Developed by jtemplate

Andrzejki dla klas I-IV

W czwartek 31 listopada uczniowie klas I-IV wzięli udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycjami związanymi z Andrzejkami oraz aktywnie uczestniczyć w zabawach i wróżbach przygotowanych przez starsze koleżanki z klasy Va.  Było dużo śmiechu i radości! Nie zabrakło oczywiście tańców w rytmach muzyki dyskotekowej, przy której wszyscy świetnie się bawili. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas I-IV serdecznie dziękują pani Małgosi Dec za przygotowanie wróżb andrzejkowych oraz panu Norbertowi Mosiołowi za obsługę sprzętu.

Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej

Dnia 29 listopada br. w Suszcu odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej dziewcząt grupy starszej. W zawodach wzięły udział szkoły z: Pszczyny, Miedźnej, Radostowic, Goczałkowic  i nasza drużyna w składzie: Karolina Uherek, Małgorzata Szuścik, Julita Szewczyk, Weronika Staroń, Oliwia Rychły, Emilia Mielczarska, Amelia Mentel, Paulina Macharzyńska, Natalia Gwiaździńska i Natalia Bronny. Zawody zostały rozegrane systemem „Każdy z każdym”.  Nasze dziewczęta po rozegraniu czterech meczy zajęły I miejsce i awansowały do szczebla rejonowego. Gratulujemy!

Pierwszaki w bibliotece

Jak co roku, w listopadzie, biblioteka szkolna zaprosiła w swoje progi najmłodszych uczniów szkoły – pierwszoklasistów. Podczas wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z jej regulaminem, sposobem wypożyczania książek oraz księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Najważniejszą chwilą było" Pasowanie na czytelnika”. Uczniowie przyrzekali,że będą pilnie czytać, przestrzegać zasad i dbać o książki. Wszystkim pierwszoklasistom zostały założone karty biblioteczne i każdy mógł wypożyczyć do domu interesujące go książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa otrzymała dyplom i słodycze.

GMINNE DYKTANDO

18 listopada 2017 r. w Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu odbyło się XVI Gminne Dyktando im. Heleny Brzozowskiej o Tytuł Mistrza Ortografii.  Uczestnicy startowali w dwóch grupach wiekowych- młodszej i starszej. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników.

  Uczennica naszej szkoły Julia Bronny z klasy IV d zdobyła I miejsce w młodszej grupie wiekowej. W tej samej kategorii Olga Fryszkowska z kl. VII b i Dawid Cieśla z VII c zdobyli wyróżnienia.

Nagrodzeni za najpiękniejsze "Wspomnienie wakacji"

25 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie VI Konkursu Dziennikarsko – Fotograficznego „Wspomnienie wakacji”. Po trzech miesiącach od momentu jego ogłoszenia, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, zgromadzili się wszyscy młodzi uczestnicy biorący udział w konkursie.
     Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez: Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Zakład Fotograficzny MG FOTO Marka Grucki. Patronat nad konkursem objęli starosta pszczyński i burmistrz Pszczyny. Konkurs realizowany był w ramach zadania publicznego powiatu pszczyńskiego.
     W rywalizacji wzięli udział uczniowie z placówek oświatowych z terenu powiatu pszczyńskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś laureaci konkursu, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. 
    Celem konkursu było promowanie wszelkich form turystyki, zwrócenie uwagi na walory kulturowe i przyrodnicze Ziemi, jak i umiejętności fotograficzne oraz twórcze młodych dziennikarzy. Naszą placówkę reprezentował uczeń z klasy VI Jakub Tokarczyk oraz uczennica z klasy VII b Olga Fryszkowska. W kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobył Jakub, który opisał swoją wspaniałą przygodę powrotu do przeszłości w Łukowicy w województwie małopolskim.

Serdecznie gratulujemy!

