejrzała wystawę obejmującą historię ponad 3000 lat powstawania Biblii. Zwiedzający mogli przyjrzeć się słowom zapisanym na kamiennych tablicach, na papirusie i pergaminach. Nasi uczniowie mieli możliwość dotknięcia eksponatów, przejrzenia replik najstarszych manuskryptów.

Zachęcamy do obejrzenia filmu oraz do zapoznania się z fotorelacją z wizyty naszych uczniów w Centrum Kultury, która ukazała się na portalu społecznościowym Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w Golasowicach.

https://www.facebook.com/wystawabiblii/posts/860559500774398

https://www.facebook.com/kosciolgolasowice/posts/621987581522475

Pasowanie na pierwszoklasistę.

        13 października panowała świąteczna atmosfera w naszej szkole. Uczniowie klas pierwszych ubrani w odświętny strój galowy, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający, poczęstunek w klasie - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
       Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia uroczystości. Uczniowie klasy 3d i 3e przygotowali dla pierwszaków przedstawienie o władcy Szkołolandii królu Ołówkosie Straszliwym, królowej Ołówkowej i oddanym Gwardziście. W części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności, chcąc zamieszkać w krainie Szkołolandii. Pięknie zaśpiewali piosenkę, zatańczyli, recytowali wierszyki i rozwiązywali zagadki.
        W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Otrzęsiny klas pierwszych.

16 października w godzinach popołudniowych Zarząd SU w składzie: Julia Jakubowska, Bartek Apel, Bartek Siciński, Natalia Bronny, Paulina Macharzyńska i Paulina Frątczak, zorganizował naszym pierwszoklasistom szkolne otrzęsiny. Nasze młodsze koleżanki i koledzy stawili się w sali gimnastycznej w strojach sportowych, by wspólnie bawić się i rywalizować w konkurencjach sportowych oraz uczestniczyć w zabawach integracyjnych. Zarząd SU zorganizował najmłodszym uczniom bardzo interesujące i ciekawe gry. Dzieci wychodziły z sali uśmiechnięte i zadowolone.

Nad bezpieczeństwem czuwały opiekunki SU: p. Mariola Przybyłko, p. Danuta Lenik i p. Izabela Wiatrok.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października nauczyciele i uczniowie brali udział  w  akademii przygotowanej w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Stała się ona okazją nie tylko do złożenia życzeń nauczycielom  i pracownikom szkoły, ale także pokazała jak licznymi talentami obdarzona jest nasza młodzież. W roli konferansjerek wystąpiły Oliwia Rychły i Julita Szewczyk. Widownia gorącymi oklaskami nagrodziła występ  muzyczny oraz solistów: Julię Wadas, Weronikę Spieler i perkusistę Juliusza Szwedę. Akademię przygotowały Panie  Mirela Polnik –Patas,  Anna Półgroszewicz i Iwona Sancewicz.

Gminne sztafetowe biegi przełajowe.

16 października w Pielgrzymowicach rozegrane zostały Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. Dziewczęta z naszej szkoły: Julia Wadas, Maja Słowińska, Amelia Rajska, Paulina Kwaśniak - zostały w tyle, ale trzymały tempo, Weronika Staroń - z 3 miejsca wyprowadziła nas na 1 miejsce, Miriam Pierskała straciła siły, ale walczyła do końca i w rezultacie zajęliśmy 2 miejsce.

Chłopcy: Dominik Chorab, Nikodem Grabczyńsk - również byli w tyle, ale trzymali tempo dobre tempo, Dawid Spieler i Oliwier Kozak zmniejszyli odległość do przeciwnika, Sebastian Maruszczak wyprzedził dwóch zawodników i byliśmy na 2 miejscu, Filip Wawrzyczek dał z siebie wszystko, ale miał mocnych przeciwników i na mecie wyprzedził go zawodnik z Warszowic i w rezultacie zajęliśmy 3 miejsce.

Na poziomie klas VII i gminazjalnych naszą szkołę reprezentowały następujące grupy dziewcząt i chłopców: Paulina Frątczak, Paulina Macharzyńska, Natalia Bronny, Natalia Gwiaździńska, Emilia Mielczarska, Natalia Krawczyk oraz Bartosz Apel, Bartek Siciński, Bartek Jaszczuk, Marcel Żmija, Robert Kamiński, Krystian Piątyszek, Wiktor Zacierka.

Dziewczyny zajęły drugie miejsce natomiast chłopcy po zaciętym, emocjonującym finiszu uplasowali się na pierwszym miejscu. Wygrana chłopaków sprawia tym samym, że przechodzą do etapu powiatowego.

Gratulujemy wszystkim biegaczom.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj50
WczorajWczoraj252
W tym tygodniuW tym tygodniu494
W tym miesiącuW tym miesiącu4805
Od marca 2013Od marca 2013277263
Do wakacji pozostało:
9
4
dni
0
5
godzin
2
1
minut

 

 

plan1