Developed by jtemplate

Na spektaklu "Mały Książę"

7 grudnia uczniowie klas siódmych udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, by obejrzeć spektakl powieści Antoine''a de Saint-Exupéury''ego pt. Mały Książę. Opowieść przedstawia historię przybysza z malutkiej planety, który podczas swej podróży spotyka wielu dorosłych, których nie rozumie, dziwiąc się ich postępowaniu. Młodzież oglądając spektakl teatralny mogła zobaczyć pełne poezji i mądrych refleksji widowisko o przyjaźni, miłości i życiu. Jeden z bohaterów Małego Księcia przypomniał widzom o tym, że „(...) naprawdę widzi się tylko sercem. To co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.”
Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, podczas których mogli uruchomić swój głos i ciało, przełamać swoją wstydliwość oraz wyrazić na scenie swoje emocje.

Potyczki ortograficzne trzecioklasistów.

16 listopada odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym uczestniczyło 11 uczniów z klas III. Wśród nich zostało wyłonionych dwóch uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z trudnościami ortograficznymi. Byli to: Fabian Bokłak z kl. III c i Adrian Nawrat z kl. III e.

24 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Potyczki Ortograficzne z Mikołajem". W konkursie brali udział uczniowie klas III z naszej gminy. Zmierzyli się oni z tekstem zawierającym wiele trudności ortograficznych. Pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły - Fabian Bokłak.

Gratulujemy!

WIECZORNE WARSZTATY FILMOWE

24 listopada klasy V i VI uczestniczyły w wieczorze filmowym zorganizowanym przez opiekunów SU: p. Izabelę Wiatrok i p. Danutę Lenik. Wiedza o filmie jest potrzebna każdemu młodemu człowiekowi, pragnącemu zostać świadomym odbiorcą kultury. Uczniowie obejrzeli więc materiał edukacyjny o powstaniu filmu, a następnie fragmenty wybranych przez siebie obrazów: „Mój przyjaciel Hachiko”, „Jak zostać kotem” oraz „Mój przyjaciel smok”. Dzielenie się celnymi komentarzami pomiędzy kawałkiem pizzy a kisielem truskawkowym pozwala mieć nadzieję, że niektórzy spośród młodych widzów sami może kiedyś spróbują sił jako twórcy filmowi :)

Mikołajki w szkole

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy tradycyjne mikołajki. Tego dnia kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Nie zabrakło także świątecznego akcentu w szkolnej stołówce.

Dyskoteka w ODK

Andrzejkowy wieczór uczniowie klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych spędzili na dyskotece w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach. Zabawa rozpoczęła się o 17.00 i razem z pierwszymi taktami najnowszych przebojów uczniowie poderwali się do tańca. Prowadzący dyskotekę didżej doskonale wyczuwał temperament i nastroje młodzieży. Nie zabrakło niespodzianek. Podczas krótkich przerw można było skonsumować pyszne kanapki. Imprezę zorganizowały p. Izabela Wiatrok i p. Danuta Lenik. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy – dziękujemy :), którzy włączyli się do zabawy wspólnie z młodzieżą.

Zabawa andrzejkowa klas V i VI

W środę 29 listopada klasy V-VI uczestniczyły w szkolnej dyskotece andrzejkowej. Uczniowie p. Kasi Twardzik przygotowali przepyszne ciasta i ciekawe wróżby, klasa VI razem z p. Joasią Krosny realizowała własne intrygujące pomysły, a wszyscy tańczyli do najnowszych i nieco starszych przebojów, chętnie uczestnicząc we wspólnych konkursach. Dwie godziny minęły niespodziewanie szybko. Inicjatorkami dyskoteki były p. Izabela Wiatrok i p. Danuta Lenik. Pan Adrian Mencner przygotował sprzęt muzyczny – dziękujemy!

Działania "Klubu Wiewiórka"

Uczniowie naszej szkoły w ramach działania "Klubu Wiewiórka" uczestniczyli w konkursach dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia.

