Developed by jtemplate

Dzień Ziemi

Z okazji obchodów Dnia Ziemi 24.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczestnikami projektu unijnego „Uczę się nie dla szkoły, lecz dla siebie” sprzątali wyznaczone tereny przyszkolne.

Zorganizowano także gminny konkurs ph. „Puszki aluminiowe i baterie zbieramy, bo o środowisko dbamy”, w ramach którego uczniowie przeprowadzili selektywną zbiórkę zużytych baterii i puszek aluminiowych. W sumie zebraliśmy ponad 200 kg baterii i 7 kg puszek.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Lekcja przyrody w klasie III d

W ramach zajęć dydaktycznych  klasa III d miała okazję poznać budowę układu oddechowego człowieka. Dzięki ciekawej lekcji przeprowadzonej w ramach edukacji przyrodniczej przez panią Weronikę Miłoś  klasa III d  zapoznała się z budową i strukturą  prawdziwego płuca wołowego, które posłużyło także do przeprowadzenia doświadczeń. Podczas zajęć uczniowie przeprowadzali również doświadczenie z wodą wapienną i dokonywali na własnym przykładzie obserwacji klatki piersiowej podczas wdechu i wydechu oraz zapoznali się z wpływem wysiłku fizycznego na liczbę oddechów w spoczynku, po wysiłku i po odpoczynku. Wrażenia z lekcji są niezapomniane.

SUKCES W GMINNYM KONKURSIE CZYTELNICZYM "TROPEM HERAKLESA"

25 kwietnia 2018r. troje uczniów klas siódmych: Mateusz Gabryel, Aleksandra Kowalska, Julia Wadas reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Czytelniczym ,,Tropem Heraklesa", który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowicach. Podczas konkursu, w formie gry terenowej, uczniowie mogli wykazać się znajomością mitologii oraz orientacją w terenie, pomysłowością i umiejętnością pracy w zespole. Zadaniem drużyn było rozwiązywanie zagadek związanych z mitem o Heraklesie podczas pieszej wędrówki po naszej miejscowości. Trasa gry została udostępniona graczom na miejscu poprzez pobranie odpowiedniej aplikacji. Składała się z kilku punktów na mapie, do których trzeba było dotrzeć oraz kilkunastu misji do zrealizowania.
Ola, Julia i Mateusz zajęli II miejsce, ustępując tylko jednym punktem drużynie zwycięskiej. 

Gratulujemy uczniom oraz p. Joannie Czajkowskiej – Wadas i p. Iwonie Duszy.

NAZWISKA OCZYWIŚCIE ODMIENIAMY!

24 kwietnia 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Polonistyczny ,,Nazwiska oczywiście odmieniamy" dla uczniów klas IV-VI. Celem konkursu było propagowanie dbałości o poprawność językową oraz kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem polskim. ,,Odmiana rzeczowników jest prastarą właściwością języka polskiego- nie zubożajmy go przez zanik tej cechy". - prof. Irena Bajerowa.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Martyna Wiatrok kl. VI a , Kacper Kubieniec kl. V b
II miejsce - Paweł Bednorz kl. IV b, Arkadiusz Oślizło kl. IV c, Wiktoria Spek kl. IV d
III miejsce - Julia Matera kl. IV a

Gratulujemy!

 

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia

9 marca 2018 roku dziewiętnastu uczniów naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Tytuł Laureata zdobyli: Dominik Buchacz z kl. 3b i Marek Paszenda z kl. 3d. Wyróżnienia otrzymali: Julia Mucha z kl. 3c, Michał Piątyszek z kl. 3b, Mateusz Klapuch z kl. 3a, Aleksandra Kowalska z kl. 7b i Mateusz Gabryel z kl. 7b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Żywa lekcja przyrody.

