Developed by jtemplate

Dzień Niepodległości - apel

Święto Niepodległości w przedszkolu.

W środę 8 listopada uczennice klasy 7c: Natalia Bronny i Paulina Macharzyńska oraz uczniowie 3ag: Bartek Siciński i Bartek Apel wraz z panią Danutą Lenik uczestniczyli w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w naszym przedszkolu. Opowiadali o trudnych czasach niewoli Polaków, narodowych powstaniach i o tym, jak odzyskaliśmy niepodległość, a także kim był Józef Piłsudski. Przedszkolaki, przepięknie ubrane w stroje w narodowych barwach wykazały się dużą wiedzą na temat symboli narodowych. Recytowane przez dzieci wiersze i radosne piosenki bardzo podobały się starszym koleżankom i kolegom.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej szkole - tutaj.

Dzień czekolady w klasie III d

Dnia 10 listopada klasa III d w ramach zajęć dodatkowych obchodziła dzień czekolady. W tym słodkim dniu dzieci przyniosły do szkoły bardzo dużo owoców między innymi truskawki, banany, ananasy, winogrono, mandarynki, jabłka, gruszki, a nawet owoce egzotyczne takie jak granat czy liczi, które wkładały do pysznej i słodziudkiej czekolady, wypływającej z fontanny czekoladowej. Po smakowitym deserze dodającym dużo energii przyszedł czas na tańce-kuksańce przy piosenkach z czekoladą w tle. To były bardzo słodkie zajęcia!

WIZYTA POLICJANTA

6 listopada 2017 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z sierżantem sztabowym Szymonem Czyszem – policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. W czasie zajęć dzieci oglądały filmy o ruchu drogowym, ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, uczyły się przyjmowania bezpiecznej pozycji w czasie spotkania z psem oraz reagowania na kontakty z obcymi. Nie zabrakło także pytań uczniów dotyczących pracy policjanta,  na które nasz gość odpowiadał z przyjemnością.

Szkolny Konkurs Plastyczny „Barwy jesieni”

W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich przywitali jesień konkursem plastycznym pt. „Barwy jesieni”, który 30 października 2017 r. został rozstrzygnięty. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I i II oraz uczniów klas III. Gratulujemy!
Zwycięzcy konkursu:
W kategorii klas I i II:
I miejsce – Nikola Nowak II a
II miejsce – Wiktoria Gazda I b
III miejsce – Stanisław Walczak I b
Wyróżnienie – Beata Nowoczek I b

W kategorii klas III:
I miejsce – Natalia Molitor III e
II miejsce – Paulina Jagielska III d
III miejsce – Patryk Prządka III c
Wyróżnienie: Nadia Kwiatoń III d

Konkurs recytatorski „Moja Ojczyzna”

Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród,
Czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość.
/Henryk Sienkiewicz/

30 października 2017r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Moja Ojczyzna”. W konkursie, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów klas I-III, udział wzięło ponad dwudziestu recytujących. Uczniowie klasy III d przygotowali krótki występ, w którym przybliżyli tegorocznym uczestnikom konkursu znaczenie słowa ojczyzna. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytujących. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I i II oraz dla uczniów klas III. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury w składzie: pani Łucja Zbijowska i pani Agata Witowska, które oceniały m.in. kulturę słowa, interpretację utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich!

A oto nasi zwycięzcy:
Wśród kategorii uczestników klas I i II:
I miejsce – Dominik Garsztka I b
II miejsce – Barbara Tokarczyk I a
III miejsce – Wiktor Kaniecki I a
Wyróżnienie – Wiktoria Gazda I b, Laura Passon II b

Klasy III
Wśród kategorii uczestników klas III:
I miejsce – Maja Paszka III c
II miejsce – Marta Makuła IIIc
III miejsce – Nadia Kwiatoń III d
Wyróżnienie – Julia Oślizło III c, Michał Zalewski III d