Klasy pierwsze brały udział w konkursie plastycznym pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Celem konkursu było  utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze jako pieszy, pasażer samochodu i autobusu, praktyczne  przedstawienie zdobytej wiedzy oraz rozwijanie twórczego myślenia i zdolności manualnych.
W konkursie przyznano 3 pierwsze miejsca i 4 wyróżnienia. Nagrodzeni otrzymali dyplomy, książeczki i pamiątkowe odblaski. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz broszurki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
Szczególnie wyróżniono następujące prace:
1. miejsce - Franciszek Dziedzic 1a
2. miejsce - Barbara Tokarczyk 1a
3. miejsce - Klaudia Pytlak 1b
Wyróżnienia:
- Amelka Jarema 1b
- Wiktoria Rutkowska 1b
- Beata Nowoczek 1b
- Oliwia Martynowska 1a

Zadaniem klas drugich było wspólne wykonanie plakatu pt. „Piękny uśmiech na co dzień”. Konkurs miał na celu zrozumienie przez uczniów konieczności codziennego stosowania zabiegów higienicznych oraz znaczenia czystości dla zdrowia, rozwijanie potrzeby codziennego mycia zębów,  a także rozwijanie umiejętności współpracy w grupie i umiejętności twórczego myślenia. W konkursie przyznano obydwu klasom wyróżnienia, doceniono staranność i oryginalność wykonania prac. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za wyróżnienia, a wszyscy uczniowie dostali książeczki promujące higienę jamy ustnej.

Organizatorkami obydwu konkursów były Panie Ewa Gargol i Agnieszka Skórzańska-Kieloch. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim

5 grudnia 2017 roku  w Szkole Podstawowej w Warszowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim z okazji 150 rocznicy jego urodzin. Naszą placówkę reprezentowało troje uczniów: Julia Matera kl. IV a, Arkadiusz Oślizło kl. IV c oraz Michał Czarnecki kl. IV d. Dzieci zmagały się z pytaniami w dwóch kategoriach indywidualnej i zespołowej, miały do rozwiązania test i krzyżówkę o życiu wielkiego wodza. Ponadto uczniowie układali rozsypanki, wydarzenia oraz puzzle, które dotyczyły charyzmatycznego przywódcy. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się znakomitą wiedzą  na temat życiorysu Józefa Piłsudskiego zdobywając I miejsce w rywalizacji zespołowej. Dodatkowo Michał Czarnecki wywalczył I miejsce w kategorii indywidualnej. Serdecznie gratulujemy uczniom zdobytych osiągnięć oraz pani Joannie Krosny za przygotowanie dzieci do konkursu.

Tajemnice pszczelego ula.

Pod takim tytułem miała miejsce lekcja biblioteczna w filii Osiedle Pawłowice w której uczestniczyli uczniowie klasy III c. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu życia i zwyczajów pszczół. Poznały pracę pszczelarza i miały okazję zobaczyć, a nawet dotknąć materiałów potrzebnych pszczołom do produkcji miodu. Pszczelarz opowiedział o roli pszczół w życiu człowieka i przyrody, jak je chronić przed wyginięciem i co się stanie, gdy ich zabraknie. Na zakończenie odbyła się słodka degustacja.

Godzina Kodowania

Już od poniedziałku rusza kolejna edycja "Godziny kodowania" - międzynarodowej inicjatywy propagującej naukę programowania nie tylko wśród dzieci i młodzieży. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w kodowaniu poprzez zabawę w jednej z kilku gier przygotowanych przez organizatorów. Więcej informacji na http://godzinakodowania.pl/.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj50
WczorajWczoraj252
W tym tygodniuW tym tygodniu494
W tym miesiącuW tym miesiącu4805
Od marca 2013Od marca 2013277263
Do wakacji pozostało:
9
4
dni
0
5
godzin
2
1
minut

 

 

plan1