NOCNA LEKCJA FILMOWA TRYLOGIA „UPROWADZONA”

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się z nauczycielami czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów. Noc z 17 na 18 listopada była dla uczniów klasy: II AG, IIBG, III AG niezapomnianym przeżyciem.
Wydarzenie zaczęło się o godzinie 17:00 w piątek, a dobiegło końca o 6:00 nad ranem w sobotę. Spędzenie nocy w szkole wymagało odpowiedniego przygotowania, toteż nie obyło się bez rozkładnia materacy, rozkładania śpiworów. Jednak głównym celem spotkania było wspólne obejrzenie filmów. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pogawędek i dyskusji.
Noc filmowa była świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień. Opiekę nad uczniami sprawowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego: p. Mariola Przybyłko, p. Kamila Kwiatek oraz p. Dominika Jakubiak, której bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas :)

MASTERCHEF JUNIOR W KLASIE III d

Uczniowie klasy III d mieli okazję zabawić się w kucharzy przygotowując własnoręcznie wykonane pyszne i zdrowe kanapki.
Głównym przesłaniem tego działania było zwrócenie uwagi dzieci na to, jak ważnym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie jest właściwe odżywianie się i spożywanie zdrowych produktów. Idąc za tą myślą młodzi kucharze podjęli wyzwanie pod hasłem: ”Robimy zdrowe kanapki!”. Na stolikach znalazły się: pieczywo, masło, pomidory, papryka, ogórki, sałata, rzodkiewki oraz kiełki, szczypior, natka pietruszki, rzeżucha i zioła. Dodatkowymi składnikami kanapek były świeża wędlinka, żółty ser i jajka. Dzieci ochoczo i z zapałem komponowały kolorowe i smaczne kanapki, które w bardzo szybkim tempie znikały z talerzy, a mali kucharze, którzy je przygotowywali byli zadowoleni ze swoich dań.

Pola Nadziei

Coroczna akcja sadzenia cebulek odbyła się w gminie Pawłowice już po raz dziewiąty. Tym razem na miejsce sadzenia żonkili - symbolu nadziei przypominającego o ludziach chorych i cierpiących, o niesieniu bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym, wybrano teren w pobliżu Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach.

Program artystyczny został przedstawiony przez uczniów szkół podstawowych, liceum i dzieci z przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Urban z kl. VII b, Julia Wadas z kl. VII a, Martyna Wiatrok z kl. VI a przygotowane przez p. Joannę Czajkowską-Wadas i p. Izabelę Wiatrok. Uczennice w krótkim programie słowno-muzycznym nawiązały do ubiegłorocznej uroczystości, która miała miejsce na osiedlu w Pawłowicach. Żonkilowe Pole Nadziei przypomina nam, że mądrością serca jest pomoc bliźniemu, a czas spędzony u boku chorego jest czasem świętym.

Międzynarodowy konkurs informatyczny Bóbr.

W dniach 15 i 16 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie informatycznym Bóbr. W kategorii "Skrzat" udział w konkursie wzięło 11 uczniów z klas III, w kategorii "Benjamin" uczestniczyło 4 uczniów z klasy VI. W czasie konkursu uczniowie rozwiązywali zadania logiczne o różnym stopniu trudności związane z programowaniem udostępnione na portalu konkursowym. Wyniki konkursu już wkrótce.

Spotkanie logopedyczne

13 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie logopedyczne. Pani neurologopeda Agata Witowska zaprosiła chętnych uczniów i ich rodziców na zajęcia instruktażowe. Uczestnicy podczas spotkania mieli okazję zmierzyć się z ćwiczeniami oddechowymi oraz artykulacyjnymi. Trenowano mięśnie języka i mięsień okrężny warg. Dużo uwagi poświęcono ćwiczeniom przygotowującym do prawidłowego wywołania głoski [r] oraz ćwiczeniom ze smakołykami. Dzieci i rodzicie bardzo chętnie wykonywali wszystkie ćwiczenia.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj50
WczorajWczoraj252
W tym tygodniuW tym tygodniu494
W tym miesiącuW tym miesiącu4805
Od marca 2013Od marca 2013277263
Do wakacji pozostało:
9
4
dni
0
5
godzin
2
0
minut

 

 

plan1