Developed by jtemplate

„POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM”

10 kwietnia, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej, odbył się drużynowy konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich „Potyczki z językiem angielskim” przygotowany przez p. Katarzynę Twardzik. Wzięły w nim udział czteroosobowe grupy reprezentujące swoje klasy. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa, lecz także podstawową wiedzą na temat Wielkiej Brytanii. Drużyny świetnie radziły sobie z quizami wiedzy, czytaniem oraz literowaniem słów. W przerwie nie zabrakło tańca do znanych angielskich piosenek ruchowych.
Po zakończeniu konkursu wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę, a jury po podliczeniu punktów ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce: kl. 3a w składzie: Zuzanna Zioło, Mateusz Klapuch, Nejkauf Filip i Oliwier Stamm
II miejsce: kl. 3d w składzie: Skarlet Germuga, Adam Olszewski, Marek Paszenda, Jakub Paździor
III miejsce: kl. 3b w składzie: Sabina Sachs, Dominik Buchacz, Szymon Gąska i Fabian Rusek

„Okładka do mojej ulubionej książki”

Na początku kwietnia w bibliotece rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Okładka do mojej ulubionej książki”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie (w dowolnej technice, w dowolnym formacie) jednej strony okładki ulubionej książki. Jury oceniało: kreatywność, oryginalność pomysłu i staranność wykonanej pracy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Patryk Prządka - klasa III c

Wyróżnienia:

Franek Dziedzic - klasa I a, Zuzia Polak - klasa I b, Krzysztof Welchar - klasa I b, Fabian Bokłak - klasa III c,Marta Makuła - klasa III c, Julia Oślizło - klasa III c, Karol Kupisz - klasa VI a, Miriam Pierskała - klasa VI a, Paweł Matacz - klasa VII b

 Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Prace wszystkich uczestników konkursu zostały wyeksponowane w naszej bibliotece.

GALA LAUREATÓW WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

13 kwietnia 2018r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta gala laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych  organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018. Aby zostać laureatem, uczestnik danego konkursu musi uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. Konkursy składają się  z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.
   Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klasy VII b Aleksandra Kowalska i Mateusz Gabryel. Ola uzyskała tytuł laureata z dwóch przedmiotów: z języka polskiego i historii, natomiast Mateusz został laureatem z historii.
Gratulujemy uczniom oraz p. Joannie Czajkowskiej-Wadas i p. Joannie Krosny.

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ

12 kwietnia 2018 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się XIV Powiatowy Konkurs Radosnej Piosenki Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem, "W mocy Ducha Świętego". Naszą szkołę reprezentowała Julia Wadas  z kl. VII a. Uczennica zajęła III miejsce w konkursie.                           
Gratulujemy Julii i p. Barbarze Baron.

UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO-LITERACKIM

Uczniowie klasy VII b Natalia Urban i Mateusz Gabryel wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim  pt. "Pani Ireno". Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o Irenie Sendlerowej, kształtowanie umiejętności bezinteresownej pomocy innym oraz poszukiwanie prawdziwych wartości życiowych. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było wykonanie dwóch prac: literackiej- mającej na celu ukazanie opisu przeżyć wewnętrznych wobec przesłania: "hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka" oraz plastycznej - odzwierciedlającej opis przeżyć wewnętrznych pracy literackiej. Przygotowania do konkursu wymagały dużego zaangażowania ze strony uczniów i  nauczyciela – p. Joanny  Czajkowskiej-Wadas, za co im serdecznie dziękujemy.
,,Dopóki będę żyła, dopóki mi starczy sił, zawsze będę mówiła, że najważniejsze w życiu jest dobro." ( Irena Sendlerowa)

Wycieczka klas VII do Warszawy

W dniach 16-18 kwietnia uczniowie klas siódmych zwiedzali atrakcje i poznawali historię naszej stolicy. W trzydniowym programie wycieczki znalazły się m.in. Łaznienki Królewskie, Trakt Królewski, Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, zwiedzanie muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie Sejmu, Złote Tarasy, Pałac Kultury i Nauki, Cmentarz Powązkowski, Stare Miasto, Zamek Królewski, Rynek, pobyt w Centrum Nauki Kopernik i zwiedzanie Stadionu Narodowego. Mimo bardzo napiętego harmonogramu i dość długiej podróży wszyscy uczestnicy wycieczki mieli jeszcze na tyle energii aby wieczorem pospacerować nad brzeg Wisły aby podziwiać wieczorną panoramę miasta.

Brązowy medal mistrzostw Polski!

14 kwietnia dwoje uczniów naszej szkoły brało udział w VII Mistrzostwach Polski w pracy nad tekstem, które odbyły się w Tychach. Nasi uczniowie od kilku lat doskonalący swoje umiejętności w szybkim i bezbłędnym pisaniu na klawiaturze komputera potwierdzili swoje ponadprzeciętne umiejętności. W kategorii juniorzy młodsi (przepisywanie tekstu 2 x po 10 minut) Katarzyna Olszewska z klasy 2BG zdobyła III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski a Sebastian Możdżeń z klasy VIIc piąte miejsce. Mistrzem Polski w tej kategorii został Kamil Majewski z Góry. Nasi uczniowie długo nie odpoczną bo już w poniedziałek zaczynają internetową rywalizację w międzynarodowym konkursie Internet Contest 2018. Gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników na arenie międzynarodowej.

Powiatowy etap międzynarodowego konkursu programistycznego.

12 kwietnia w Dębowcu uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowym etapie międzynarodowego konkursu programowania w Baltie. Troje uczniów Paweł Bednorz z IVb, Dawid Wierdak z IVd i Paulina Frątczak z VIIc zdobywając odpowiednio 8, 9 i 13 miejsce w swoich kategoriach w skali województwa i uzyskali nominację do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Gratulujemy.

Gminne Zawody w Minipiłce Nożnej

Dnia 12.04.2018 r. na boiskach SP1 rozegrane zostały Gminne Zawody w Minipiłce Nożnej. Nasi uczniowie: Nikodem Grabczyński - najlepszy strzelec 4 bramki, Filip Warzyczek - 1 bramka, Bartek Raszejewski - asysta, Patryk Drabik - najlepszy obrońca, Dawid Spieler, Łukasz Machola - asysta, Olaf Wawrzyczek - asysta, Oliwier Kozak, Nikodem Slaski, Dominik Chorab, Damian Stryczek - bramkarz wygrali wszystkie mecze, zdobyli I miejsce i awansowali do zawodów powiatowych.

SUKCES W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PAPIESKIM

6 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Papieski pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W konkursie wzięło udział 47 gimnazjalistów i uczniów klas VII szkół podstawowych z Pawłowic, Kryr, Mnicha, Strumienia i Żor. Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był wysoki.
Gratulacje należą się wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. 
   W kategorii recytatorsko-wokalnej Julia Wadas z klasy VII a zajęła II miejsce, a Julita Szewczyk z klasy II a gimnazjum zdobyła III miejsce.  W kategorii wiedzy o św. Janie Pawle II Aleksandra Kowalska z klasy VII b zajęła II miejsce.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj292
WczorajWczoraj362
W tym tygodniuW tym tygodniu1699
W tym miesiącuW tym miesiącu5337
Od marca 2013Od marca 2013298690
Time passed:
0
7
godzin
5
0
minut

 

 

plan1