Wychowanie przez sztukę

Od października ruszyła w naszej szkole nowa akcja, która ma umożliwić dzieciom i młodzieży dostęp do kultury na najwyższym poziomie. Spotkania z muzyką, tańcem, teatrem, sztukami wizualnymi dają naszym dzieciom szersze perspektywy na przyszłość i szanse na rozwój zarówno intelektualny jak i psychiczny. Kontakt ze sztuką jest wspaniałym sposobem na pobudzenie aktywności dziecka, rozwija jego wyobraźnię i wzrusza.
Wyjazdy odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu. O wydarzeniu informujemy rodziców za pośrednictwem mobi dziennika. Akcję koordynują panie: Barbara Baron, Barbara Adamczyk i Małgorzata Lazarek.
12 października uczniowie klas 4-7 wzięli udział w koncercie „Nie z tej ziemi”, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Wysłuchali kompozycji W.A.Mozarta, R.Straussa oraz muzyki z filmów science fiction., które inspirowane były tajemnicami kosmosu. Występ orkiestry symfonicznej poprzedziła prelekcja pani Reginy Gowarzewska, która przybliżyła dzieciom sylwetki twórców. Muzyce towarzyszył pokaz multimedialny. Koncert bardzo podobał się naszym uczniom i dostarczył wielu wrażeń.
W kolejnych miesiącach zaplanowany jest wyjazd do Muzeum Śląskiego w Katowicach na wystawę p.t. „Śląska sztuka sakralna”, oraz udział w spektaklu baletowym „Dziadek do orzechów” w Operze Śląskiej w Bytomiu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych wydarzeniach.

Konkurs recytatorski utworów ojczyźnianych

Nie masz równego na ziemi,
oprócz wyrazu - ojczyzna.
Adam Mickiewicz

Ojczyzna to słowo bardzo ważne dla wielu. Dziś może trochę mniej ważne, trochę zapomniane... Cóż, żyjemy w wolnym kraju, mówimy bez strachu po polsku. By przypomnieć i uhonorować tych, którzy żyli i kochali ojczyznę w trudniejszych czasach oraz by poddać się refleksji, co z naszym patriotyzmem, w naszej szkole 26 października odbył się konkurs recytatorski utworów ojczyźnianych.
Przeprowadzony on był w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV, V i VI oraz osobno dla uczniów klas VII oraz II i III gimnazjum. Jury w składzie: pani wicedyrektor Anna Ganiek, pani Danuta Chudzik, pani Barbara Kulak oceniały m.in. kulturę słowa, interpretację utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
A oto nasi zwycięzcy:


W kategorii uczestników klas młodszych:

I miejsce - Arkadiusz Oślizło (IV c),
II miejsce – Martyna Wiatrok (VI a),
III miejsce – Amelia Król (V c),
wyróżnienie – Julia Matera (IV c).


W kategorii uczniów starszych:

I miejsce – Julia Wadas (VII a),
II miejsce – Julia Makuła (II AG),
III miejsce – Piotr Józefiak (VII c),
wyróżnienia – Weronika Staroń (VII a),
wyróżnienie - Julita Szewczyk (II AG).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział!

Nauczyciel na medal

Zachęcamy uczniów, rodziców i pracowników naszej placówki do oddania głosów w plebiscycie Dziennika Zachodniego "Nauczyciel na medal", w którym biorą udział nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie Irena Pędzimąż i Irena Mikołajec. Głosowanie w miastach i powiatach będzie trwać do 8 listopada do godziny 21.30. Zwycięzcy zachowując zdobyte głosy awansują do etapu wojewódzkiego, który będzie trwał
od 10 do 24 listopada.

Wyjaśnienie
        W uzupełnieniu informacji o plebiscycie Dziennika Zachodniego wyjaśniamy, że do udziału w nim zostałyśmy zgłoszone bez naszej wiedzy przez anonimowe dla nas osoby.
        Fakt nominowania do tytułu „Nauczyciel na medal” i oddane głosy są dla nas miłym zaskoczeniem. Wszystkim życzliwym bardzo dziękujemy.
        Jednakże sformułowanie, które pojawiło się w treści ogłoszenia, że „walczymy” o głosy jest naszym zdaniem niewłaściwe, gdyż o udziale w plebiscycie i jego zasadach nie zostałyśmy poinformowane. Akcja rozpoczęła się bez naszej wiedzy i przebiega bez naszego zaangażowania.
                                                                                                  Irena Mikołajec i Irena Pędzimąż

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj50
WczorajWczoraj252
W tym tygodniuW tym tygodniu494
W tym miesiącuW tym miesiącu4805
Od marca 2013Od marca 2013277263
Do wakacji pozostało:
9
4
dni
0
5
godzin
2
0
minut

 

 

plan1