27 kwietnia uczniowie naszej placówki udali się na niecodzienne spotkanie. Tego dnia mieli okazję stanąć oko w oko" i obejrzeć kilku przedstawicieli z grupy gadów. Wszystko za sprawą miłośników tych zwierząt, którzy przeprowadzili dla uczniów żywą lekcję zoologii. Prowadzący zaprezentowali między innymi węża albinosa, pytona, węża zbożowego, a nawet boa dusiciela. Dodatkowo właściciele egzotycznych gadów opowiedzieli uczniom mnóstwo ciekawostek na temat występowania węży, ich zachowań, sposobu odżywiania oraz budowy zewnętrznej pozwalającej na funkcjonowanie w środowisku. Krótka, jednak jakże cenna lekcja biologii była także znakomitą okazją dla dzieci, by doskonaliły one swoje umiejętności obserwowania zwierząt.

Wojewódzki etap międzynarodowego konkursu programistycznego.

26 kwietnia w Dębowcu troje uczniów naszej szkoły brało udział w wojewódzkim etapie międzynarodowego konkursu programowania w Baltie. Najlepszy rezultat osiągnął Paweł Bednorz z IVb (3 miejsce) i Paulina Frątczak z VIIc (6 miejsce) równie dobry wynik uzyskał trzeci reprezentant Dawid Wierdak z IVd (9 miejsce) - trzeba podkreślić, że wszyscy uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach z kolegami i koleżankami nawet o dwa lata starszymi. Na ostateczne nominacje do etapu międzynarodowego musimy jeszcze poczekać. Trzymamy kciuki i gratulujemy rezultatu!

Egzamin gimnazjalny

W dniach 18,19,20 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy III AG brali udział w egzaminie gimnazjalnym. Wszyscy wraz z wychowawcą i nauczycielami są dobrej myśli co do efektów zmagań z zadaniami i z niecierpliwością czekają na wyniki, które pojawią się w czerwcu.

I miejsce w Gminnych Zawodach Pierwszej Pomocy

23 kwietnia Próbny Pawłowicki Szczep Harcerski "CTW" zorganizował Gminne Zawody Pierwszej Pomocy dla uczniów klas VII, gimnazjów i młodzieży do 20 roku życia z terenu Gminy Pawłowice. W zawodach tych udział wzięła trzyosobowa reprezentacja z klasy VII c należąca jednocześnie w całości do pawłowickiego szczepu harcerskiego w składzie: Natalia Bronny, Paulina Macharzyńska i Krystian Piątyszek. Uczniowie zdobywając I miejsce wykazali się największą wiedzą teoretyczną i umiejętnościami udzielania pomocy. Rywalizacja drużyn polegała na ocenie przeprowadzanych akcji ratunkowych w pozorowanych scenkach, gdzie komisja konkursowa zwracała uwagę m.in. na: zapewnienie bezpieczeństwa, ratowanie życia, zdrowia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, kolejność czynności udzielania pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania każdego z zawodników, kierowanie zespołem i pracę zespołową. Gratulacje!

KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM „YOU CAN SING”

13 kwietnia, w ramach obchodów Tygodnia Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej, miał miejsce konkurs piosenki „You Can Sing” przygotowany przez p. Małgorzatę Lazarek. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych i drugich i zaprezentowali przed publicznością oraz jury piosenki z repertuaru dziecięcego. Mali artyści spisali się znakomicie! Popisali się muzykalnością, świetną znajomością tekstów oraz ciekawą interpretacją utworów. Po występach wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Jury miało trudne zadanie nagrodzenia najlepszych występów.
Oto wyniki konkursowych zmagań:
I miejsce:
Dominika Polit Ic
Oliwia Woryna Ia
Franciszek Dziedzic Ia
II miejsce:
Krzysztof Welchar Ib
Michał Twardzik Ib
III miejsce:
Szymon Drabik Ia

Wyróżnienia:
Michalina Strzelczyk IIa, Piotr Kustosik IIb, Laura SerwotkaIb, Zuzanna Polak Ib

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj292
WczorajWczoraj362
W tym tygodniuW tym tygodniu1699
W tym miesiącuW tym miesiącu5337
Od marca 2013Od marca 2013298690
Time passed:
0
7
godzin
5
1
minut

 

 

plan1